Saros Körfezi hakkında bilgiler

Konu, 'Bölgeler' kısmında barbaros1968 tarafından paylaşıldı.

 1. barbaros1968

  barbaros1968

  Mesajlar:
  8
  Selam Arkadaşlar,

  Hafta sonu bir arkadaş ile Saros'a gittik. Balık avlama için ama maalesef orasını pek bilmediğimiz için birşey tutamadık. Sonunda biraz gezdiğmizden sonra iyi avlak yerler bulduk. Benim yazım kamış ile sahilden avlama yapmak isteyenler için.

  Saros'da Gökçetepe'den (internet çok güzel ulaşımı anlatan siteler var) ibrice doğru toprak yolu var. Orman Müdürlüğünün kampın yanında gidiyor bu yol. Kamp maalesef şu anda kapalı ama çoğu yerlerde çit delinmiş veya hiç yok ve insanlar sormadan yene kamp yapiyorlardı. bu yol üstünde harika koylar ve kayalık yerler. Çipura, Levrek vs. balıklar burda baya çıkıyormuş. İbriçe limanın etrfaı dalgıçların bölgesi. Ben orada olurken liman içi kefal ve izmarit kayniyordu. Sabah ve akşam Levrek ve çipura çıkıyormuş.Liman dışında kayalardan oltanızı atmak isterseniz en az 3,50 meterelik kamış tavsiye ederim. koylarda taşların altında her boy'da yengeç bulabilirsiniz (çipura için). Liman içinde 2 metrelik kamış iş yapar. Bana göre gün içinde liman içinden kefal ve izmarit tutmayı çalışın ve akşam çanlı yem olarak levreke kullanabilirsiniz. Yapay balık iş yaparmı bilmiyorum.

  İnşallah bu bilgiler size biraz yardımcı olur saros ziyaretinizde.

  Saygılarımla,
  Barbaros Geçer
   
 2. ustaacemi

  ustaacemi

  Mesajlar:
  13
  geçen yıl bir hafta kaldım bende orada,deniz balıkçılığından pek anlamam ama hiç bir şey tutamadım, amcamın sandalı var sandalla çıktığım halde, amcam ise ne zaman çıksa eli boş dönmedi,bende şimdi size tam tarifini vermeyeciğim ama yakınlarda bulunan bir gölete gittim çok büyük değil ama bayaa sazan tuttum,bilginiz olsun.