Saros Körfezi ve Çevresi Paylaşım ve Organizasyon Alanı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ckaratep tarafından paylaşıldı.

1. hakan_hatay

hakan_hatay hakan

Favori Makine:
    Shimano 4000 FB
    En İyi Avı:
    4 kg Sazan
    Tamam üstad aldım :))

2. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    Burak tebrikler. levrekler süper. bir ara gidelim hep beraber?
    bu arada iş yeri açmak ile uğraşıyorum bir haftadır. ne foruma nede başka bi yere giremiyorum uzun zamandır. dükkanı açınca bol bol görüşür çay içeriz inşallah. Vatan hastanesi yanı ve avcılar derneği karşısında olcak işyerimiz. hepinizi beklerim. işletmemiz bilgisayar üzerine. avcılar derneği karşısında olmam çok iyi oldu. hem iş hem de hobi bir arada olacak gibi :) açıldıktan sonra mutlaka duyururum ve hepinizi çay içmeye beklerim :)

3. Thund3R

Thund3R Burak

Favori Kamış:
    Okuma V System 270 10-40gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40s
    Hayırlısı olsun o zaman geliriz çayını içmeye.

4. Thund3R

Thund3R Burak

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40s
    Baligin kulagina kar suyu kacmis bulunmakta olup en kisa zamanda organizasyon yapmak gerekmektedir bilgilerinize :)

5. ckaratep

ckaratep Caner

Favori Kamış:
    Remixon 240 Spin
    Favori Makine:
    Sweepfire E3000
    En İyi Avı:
    Spin öğreniyorum..!
    kaç gündür koşturkoştur yoruluyorum. en kısa süredegidelim hakkaten. kafamı dağıtmam lazım

6. Thund3R

Thund3R Burak

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40s
    Gun soyleyin o zaman Ben uymaya calisirim.

7. hakan_hatay

hakan_hatay hakan

Favori Makine:
    Shimano 4000 FB
    En İyi Avı:
    4 kg Sazan
    Üşengeçsen alamazsın :(

05.01.2012 günü arkadasın babası tunceliden misafirliğe gelmişti. Arkadas babasını balığa götürmek istiyormuş, bize de beraber gidelim dedi. Ben, iki arkadas ve arkadasın babası uzunkum tarafındaki kayalık alana gittik. Doğudan çok hızlı akıntı vardı ve deniz hafif bulanıktı. Hafta içi avmarketi.com dan aldığım okuma silver pro 55 makine ve 35 mmlik örgü misinayı da hazırladım. Lineaeffe take leaded marka 80 gr. lık turuncu ve pembe jigleri de yanıma aldım. SEAFARİ marka jig iğnelerini de taktım. yanımıza da yem olarak Sülünez ve karides götürdük. Ben yaklaşık 2 saat jig attım, Arada bir de dip attım. Jig ile bişey alamadım. Dipten de bişey alamadık sayılır, şamandıra ile akşam üstü 15-16 tane kopez, 5-6 tane maviş (menekşe) aldık. Ben dipten 1 tane orta boy mercan ve 1kg civarında ahtapot aldım. Ahtapotu geri bıraktım. Hava karardı ve tek tük kar atmaya basladı. Biz de tekrar aracın oldugu yere gittik. Ordan kumsaldan dip atalım dedik. Sağlam iğnem ve sağlam misinam olmasına rağmen bağlamaya üşendiğimden 4 numara üçlü hazır takım taktım. İğneye de karides taktım. İleri atar atmaz bir şey oltama asıldı. Derine doğru götürmeye başladı. Ama balık çok sert bastı. 1 dakika bile boğuşamadım. Kalama vermeme fırsat kalmadan takımı kopardı gitti. Takımı çektiğimde sadece 2 iğne vardı. 1 iğne ve kurşun gitmişti. Bu bölgede üşengeçliğim yüzünden ikinci defa buyuk balığı kacırısım oldu. Akıllandım artık. Üşenmeyeceğim ve kendim takımımı kendim hazırlayacağım. Bi dahakine o balığı alacağım. Ne demiş atalarımız 'Üşengeç adamın oğlu olmaz.' (Bu arada Fotograf makinemiz yoktu resimleyemedik. Zaten kaydadeğer bir balık yoktu. )

8. Thund3R

Thund3R Burak

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40s
  9. yasargnd

yasargnd Yaşar Gündöner

En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    Tebrikler 2 raporunu da okumuştum levrekler çok yakışıklı. Bende her sene, senede birkaç kez arkadaşın yazlığına Sultaniçe'ye giderim. Devamını dilerim rastgelsin.

10. Avistmk

Avistmk Mehmet

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SUPER SENSITIVE 2,40
    Favori Makine:
    SHIMANO ALIVIO 2500
    En İyi Avı:
    Deniz Levreği 6,5 Kg.
    Kısmetse 16.02.2013 tarihinde İstanbul'dan yola çıkıyoruz.Katılamk iteyen arkadaş olursa imkanlar dahilinde eşlik edebilir.İstikamet saroz (mecidiye-erikli-ibrice)

11. Avistmk

Avistmk Mehmet

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SUPER SENSITIVE 2,40
    Favori Makine:
    SHIMANO ALIVIO 2500
    En İyi Avı:
    Deniz Levreği 6,5 Kg.
    Burak bey iletişime geçebilirsek size birşey sormak isterim.

12. Thund3R

Thund3R Burak

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40s
    Buyrun Mehmet bey ister ozelden ister buradan sorabilirsiniz.

13. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Kardeşler

Son ve sevindiriicihaberi bugün nihayet aldım.Ekstra bir aksilik olmazsa yeni teknem 660 Rota Fisher,saroz sularına uygun ilave ekipmanlarınında yardımıyla saatte 12mil hızıyla mayıs ayı içersinde Saroz sularıyla buluşacaktır.

Herzaman dediğim gibi meraklı kardeşlerimin gelmesi b irlikte avlanmak arzu ettiğim bir durumdur.

Sanıyorumkikısa bir süre içersinde meraları çözüp,sonrasında hep bereketli avlar yapabileceğimize inanıyorum.

Oranın torikleri sinagrit ve fangrileri bizi bekliyorlar.Keza akya ve orkinoslarınında peşine düşeceğiz.

Günü gelmeye yakın elbette konuyu tekrar açacağım

Şimdiden heyecanlanıyorum bu durum rüyalarımı süsülüyor.

Gelmeye hakikaten niyetli olanlar takımlarını bu güzel balıklara uygun olarak hazırlamaya başlasınlar.Teknenin yeri hazırdır.Daha çok Kabatepe limanında demirli olacağız.Dümdüz temiz yollardan birkaç saatlik sürüş sonrasında bana ulaşabileceksiniz.

Sevgimle kalınız

14. Thund3R

Thund3R Burak

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40s
    Vedat amca tekne ile hic balik tutmadim eminim sizinle muhtesem bir tecrube ve keyif olur. Kismet olursa elbetteki size kardeslik yapmak isterim. Kendinize iyi bakin.

15. hakan_hatay

hakan_hatay hakan

Favori Makine:
    Shimano 4000 FB
    En İyi Avı:
    4 kg Sazan
    24.02.2013 günü ilk spin avım. Burak bey ve Caner beye duyurulur :)

Merhabalar. Bugün sabah nobetten cıktım. Eve geldim. Bi baktım benim hanım çantaları ve çocukları hazırlamış çarşıdan da sülünez almış. 'Hadi hava guzel. Bizi denize götür. Çocuklar çok sıkıldı.' (Çocuklar bahane, kendisi istiyor.) Ben de tamam dedim. Öğleye doğru İbrice limanında olduk. Dalga güneydoğudan 15-20 km hızla esiyordu. Ordan tünel bölgesine gidecektik. Biraz ilerledik tünel bölgesini gördük orada 2-3 kişi avlanıyordu. Vazgectik, bulunduğumuz kayalıktan eşim klasik 2li takımlar denemeler yaptı. Ben de jig denedim ama vuruş alamadık. Geri limana döndük. Orda da 1-2 saat kaldık. Orda da vuruş alamayınca Uzunkum sahiline gittik. Orda da 1-1,5 saat kaldık. Orda da yemlide bişey yoktu. Burak Beyden gördüğüm şekilde spin denemeleri yaptım ama nafile. (Bu arada geçenki avdan Burak beye Pelican marka sahte borcum var. En kısa zamanda tedarik edeceğim:)...)Hava soğumaya başlayınca ayrıldık. Erikliye gectik. Orda bi kaç arkadaşı ziyaret ettik. Daha sonra dönüşe geçmişken aklıma gölün birleşim noktasındaki kayalıklar geldi. Daha önceden Keşan merkezinden 10tl karşılığında aldığım aşağıda resmi bulunan sahteyle çalışmaya başladım. 4-5 denememden sonra hayatımda ilk defa spinle resimdeki küçük yaramazı aldım. (Tabi ki tereddütsüz salındı). Hayta güzel de bastırdı. Hakkaten spin çalışmak hoşuma gitmeye başladı. Daha sonra geri döndük.

Bu arada Vedat amcayla balık tutmak arzusunda olanlardan biri de benim. Ama izinler falan sorun olmasa kesin giderdim. Hepinize saygılar.

16. Thund3R

Thund3R Burak

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40s
    Avlak paylaşmıyoruz Hakan bey :) ama levrek balığı hakikaten psikopatmış, rapala nerdeyse onun kadar. Yinede levrek mi levrek, ne ile? Spin ile :)

17. hakan_hatay

hakan_hatay hakan

Favori Makine:
    Shimano 4000 FB
    En İyi Avı:
    4 kg Sazan
    Hakkaten de unutmuşum Burak Bey. Senin yüzünden ben de spine başlayacak gibiyim artık :)

18. Thund3R

Thund3R Burak

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40s
    Tamamiyle spor hakan bey atip cekmek, yorulana kadar durmadan eger balikda varsa yorgunlukda yok, sigara vs hic yok zaten. E birde bin bir guclukle canli yem bulmakda yok, yani yemler flamingolarin. Daha ne isteyebilirsin ki balikcilikdan? Ekolojik denge, Karma vs. hepsi var :)

19. mrttkn66

mrttkn66 MURAT TEKİN

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance AX Surf 420 cm Surf Kamışı (200gr)
    Favori Makine:
    BANAX SX 2000C
    En İyi Avı:
    MIĞRI 3-3,5 KG
    sultaniçe liman

üstadım selamlar
    09.03.2013 tarihinde istanbuldan geleceğim.
    sultaniçe sahilde balık durumu hakkında bilgin var ise lütfen benimle paylaşır mısın?

20. hakan_hatay

hakan_hatay hakan

Favori Makine:
    Shimano 4000 FB
    En İyi Avı:
    4 kg Sazan
    Bu hafta sonu bu bölgelerde sağanak yağış bekleniyormuş. Ayrıca duyduğuma göre bu aralar hiç bir yerde verimli avlar alınmıyor. 2 hafta falan bekleyin diyorlar.