((((saros organizasyonu ))))

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında hamdi tarafından paylaşıldı.

1. Selam arkadaşlar aranızdan biraz uzak kaldık sebebi saros organizasyonu yaptık ben,muratuysal,ethem abi,cemal(ethem abinin arkadaşı) nasıl gerçekleşti biraz bahsedeyim ethem abi hollandadan izne gelecekti tabi biz konuşuyorduk balıga çıkarız diye sonra nereye gideriz derken saros aklımıza geldi tamam dedik orda tekne ayarlamamız lazımdı bizim siteden yine : ) Sunay kaptan aklıma geldi onla mailleştik oda türkiyede idi telefonlaştık bilgi aldık tamam dedi tekne hazırdı fakat gün belli değildi çünkü ethem abinin ne zaman geleceği belli değildi tam neyse onuda hallettik çarşamba günü geldi hemen telefonlaştık ve sultanahmette buluşma ayarlandı orda ethem abi ben murat cemal Ferhat sunaykaptan ve eşi buluştuk çay içtik tanıştık çünkü herkes yeni tanışıyordu tabi bu durum 2 dakkika sürdü hemen sıcak muhabbet başladı Sunay kaptan bize bilgi veriyordu bizim amacımız büyük balık avı idi(orkinos,akya,sinarit vs.) onların takımlarının teknede olduğunu anlattı nasıl yapılacağı hakkında bilgi verdi sonra konuştuk anlaştık perşembe hemen çıkalım dediler okeyleştik sonra Sunay kaptandan ayrıldık yemeğe gittik ve orda küçük bir toplantı yaptık (tabi bıldırcın yerken:) güzel bir muhabbet oldu sonra kararlaştırdık ayrıldık.
    Perşembe akşam yola çıktık güzel bir yolculuk oldu gece 12 gibi varmıştık çok doğal bir yerdi sadece dalyan balıkçılarının kaldıkları yerdi elektrik yoktu su yoktu(kuyu suyu vardı)ama öyle olması daha da güzeldi her şey doğaldı yiyeceğimiz denizden çıkıyordu süperdi yani orda balıkçı barınakları vardı orda kalabilirdik ama biz sahilde denizin yanına çadırı kurduk artık doğayla iç içeydik sadece balık tutması kalmıştı sabah kalktık kahvaltıda mangalda sardalye vardı ilk önce nasıl olur acaba diye düşünürken bayıldık harika olmuştu denizden direk mangala atılıyor 100 metre: ) temizlemeden tabi yeme taktiğini öğrettiler ve yedik sonra başladık balık avına hazırlanmaya sonra balığa çıktık baya bir yol aldık tabi büyük balık için rapalalar çıkrık makine da takılı sallandı oltalar ya kısmet. Ama o gün vurmadı büyük balık akşam oluyordu yemek lazım hemen normal oltaları başladık sallamaya 1 saat olmadan akşam yemeğimiz çıkmıştı mercanlar,karagözler,hanos,kocagözler cemal arkadaşımızın balıkla bir ilgisi yoktu ama hemen kaptı olayı mercan bile yakaladı sonra gözdeydi galiba eline 4 numara iğne girdi ne yapacağız diye düşünüyoruz çıkmıyor tek yolu diğer taraftan delip iğneyi çıkarmaktı ben bakamıyordum ethem abiyle ve Nevzat amca delip çıkardılar cemalde ses yoktu helal olsun neyse ufak kazayla atlatmıştık sonra döndük koyumuza geri yorulmuştuk bayağı sonra hemen mangalı kaptanımız ümit sağ olsun yaktı balıkları temizledim tabi temizlerken ümit kaptan beni korkutuyordu denizde temizlediğim için gece idi mığrı gelir dedi ben hemen bir adım geri geldim: ) sonra ümit ve cemal mangalda yaptılar süperdi tabi muhabbetimiz hep orkinos üzerineydi en azından akya gece ilerledi artık yatma zamanıydı yattık Sunay kaptan yoldaydı gece3 te geldi sabah bizim çadıra geldi hemen program yaptık sabah kahvaltı yaptık Sunay kaptan bize yem olarak bir kasa yem hazırlamıştı yemlerimiz palamut turna zargana kalyoz yemlere bakmak bile içimizi heycenlandırdı.sonra takımları hazırladık ve açık denizlere canlı yemle açıldık tabi bizde bir heyecan daha yola çıkalı 10 dakika olmadı oda ne ethem abinin oltaya bir şey asıldı (görüntüleri var )biz koptuk heyecandan büyük bir uğraş başladı tabi gelmiyor ethem abi çekiyor o gelmiyordu Sunay kaptan neleri yapması gerektiğini anlatıyordu biz arkadan tezahurat yapıyorduk hadi abi diye ümit motorun hızını ayarlıyor Sunay kaptan taktik veriyor uğraştık tam oltanın ilk kurşunları göründü tam çıktı derken oda ne boşalmıştı tabi hepimiz yıkıldık belli bir süre sessizlik oldu çok üzüldük derken balık bize kendini gösterdi sanki zafer turu atıyordu sudan 1 metre yukarı zıpladı o bir orkinostu kaçırmıştık ama onu görmenin heyecanı bile çok güzeldi : ) biz başladık tekrar oltaları atmaya açık denizlere rotamızı ayarladık baya bir yol aldık o sıra murat bir vuruş aldı biz tekrar heyecanlandık ama oda hemen kurtardı kendini yemi çektiğimizde 2 tane diş izi vardı yine bir hüzün bastı bizi ama tekrar yola düştük deniz o kadar güzeldi kilometrelerce ilerde hareket olsa görüyorduk ve ileride balıkların atladığını gördük ve hemen oraya tam yol gittik oda ne bir yunus sürüsü harikaydı ben diyeyim 200 siz diyin 500 bir sürü hemen yanımıza geldiler ve bizle oynamaya başladılar ben hemen telefonumun kamerasına aldım başladım çekmeye başladım ümit kaptan hemen eğildi ve dokundu görmeniz lazımdı bu sürünün içinde olmak harikaydı havalara zıplayıp bizle oynuyorlardı biz tabi dalmışız onlarla oyuna 10 mil kadar gitmişiz biraz daha gitsek yunanistana gidecektik: ) sonra istemeyerek onlardan ayrıldık tekrar başladık tekrar balık aramaya baya bir zaman geçmişti o sıra derinlik sonarda 500 meterelerdeydi ben dedim burada yüzmek istiyorum Sunay abi atla dedi kendimi attım denize harikaydı o heyecan ve duygu tabi başladı bizimkiler köpek balığı geliyor diye tabi ben korktum bizimkiler gülüyorlardı zar zor tekneye hemen çıktım ama istediğim bir şeyi yapmış olmanın mutluluğu vardı: )başladık balık aramaya yine baya bir yol aldıktan sonra deniz çarşaf gibi olmuştu iyice ileride bir balık atladığını gördük hemen tabi yine heyecan başladı oltalara daha dikkat etmeye başlandı yine atladı o bir akya idi baya bir uğraştık ama oltaya yaklaşmadı bile artık zaman baya geç olmuştu hemen bir yer bulup akşam yemeği için balık tuttuk mercan karagöz hanos akşam yemeyi çıkmıştı burada olsa bir günde 1 mercan tutsak çok sevinirdik ama orada sadece yemek ihtiyacı için tutuyorduk amaç büyük balıktı yoksa kasalarca balık tutabilirdik çünkü ben öyle cömert ve temiz bir deniz görmedim 30 metreden denizin dibini göre biliyorduk sonra geri döndük Sunay kaptan bize bir turna ziyafeti çektirdi çok güzel bir ortamdı teknolojiden uzak tamamen doğal bir ortamda muhabbetimizde çok güzeldi yani bu üç gün anlat anlat bitmez bizimle çok ilgilendiler hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum bizide aileden gördükleri için oradaki balıkçılarlada muhabbetimiz iyiydi adımız zaten köyde orkinosçular diye çıkmıştı : ) bize yine gelin diye ısrar ettiler hepsi sağolsun sizleri çok sevdik: )
    Sunay kaptan,ümit kaptan eşine,nusret amcaya,hakana,ve orada yaşayan balıkçılara teşekkür ederiz…: )
    Resimleri ve kamera çekimlerinide ekleyeceğim cep telofonu hep kullandık net olmaya bilir ama birdahaki sefere kamerasız gitmem o güzellikleri sizinde daha net görmeniz için…

Benim anlatacaklarım bu kadar arkadalar aklıma gelmeyenleri eklerler.

sıra resim ve videolarda .....

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ağustos 2006
  2. gitmeden önceki akşam buluşup sultan ahmette plan yaparken
    tabi karnımız açtı bıldırcın yedik :)
    kaptan ümit sahilde yataken (biz ondan önce kalkıyorduk) :)
    sabah kahvaltımız mangalda sardalye :)
    sunay kaptanın oğlu selim gece muhabbetlerimizi dinliyor yarı uyanık :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 29 Ağustos 2006
  3. buda akşam yemekteyken muhabbete devam..
    sunay kaptan bize yemek için turna hazırlıyor :)
    bizde acıkmışız kedi gibi başını bekliyoruz:D
    gün batımı
    tutuğumuz balıkları mangala hazırladık.
    tekne keyfi.

4. denizde balıkları seyretmek çok keyifliğdi.
    öğle yemeğimiz.
    sefere hazırlık.
    sabah murat balıkçılardan yem alırken.
    zarganalar.
    dönüş yolunda kahvaltı.
    koyun yukarıdan görünüşü
    çadırımız.

5. gün batımı harika oluyordu.

bunlarda yemlerimiz .

6. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Harika bir anlatım. Kendimi orada gibi hissettim. tebrikler.

7. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    Teşekkürler hamdi abi evet arkadaşlar hafta sonu için sarosdaydık ve muhteşem 3 gece 4 gün geçirdik tabiki sadece bunları söyleye biliyorum çünki ne kadar anlatsamda orda yaşadığımız anıları kelimelerle anlatmak mümkün değil yaşamak lazım o güzellikleri unutmak mümkün değil hafızmdaki yerini şimdiden doldurdu hiç aklımdan çıkaramıyorum hamdi abim ethem abim ve ethem abimin arkadaşı tabi bizimde arkadaşımız olan cemale sunay kaptanımıza , ümit kaptanımıza ümit kaptanımızın eşine sunay kaptanımızın kardeşi hakana ve karainebeyli köylü halkına buradan en derin sevgi ve saygılarımı iletiyorum sıcakkanlılık ve sıcacık dostluklarınla bizleri adete doğaya ve balık heyecanına doyurdular en sıcak samimiyetimle gitmeyen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim her şeyden uzaksınız elektrik yok su yok telefon yok sadece hayat doğa ve denizle başbaşasınız ve en muhteşem anılarınızı yaşaya bileceğiniz bir yer sakın gidemem demeyin gidin şimdilik bendende bukadar arkadaşlar saygılarımla

8. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    balik avina asik olupta insanin orda olamamasi ne kadar üzücü ama icimizden kardeslerimizin bu heyecani yasayip bizimlede paylasmis olmalarida bir o kadar mutluluk verici en kötü günlerimiz böyle olsun paylasim icin tesekkürler arkadaslar.

9. balığın kaçtığını yazıda okumama rağmen, videoyu izlerken acayip heyecan yıpmışım. bi sürü söylendim... kaçarmıydı bu balık be! diye.

hey allahım yav. bu balıklar yüzünden sıyırcaz bi gün dişlileri ama, bakalım ne zaman.

hamdi fotolar ve video süper... çok güzel anlar yaşamışsınız. imrenerek okudum...

her daim böyle olur inşallah av maceralarımız.,,,

10. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    alabalık şimdilik:)
    ya biz niye bole organizasyonlar yapamıyoruz super ya tebrikler

11. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    arkadaşlar, çok açıkça söylüyorum; KISKANDIM... Enfes bir ortammış artı birde arkadaşlığınız payalaşımlarınız... Bunlar insanın hayatını yaşanır kılan, güzel ve anlamlı kılan şeyler. Gerçekten çok sevindim sizin adınıza. Güzel resimler ve hikaye içinde teşekkürler.. Harikasınız.

Bu arada bu sezonun Action man i olarak Hamdiyi seçiyorum. Arkadaşım çok güzel bir sezon geçiyor senin için. yanılıyor muyum?

12. arkadaşlar hepinize teşekkür ederim umarım sizlerlede böyle organizasyonlar yaparız herkes yaşamalı bence..:)

13. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    Hamdi abime katılıyorum:)

14. simendifer

simendifer Sennur

Vay vay vay.... Bizimkilerin neden sesinin çıkmadığı anlaşıldı :p Harika olmuş arkadaşlar, süpersiniz... :D Hamdi sen artık zıpkına da başlarsın :D Murat, o balığı kaçırdığına üzüldüm arkadaşım gerçekten, ne sohbetimiz olurdu ama tutsaydın... Her avda anlatırdın artık :p

15. belli olmaz sennur bakarsın zıpkınada başlarım ama oltanın keyfi başka:)

16. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    sağlık olsun be sennur ne yapalım bidahakine artık ama o vuruşu unutmam imkansız düşüne biliyormusun 240 kg çekerli bi kamış elinde sımsıkı tutuyorsun ve o balığın kafa atışı anlatamam ya yaşamak lazım ne oluyo dedim bi ara korktum yani

17. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hamdi

Amma anlatmışsın ha.
    İnsan arada bir nefes alır, biz de biraz dinleniriz, yorulduk maceradan;)
    Hepinizi kutluyorum.
    Her bakımdan harika bir iş yapmışsınız.
    Yemlik balıklar da güzel yemeklik balıklar da.
    Balıklar afiyet, dostluklar daim olsun.

18. reis amca anca iki günde hazırlaya bildim ama yinede herşeyi anlatamadım:)

19. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    valla hikayeyi okudum vidyoları seyrettim gerçekten çok güzel anlar murata katılıyorum yaşamak lazım kaçan balık her zamanki gibi yine büyük yunuslar harika kaçamayanlarda ızgara olmuş muhabbet doğa herşey çok güzel tebriler