Sarozda Bugün Sezonu Açtik

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında tugi64 tarafından paylaşıldı.

1. tugi64

tugi64 Turgay SEZGİN

Favori Kamış:
    En ucuz kamış.
    Favori Makine:
    En ucuz makina.
    En İyi Avı:
    Levrek 5.350Kg.

SEZON BAŞLANGICI; MERCAN, İŞKADROS, KOCAGÖZ, USKUMRU, KARAGÖZ.

2. POYRAZPINAR

POYRAZPINAR

Favori Kamış:
    OLTA,SIRTI
    En İyi Avı:
    2 KG SİNARİT
    hadi hayırlısı:) dipte ne varsa yukarı almışsınız......
    şimdiden rastgele:)

3. ALP

ALP ALP

afiyet olsun

4. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Sezonunuz hayırlı olsun da...
    Keşke fotoğrafları çekerken balık boylarının tahmin etmeye yardımcı olacak bir nesne ya da ölçü aleti koysaydınız...
    Sanki mercanların ve karagözlerin bir bölümü, 15 cm'in altında gibi geldi bana. :confused:
    Aslında bu konuda sözü usta balıkçılarımıza bırakmak en doğrusu, bakalım onların yorumu ne olacak?

5. "O ufak balıkları güneşlendirip geri saldım" demeyi düşünmüyosundur inşallah

Yazık olmuş minimumlara:mad:

Silin lütfen arkadaşlar bu raporu

ne av hikayesi var ne başka bir bilgi,görülen tek şey sirkü dışı av:mad:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 15 Nisan 2007
  6. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    sevgili tugi64 imza ayarların olmadığından tugi64 diyorum ama kusura bakma benden büyüksen ve abi demem gerekiyorsa da
    gelelim konuya
    tugi burda forumumuzda çok balık yakalayarak resmini yayınlamak değil sirkülere uygun avlar yapmak ve yaşadaığımız günün heyecanını burada paylaşırken gerek yem gerek kullanılan olta takımları, gerekse de yer hakkında bilgi vererek paylaşmaktır.
    saygılarımla.......

7. alperalg

alperalg

Paylaştınız iyi ettiniz ama o mercanlar kıraça kadar. yakından çekilmesi onları pek de büyük göstermemiş doğrusu.
    Onları tavaya attığınız gibi çatırdadılar değil mi? Hatta harkaydılar tadı damağınızda kaldı tabi ki!
    Peki benim oğlum ya da kızım ne yiyecek?

8. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    sağol kardeşim güzel bir hatırlatma olmuş keyifle sigarasını tüttüren arkadaşımıza .

9. toretto

toretto

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    55 Kilo ile Sevgilim :-)
    Arkadaşlar sanırım yeni üye olan bi arkadaş o yüzden üzerine fazla gitmeyelim diyorum sirküleri inceler ondan sonra daha mantıkli bir av gerçekleştirir.

İlk zamanlarda bir çoğumuz aynı hatalarda bulunuyoruz,ama yanlışın neresinden dönersek kardır diye düşünüyorum.

Saygılar...

10. Burakk

Burakk

Favori Kamış:
    Tek iğne dip oltası
    En İyi Avı:
    7.5 kg Yayın,Sazan 3.6 kg
    Doğru söylüyosun,yeni gelenleri yerden yere vurmaya bayılıyoruz.Burası bir nevi bilgilendirme platformu yani sirküleri yada forumun imza kurallarını bilmeyenler olabilir ama klasik eğitim sistemizdeki bazı öğretmenler gibi sen bilmiyosun deyip cetveli yapıştırmamak lazım.:rolleyes:

11. Matchbox

Matchbox

Tebrikler, Mercanlar parıl parıl valla...:)

12. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    sitemizde amaç insanlara doğruları göstermek...
    yeni gelen arkadaşlara bu kadar yüklenmek doğru değil sanırım...
    aramıza hoşgeldiniz...

13. sarılacivert

sarılacivert

Favori Kamış:
    Kamış, Olta ne var ne yoksa
    En İyi Avı:
    PALATUTamadım
    İlk okuyan Kamçılar abicim :D:D

14. sarılacivert

sarılacivert

Favori Kamış:
    Kamış, Olta ne var ne yoksa
    En İyi Avı:
    PALATUTamadım
    Sitede böyle oluyor kanımca

15. yalcinicli

yalcinicli

Efe, yaşından çok daha büyüksün.
    Bravo sana...

Arkadaşlar, gerçi av detayı yok ama, mercanların kıyıdan avlandığını hiç sanmıyorum.
    50-60 mt. den çekilen bir balığ,ı geri salsanız yaşar mı? Yaşatmanın bir takım yolları olsa da, hangimiz yapıyoruz ?
    Kaldı ki 20 mt. lerden dahi çekilen bir hanosun, hava kesesinin ağzından çıkıp, martılara yem olduğuna tanık olmuşsunuzdur.

16. c.polat

c.polat

Favori Kamış:
    olta
    Arkadaşlar,forumda amaç paylaşmak paylaşarak doğruları bulmak ve göstermekse ,insanları incitir korkutur kaçırırsak ,ne kadar doğru olur,arkadaşların hassasiyetlerini anlıyorum ,ama tedavi edici dozda olursa hastayı öldürmez yaşatırız ve böylece emanetimizi daha iyi korur,hem tabiat hemde biz kazanırız.

17. Yapıcı olmak lazım teşekkürler gerekli açıklamayı Turgay bey gelince yapacaktır..

18. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Isa Peygamber kasabanin fahisesi Maria Magdelena'yi taslayan ahalinin onune cikar, kendini siper eder ve bir tas kaparak soyle soyler "Icinizde hic gunah islemedigini idda eden, icinizde cennetteki yerini garantiye almis olan , elimde
    ki tasi alsin...bu kadini taslasin." kimse el suremez o tasa...Maria Magdelena'da bu olaydan sonra tovbe ederek Isa Peygamberin havarileri arasina katilir.

Burda Peygamberlik taslayacak degilim.Ben de ahaliden biriyim. Ancak bu hikayede ki dersi kendime once aldiktan sonra soyle bir paylasimda bulunmak istiyorum.
    "Carpmayla balik carpdim, fanyali aglar kullandim. Ihtiyacimdan fazlasini yakaladim.Havyarli baliklari evime goturdum. Kilolara erisebilecek baliklarin
    birakin vanoslarini , tohumlarini yakalayip yem yaptim.Sorumsuzca kucuk igneler kullandim.Dugumlerime yeterli ozeni gostermeyip, gereksizce baliklarin agzinda igne biraktim. Av sonrasi ve esnasinda copumu, misinami, ignemi, yemimi sorumlulugumu bilip uygun yerlere atacagim yerde ,av mahalinde unutmayi(!) tercih ettim.Ve hatta illegal oldugunu bile bile tutupta salmadigim baliklar oldu.

Butun ve butun bunlardan en acisi, parmagimi kaldirip karsimdakini gosterdim. "Ben degil siz suclusunuz. Zamaninda onlemler almadiniz, rusvet yediniz, trole izin verdiniz, girgirlara kota uygulamayarak, kontrollerini yapmayarak, binlerce ton baligin israf edilmesine, yakalandigi gibi ticari kaygilar yuzunden leslerinin denize dokulmesine izin verdiniz, isik caktirdiniz dollenme sahalarina,kanunlari zamaninda cikarmadiniz, dev petrol yuklu tankerlerin su yolarindan gecerken guvenlik onlemlerindeki "adam sende"leyiciliginiz buyuk facialara yol acti, kurdugunuz fabrikalarin yer seciminde, maden isletmeciliginde en guzel koylarimizi, irmak kenarlarimizi kullandiniz, kanalizasyon ve atiklarinizi gerekli filitre tertibatlarini kullanmadan sularimiza bosaltmaktan cekinmediniz, akademisyenlere ve bilim adamlarina kilit noktalarda gorevler vereceginize, onlarin calismalarina yol acacaginiza, o degerli koltuklari iradesiz kuklalara peskes cektiniz, boylesine bitek bir memleketin insanini, yoksul ve egitimsiz birakarak halki yasam kavgasinda yozlasmaya terkettiniz" gibi bilinc alti suclamalarla topu karsiya attim, muhabbet sattim, ukalalik yaptim ama bundan baska gercek anlamda bunlarin olmamasi icin hic bir sorumluluk, hic bir risk almadim, hic bir aksiyonda bulunmadim.Kendime duseni yapacagima , bir adim atacagima, kendi sartlarimin kisitliligini ve basiretsizligimi mazeret yapdim, korkak fareler gibi hep kactim.

Allahim(CC),tanrim, doga anam, artik ismin cismin neyse... Sana siginirim.Bir daha asla yapmayacagim. Tovbemi kabul et.Cehaletimi bagisla.

Cehaletimi siz de bagislayin dostlarim.Bir daha asla yapmayacagim. Butun kabiliyetimle, gozumun gordugu, aklimin yettigiyle bu davaya kendimi adayacagim. Sizden rica ediyorum,bir sans daha verin bana,ozurle gelene, hatasini anlayana, uyariya 'Evet yaptim. Duydum anladim, bundan sonra ben o degilim buyum' diyebilene,affinizi esirgemeyin. Afedecek buyuklugu olanlar mahallenin fahisesine evliyalik bahsedebilir. Kalplerden yuk alip, gercege hizmet olup, gercegin ta kendisi olabilir.

Bu benim tovbem, butun namusumla... Bugune kadar yaptiklarimin cesazini odemek icin ayda iki tane konu acacagima, kaliteli yabanci bir balikcilik dergisinden bir tercume yapacagima, (tabii izin alabilirsem) ve bundan sonra yakaladigim en buyuk baligin fotografini cekip salacagima,(rekorlar istisna olabilir) hic bir zaman limitlerimi doldurmaya ugrasmiyacagima soz veririm.

19. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Yapıcı ve teşvik edici olmamız lazım;) Foruma uzun zaman önce kayıt olmuş birisi bu konuyu açsa yazacak çok şey var. Ama yeni üyeler eminim 1 şansı daha hak ediyorlar.

20. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Hüseyin Alp abicim vallaha bize diyecek söz bırakmamışsın tebrikler ve teşekürler bu güzel ve samimi anlatım için.
    ve bu vaat ettiğin konuları ve resimleri bekliyor olucaz .
    Yüreğine sağlık .:)