Sazan Balığı Yetiştirme Teknikleri

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında osmanaltunel tarafından paylaşıldı.

1. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
  2. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Osman Bey merhaba ;

Üniversitelerimizin web sayfalarında
    bu İşi derinlemesine araştırmak isteyen arkadaşlar için faydalı bilgiler mevcut.

Ancak gariptir çoğu kimse araştırmak & bulmak ve paylaşmak yerine hep aynı şeyleri sorup duruyor.

Sizinde imzanızda belirttiğiniz gibi :
    Bilgi ve deneyim paylaşabiliyorsan değerlidir.

3. adra

adra

tarkan abi ordaki bilgilerden çok senin tecrübelerin benim için daha önemli...

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Teşekkür ederim bazen işin kolayına kaçıyorlar ama olsun her zaman yardıma hazırız.Hep beraber.

Sana bu konuda tam anlamı ile katılamıyacağım mutlakaki tecrübe önemlidir ama biliyorsunuzki akademik bilgiler olmadan özellikle yetiştiricilik sadece tecrübe ile yapılmaz.Tabii bu konuya av dahil değil.

5. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Sevgili Dostlar ;

not düşmüşüm :
    "bu İşi derinlemesine araştırmak isteyen arkadaşlar için "

Bu tür konularda Okumakta fayda varrrr.

geçenlerde bir makalede 10 sayfa okudum ancak oradaki sadece 1 satır sayesinde aklıma değişik bir fikir geldi . uyguladım . ve yeni birşey ögrendim.

6. adra

adra

abi ben su ürünleri okudum. yetiştiricilik çok önemliydi bizim için .staj yaptığım zaman inanırmısın benim öğrendiklerimin hibirini uygulamıyolardı .bende aksine öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyodum. tabi bana diyolardıki bilgi önemli ama tecrübede önemli ,kısacası bilgi ve tecrübe birbirine karıştırılıp uygulanmalı ama ne yazııkki diycem adamların alışkanlıkları var ezelden beri bir türlü bunları değiştirmek istemiyolar sadece tecrübelerine dayanarak iş yapıyolar. staj dönemi bittiğinde ben çok şey öğrenmiştim okulda öğrendiklerimdende daha fazlasını öğrendim .pratiklik çok önemli sonuç olarak, benim kanaatimce sadece bilgiyle olmuyor iş, tecrübede önemli buda tecrübeli insanların elinden geçerek sağlanır .saygılar...

7. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Sana tamamen katılıyorum imza linkimdeki konuyu yaklaşık üç ay araştırdım ve ne kadar çok bilmediğimiz şeyler var dedirtti bana yaklaşık 50 sayfa yazdım bu konuda ama inan binlerce sayfa okudum eğer hepsini yazmaya kalksaydım ne olurdu bilmem elimden geldiğince kısa ve öz almaya çalıştım ve kişisel tecrübelerle birleştirilerek bir şeylere benzedi okumak gibisi yok ama millet olarak kısa ve özünü arıyoruz onada ulaşmak her zaman mümkün olmuyor.

8. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Seni kırdıysam özür dilerim lafım özellikle sana değildi ama aynı şeyi sende zaten yazında belirtmişsin sende gerekli bilgi var senin tecrübeye ihtiyacın olduğu kesin onuda burada rahatça bulabilirsin senden alıntı yapmamdaki amaç genelleme içindi okuyan birinin bilgi,deneyimin yanı sıra akademik değerlerinde önemli olduğunu vurgulamaktı ve balık tutmayı da bundan ayırarak söylemiştim yetiştiricilik için hepsinin bir araya gelmesi lazım anlamında yazmıştım ve açmayada çalışmıştım.

9. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    vazgeçtim.......

10. adra

adra

yok osman abi ne kırılması öyle şeymi olur siz benim abilerimsiniz haddimizemi size kırılmak bende sadece açıklama yapmak istedim kendimden örnek vereyim dedim sadece yani genel bir yargıya varıyoruz burdada önce bilgi sonra tecrübe en sağlıklısı ve en doğrusu budur saygılar...

11. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Senin ne demek istediğini ben anladım okumak derken okuldan bahsetmemiştim bu iş döndü dolandı şuna geldi adamın biri okuyor elektirik yüksek mühendisi oluyor ama kendi alanında iş bulamıyor hatırlı tanıdıklarının sayesinde milli eğitimde atıyorum spordan sorumlu bir yerlere getiriliyor bu adamdan başarılı olmasını bekleyemezsin.Benim okumaktanki kastım şuydu bir iş yapacağız bunu araştırıp akademik bilgiler bazında öğrenip kişisel tecrübeleride ekleyerek en doğrusunu yapmak hiçbiri tek başına bir şey değildir anlamında idi yanlış anlattıysam özür dilerim.Benim işim elekt. olduğu için örneği oradan verdim bir örnek daha vereyim yanıma gelen bir elekt. mühendisi yapılan işte beni azdaha rezil ediyordu okullarda öğretilenlerden yapılan uygulamalar daha farklı kitaba göre gidersen sorunu çözemezsin tecrübe ile hakkından gelirsin ama bilgi olmadan tecrübede pek işe yaramıyor ikisini bir arada kullanmak lazım.

12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Haklısın bilgi ve tecrübe bir araya geldimi yapılamayacak şey yoktur.Başarılar dilerim.

13. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    :)

Bi yanlış anlaşılma olmasın,

önce şunu yazdım : "Antalya Kemer deki Simitcide ingilizce konuşuyor, Üniversite Yabancıl dilleri bitirende ingilizce konuşuyor."

ama konu dışına çıkarım diye önce yazdım sonra silip "vazgeçtim" yazdım.

başka bir şey ile alakası yok yani.

14. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Biliyorum bende yanlış anlaşılmaktan korktuğum için seçerek yazmaya çalıştım sadece bilgi ve tecrübe üzerine yoğunlaştım ikisi bir arada olması lazım dedim hepimizin söylediğide bu zaten.
    Teşekkürler.

15. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    teşekkürler osman abi.tatlı su için bana yeni fikirler verdi.bende mesleğe girmeden önce alanyada bir akvaryum balığı üretimhanesinde çalıştım ve orada bayağı bir tecrübe ve bilgi kazandım.ama bilmediğim bilgileri öğrenmekde insana ayrı bir haz veriyor.teşekkürler..

16. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Yardımcı olduysa ne mutlu bana teşekkür ederim.