Sazan Baliki Bitiyormu?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında otacı tarafından paylaşıldı.

1. otacı

otacı

meraba ben ankaradan ümit 10 sendir olta balıkcısıyım kızılcahamam pazar nahiyesi otacı köyüm dalayısı ile ankara ve civarını iyi bilirim çamlıdere barajı kurtbogazı barajı hepsini iyi tanırım nerelerine nasıl gidilecek bilirim 32 yaşındayım 10 senedir hemem hemem her hafta gezerim ben artık sazan balık ı tutamıyorum bu benim acemiligim değil balık ın azalıgı bence burada yazışmaktan başka bir şeyler yapmamız gerektigini düşünüyorum orada bir köylü amcayla konuştum olum dedi bizim köyde bir adamın 3 oğlu var bunlar köyde kalıyorlar hemem hemem her gün ağ çekip köy köy satarlar her gün aga balık mı dayanır bizde gittigimiz yerlerden boş dönüyoruz eskiden yatılı balık tutmaya gittgim de heyecenlanırdım gözümün önünden tuttugum balıklar gelirdi şimdi her gitmem de boş geliyorum evet adamlar balık tutuyor evet nasıl mı adam 30 tane tırıvırı atıyor zevk yokki adam da adam cay içerkene zil in çalmasını bilmiyorki balık oltayı zorlamasını bilmiyorki neyse inşallah ankaralı ve bu konu ile ilgilenen herkesi bu konu ile ilgili hassasiyete bekliyorum

2. ertan_06

ertan_06

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    7 kg aynalı sazan, 68 cm turna
    Bu bahsettiğiniz adamın üç oğlu olan ağ ile tutanlar çamlıderedemi yapıyorlar bu işi. Size fazlasıyla katılıyorum önceki balık avlarından şimdi eser yok bu sene sazan için sezonu bekliyoruz ama eminimki önceki avlarımızdan eser olmayacak bunun için acilen birşeyler yapmak lazım çünkü daha önümüzde uzun seneler var.:confused:

3. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    valla biz burada sezonun açılmasını bekliyoruz ama kendini avcı zanneden insan müsvetteleri balıkları bitirdi bile. hemde öyle oltayla felan değil kapalı sezonda ağ ile kökünü kazıyorlar balığın. nasreddin hoca misali bindikleri dalı kesiyorlar haberleri yok :(:(:(

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kardeş öncelikle hoşgeldin bu konuda sana katılıyorum ama yazıları takip edersen burada sadece konuşmuyoruz elimizden geldiğince yardım isteyen arkadaşlarımıza destek oluyoruz öncelikle görürsen sana düşen jandarmayı aramaktır çekebilirsen resimlerini çek bizimle paylaş hep beraber işin üzerine gider msn den ilgilileri uyarırız ayrıca birde imza ayarlarını yapıver ve tanışalım bölümünden konu açta tanışalım.