sazan için en iyi yem hangisidir? karışımlarla ne tür yemler hazırlanabilir?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında playboy2005_ tarafından paylaşıldı.

1. playboy2005_

playboy2005_

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    turna 700gr :)
    arkadaşlar sazan avına gidiyorum ben. ne tür yem önerirsiniz. birde belli karışımlarla yemler hazırlıyolar. bunlar hakkında bilginiz var mı? sazan en çok neye gelir???:cool:

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Merhabalar, Sanırım sazan avına yasağın kalkacağı 1 temmuz dan sonra gidiyorsunuz ve şimdiden 1 temmuz için hazırlık yapmaktasınız.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=401 bu adrese göz atarsanız sazan ve yayın avları ile ilgili detaylı bilgiler var.

Elbette bu yemler sadece 1 temmuzdan sonra iş yapar;)

Yasakların gerekliliğine hak veren, hayvanların yumurta döküp, üremelerine izin veren tüm arkadaşlara teşekkürler:)

3. amateur01

amateur01

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın
    sazan için en ideal yem olarak suda bekletildikten sonra haşlatılarak hazırlanan mısırı öneriyolar.Ben daha çok solucan ve hamur deniyordum ve fazla verim alamıyordum.Bu kez mısır deneyecem sen de dene sonucu bildirmeyi unutma:D

4. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Merhaba İnşallah Balığa 1 Temmuzdan sonra gidersin ! En iyi yem Mısır

5. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Büyük balık istiyorsan tek mısır tek iğne ....:)

6. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

mısır mısır derim başka birşey demem :)
    arkadaşlar hava sıcaklıgı mevsim normallerin üstünde seyrediyor eger havalar boyla devam ederse 30 haziran yasagı otomatikman kalkacak gibi...:D :D :D

7. playboy2005_

playboy2005_

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    arkadaşlar tabiki 1 temmuzu bekliyorum.

aşkolsun valla. ;) bu arada ben vakumlu kaynamış mısırda kullandım ama kurtboğazında fazla iş yapmadı. sadece 2 tane sazan yakalayabildim.

8. engineer63

engineer63

En İyi Avı:
    yayın - 5 kğ
    Arkadaşım bence en iyi yem o çevrede genel olarak herkes neyi kullanıyorlarsa o'dur.Mısır gerçektende ii fakat daha büyük sazan yakalayamadım mısırla:( bana soracak olursanda akşam avı için solucan sadece sazan degişl bir çok büüyk balıgı cezbediyor gündüz avında küçük balıklar didikliyor:)

9. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    bana sorarsan 1 temmuzdan sonra tutacağın ilk sazanın karnını yar bak belık ne ile besleniyo ona göre yem seçimini yaparsın ama mısırdanda samamamnı tavsiye ederim.......:D:D:D:D:D

10. acariletişim

acariletişim

Favori Kamış:
    Hepsi mevcut
    En İyi Avı:
    Sazan 7,5
    Yem

yarım kilo kepek unu 1 yumurta biraz yogurt mısır tanesi rendelenmiş şekilde (sarımsak dövücüde ezilmiş olacak) hazırlıyosun bu sazanların beyti kebabı gibi bişi oluyor işe yarar...
    Rastgele

11. playboy2005_

playboy2005_

Favori Kamış:
    kamış
    En İyi Avı:
    göksudada sazan var

arkadaşlar 24.05.06 tarihinde akşamüzeri ailemle göksu göletine pikniğe gittim. göl kenarında gezerken kıyıya sanırım yemlenmeye gelmiş 40 cm civarı sazan gördük. bu sene bereketli geçecek gibi arkadaşlar :D
    bu arada fikrini paylaşan herkese çok teşekkür ederim. rasgele.:p

12. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Sazan için en iyi yem mısır ve eğer alıştırıldıysa boiliedir..

13. amateur01

amateur01

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın
    peki normal büyüklükteki sazan için kaç iğne kaç mısır:D benim gözüm yükseklerde değil normal büyüklükte yakalayim yeter bana

14. topalbey

topalbey Hamdi TOPAL

Favori Kamış:
    olta ...sadece olta
    Favori Makine:
    Banax - Alba
    En İyi Avı:
    yenisini tutunca tekrar yazacam bu eskidi :)))
    bafra'da mısır ile iyi verim alıyoruz.mısırdan sonra bence en favori yem solucan....bir yerde sarı kuru üzümünde iyi olduğunu yazmışlardı..mısırı kutuda konserve olarak alıyoruz artanı sizde yiyebilirsiniz zaten büyük otellerde salata garnitürü olarak kullanıyorlar..:cool: :D

15. HARUN

HARUN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 300 gr
    biz genelde sazan için hamur kullanıyoruz ama büyük balık tutamıyoruz büyük balık için mısır en iyisi

16. ergungorgun

ergungorgun

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 8 kilo
    en iyi yem bencede mısır. kaynatılmış ve sonrasında hemen üzerine vanilya birazda şeker eklenmiş mısır. yemleme yaparkenkende tuzsuz pirinç (kaynatılmış) mısırla birlikte karıştırıp ya sapanla yada elinle. kesin sonuç bence. rastgele. :)

17. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Ben bu yıl için aşağıdaki şekilde bir karışım yaptım; iri taneli kuru mısırları haşlamadan bir kavanoza attım.Üzerine biraz toz şeker ve bir kaç paket vanilya ekledim.İki kapak kadar da "viski" ilave ettim.İyice çalkaladım ve dinlenmeye bıraktım.Bir keresinde kavanozun kapağını açıp koklayayım dedim gayet iyi görünüyor.Buna gelmeyecek sazanla işim olmaz artık!:D :D :D

18. godofwar

godofwar

Favori Kamış:
    her tür olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 6,5 Kg Tatlı su Kefali 3,5 Kg

Walla şansnlı bi avcısın hemşerim ;) kutboğazına turna aşılandığından beri sazan tutmak mucize gibi bişey

ben sazan avcıları için afyon küspesi , mısır küspesi , ayçiçeği küspesi(önem sırasına göre yazılmıştır) tavsiye ediyorum , bahsettiklerimin hepsi dip takımıdır , eğer şamandırayla tutacaksanız , bol bol yemleme yapmanız lazım , bunun için , haşlanmış buğday , bulgur ve benzeri hububatı kullanabilirsiniz , yeminizde muhakkak tad verecek , pekmez , reçel gibi bişeyler kullanın , peynir suyu ve benzeri koku vericiler kullanabilirsiniz , irmik kullanılabilir , haşlanmış patatesin püresini yeme katabilirsiniz , ama en önemlisi yemin iğneden kolayca çıkmasını engellemek için , hazırlanan hamuru pamukla karıştırmaktır , ben şamandıralı avı pek sevmem ama bunların hepsini denedim , büyük balık alamasamda 1 kiloluk balıklar vurdu şamandıralıya , ama mısır kullanarak 1 tane bile sazan tutamadım bilginize ;)

Son düzenleme: 12 Haziran 2006
  19. KILadam

KILadam

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Bilinmiyor ama araştırılıyor
    Ya mısır , hamur eskiyi düşündükçe baya garip geliyor. Ben en son oltayı 14-15 yaşlarında atmıştım yani 12 sene oldu balıkçılıkla uğraşmayalı. Ama o zamanlardan hatırladığım tek şey deli gibi kemreliklerde ( yani büyükbaş hayvanların tuvaletlerinde ) kazma elimizde deli gibi solcan aramamızdı. Ama tabi artık bizim yaptığımız 2 kancalı oltalardan kalmamış gibi bişi her taraf hazır küspe oltası ( bende aldım denicem verim konusunda şüpeliyim ama ) bu arada şamandıralı oltalarımızın sapını söğüt ağacının uzun dallarından yapardık biz. Şimdi makaralı birde olta takımı aldım. Walla çok büyük değişim. YANİ BENİM İÇİN. Herkeze rastgele.

GEL 1 Temmuz GEL

20. fma

fma

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6,5
    sazan

ben sazan içi karışık bir hamur kullanıyorum şöyle civciv yemi ,un,vanilya,yoğurt,yumurta,anason birbirine katıp yoğuruyom iyi verim alıyom yaya basıyom rast gele