sazan için en iyi yem hangisidir? karışımlarla ne tür yemler hazırlanabilir?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında playboy2005_ tarafından paylaşıldı.

1. SaLTaDoR

SaLTaDoR

Favori Kamış:
    kamışlı olta
    En İyi Avı:
    hatırlamıyorm walla :)
    küsbe yada küspe ne deniosa artık :)

2. mrcprz

mrcprz

Favori Kamış:
    D.A.M. 665 FD makina,SHAKSPEARE Potenza kamış.
    En İyi Avı:
    Yayın 4,80 kg Sakarya-Osmaneli
    Kesinlikle mısır ama bulabilirsen taze süt mısırı bul.Balığa gittiğin bölgede kesinlikle mısır tarlası vardır ordan bi koçan isteyiver tarla sahibinden.Konserve dayanıklı olmuyo hemen yumuşuyo ve küçük balıklar düşürüyolar.Geçtiğimiz perşembe süt mısırıyla ben aldım 2,5 kg aynalı.Tabi bayada ufak parça vardı...Hadi rasgele...

3. ustaacemi

ustaacemi

ben önce mısırla yemleme yaptıktan sonra sadece ekmek kullanıyorum,karaküspe olursa onuda kullanıyorum ama diğer yemlerden pek verim alamadım yada şansız zamanıma mı denk geldi bilmiyorum

4. buraktekinay

buraktekinay Seyyah

Favori Kamış:
    makara,(çıkrık),küspeli,kamış
    En İyi Avı:
    ...........
    merhaba

merhaba arkadaşım bu yaptığın tarif için teşekkür ederim ama bu tarifi hangi takımda nasıl kullanacağız?+bu yaptığın tarifi bana detaylı şekilde yazarmısın?hangi malzemeden ne kadar katılacak gibi

5. yalcinicli

yalcinicli

Boili yemde benim formulumu detaylariyla aktarayim.

Isminden bir miktar anlasildigi gibi kaynatilarak hazirlanan bir yem. Kisiden kisiye formulasyonu degisiklik gosterse de, hazirlanis teknigi hep ayni.

Akvaryum hobisiyle yakindan iligili oldugum icin protein agirlikli ve aromasi guclu olan Tetra bits yemi karisimda kullaniyorum.
    Temel malzeme un.
    Golun suyu ile koyu kivamli 2 kg. kadar hamur hazirliyorum. Daha sonra Tetra bits (kirmizi renklidir) + 1 corba kasigi vanilya + 2 yumurta sarisi + 2-3 dis dovulmus sarmisak + 3-4 corba kasigi bal ekleyerek iyice kasirismasini sagliyorum.

Balik boyu gozeterek, toplar hazirliyorum. Bu toplari 2-3 saat gunes altinda kurumaya birakiyorum. Daha sonra bir tencere kaynamis gol suyuna, kaynamayi etkilemeycek miktarlarda hazirladigim toplari atiyorum. 2 dakika kadar kaynatip tel kepceyle topluyorum. Topladiklarimi da bir gazete uzerine sererek, gunes alitnda 5-10 dakika suyunu cekmesini sagliyorum.

Sonuc cok iyi. Yem kaucuk gibi dagilmayan ve kucuk baliklar tarafindan didiklenemeyen bir hal almis oluyor.

Bolca hazirladigim bu yemi hic olta atmadan sapanla, oltalarimi atacagim mesafelere, 3-4 gun boyunca sabah, aksam yemleme yapiyorum.

Rastgele...

6. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    herkesin bir taktiği vardır benimki bu: Küspe keserken ve delerken elde ettiğim talaşı biraz mısır unu ,çok az kepek ,buğday unu biraz peynir suyu yoksa ekşimiş yoğurtta 1 yumurta ile karıştırıyorum. Bir hamur elde edip hamuru biraz dinlenmeye bırakıyorum. Küspe talaşı daha pratik olarak ekmek fırınından alınan mayalı hamurla da karıştırılabilir. Elde ettiğim hamuru bir iğneye takılacak büyüklükte toplar halinde yuvarlıyorum. Bunları biraz kurumaya bıraktıktan sonra Kullanacağım kadar ki kısmını 1-2 dakika makarna haşlar gibi haşlıyorum. Böylece yemler lastik gibi oluyor ve kolay dağılmıyor.Çok başarılı sonuç alıyorum.Rastgele

7. kızıl sakal

kızıl sakal ibrahim

eğer abicim bana soracak olursanız en iiii yem solucandır hep sonuç verio yasaktan 1 gün önce solucanla 8 kg bir balıkaldım dene göreceksin

8. BendekiBirBalıkSevdası

BendekiBirBalıkSevdası Suat Ergin

Favori Kamış:
    Alba star
    En İyi Avı:
    Eflanıde okullu barajda Sazan 7.250 g
    süper

ya muthiş bis yer burası
    ben suat arkadaşlar aslen karabüklüyüm ve ankarada ıkamet etmekteyim
    aranızda bulunmaktan zevk alacagımı bılmenızı isterim

9. down58

down58 recep

Favori Kamış:
    Profiline
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Henüz kayda değer bişey yakalayamadım
    arkadaşlar mıısır derken mısır koçanının üstündeki mısırları mı alıyoruz yoksa başka türlü mü acil cevap lütfen şimdiden tşkler

10. down58

down58 recep

Favori Kamış:
    Profiline
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    Kardeş bu pazar sazan avına gidicem inşallah söylediğin yime deniyeceğim sizi de bilgilendiririm en kısa sürede arkadaşlar hadi rastgele

11. down58

down58 recep

Favori Kamış:
    Profiline
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    arkadaşlar civciv yemi un su ve yumurta denedim harika bi yem oldu sizede öneririm

12. hızlı

hızlı nedret

Favori Kamış:
    sheakspear
    Favori Makine:
    sheakspear
    En İyi Avı:
    sazan 4200gr
    ek olarakta bu karışıma ay çekirdeği ve susam ekledinizmi tam bir ziyafet oluyor balıklar için.

13. gece_avcısı

gece_avcısı ebubekir

abilerim ben genç bir avcıyım sazan yayın karaca fark etmez biz genelde geceden gideriz ağları serer oltaları atar otururuz küspe olta ve mısır yemi kullanırım ve faydasınıda gördüm lakin yayın avında çok zorlanıyorum kullandıgım yemler yavru balık dalak v.s ama sonuç alamadım bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler[/B]

14. zaralı ihsan

zaralı ihsan İHSAN

sazan için en iyi yem benim açımdan parmak kalınlığında solucan ve gümüş balığıdır (bulunduğunuz bölgede bolca vrdır) :D tabiki bu durum yerin şartlarına görede değişebilir bulunduğunuz gölün çevresindeki yaşayan köylüler kişilerin nasıl bir yemleme yaptıkları nelerle avlandıklarına bağlı kısacası balığın nasıl alıştırıldığına bu (solucan,gümüş balığı,mısır,salam,kaşar peyniri vs.) olabilir yani rast gelereeling