Sazan İçin Nasıl Bir Olta Düzeneği Kullanmalıyız?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında cemalsel tarafından paylaşıldı.

1. cemalsel

cemalsel Cemal

Favori Kamış:
    Olta İle İlgili Tüm Malzemeler...
    En İyi Avı:
    1,5 kg kalkan
    Arkadaşlar Sazan İçin Nasıl Bir YEM ve Nasıl bir Olta Düzeneği Kullanmalıyım.Sitede Dolaştım bilgiler var ama pek fazla detaylı bulamadığım için konuyu açtım (sorun yaşanırsa kapatabilirsiniz :( )

Şimdiden Fikirleriniz için teşekkürler :)

2. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
  3. ceyhun41

ceyhun41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4kg sazan
    ustaların ustası

abi sazan için olta yapmak için ilk önce 40 lık uzun bir misine yapmak sonra o misinelere küçük beden bağlamak örneğin çaparada çıkan küçük bedenler için sonra bağladığın bedenlere 1 veya 2 numara kanca bağlarsan iyi olur sonra kmisinenin en alt kısmına 50 gram kurşun bağla

gelelim yemlere:kuru mısırı daha çok tavsiye ederim çünkü bunları dedemden öğrendim 25 senelik balıkçıdır solucanı mart nisan aylarında kullan tavsiye erderim bol şanslar rastgele

4. mc_avci

mc_avci MuraT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan
    kardeş bence en idaeli tek kanca ve fırdondunun userinede bi tane gezer kursun her yerde iş yapar bide sazan için su hazır kuspeler satıyorlar 4 kancalı olanlardan bir iki tane al oda işini gorebilir
    yem olarak ise ; haslanmış veya kuru musır farketmez ve solucanda heryerde iş yapar bence bide biliyosan kendi hasırladıgın hamurdan da yemlersen ve kancanada takarsan iş yapabilir.