Sazan Maceraları-4-5

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında teomanturker tarafından paylaşıldı.

1. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    Merhaba,sevgili dostlarım...Öncelikle şunu belirtmek isterimki:Bu sitedeki tüm anlatımlarım ..10-15 sene evvelindeki, zaman dilimlerininde evvelinde yaşanmışlarımın anlatımıdır,bunun içindirki,ben yaşanmışlarımı,en samimi bir şekilde,açık bir içtenlikle sizlerle zamanım elverdikce paylaşmaya çalışıyorum..ben yaşanmışlarımı anlattıktan sonraki değerlendirmelerinizi,bu günki,amatörruhlu balıkçılık kıstaslarıyla,yorum yaptığınızda..benim anlatım şevkim kırılmaktadır ve bundan dolayı,birçok ilginizi cekecek yaşanmışlarımı anlatmakta zorlanıyorum.acaba diyorum..-anlatımlarımla kötü bir örnekmi oluyorum ??? ve kendimi öz eleştiriye tabii tutuyorum...şu anda önümdeki dosya mda,sene 2006 dabu siteye üye olduğum günlerde kaleme almış olduğum yaşanmışlarımın ..daha bu siteye yazamadığım yazılımlarım var..!!! Ben yinede zamanım elverdikçe,yaşanmışlarımı,en samimi içtenlikle anlatmaya çalışacağım...Surçi lisan edersem af ola SAZAN MACERALARI: 4 Bir hafta sonu,yine bir gölette geceledik..Sabah oldu,henüz tatminkar bir av yapamamıştık..asık suratlarla sabah kahvaltısı yapmaya çalışırken...bir gurup balıkçı,arabayla gelerek,bizim yukarımıza,suyun sığ olduğu bölgeye yerleşip oltalarını atmaya başladılar..daha beş dakika olmamıştıki,o gurupta şamata başladı..adamlar atıyorlar,çekiyorlar..atıyorlar çekiyorlar,hemde yiğit,yiğit sazanlar...o tarafda kamışı dikili olan arkadaşımız kahvaltıyı yarım bırakıp,o gurubun yanına gitti..sonra o arkadaş kamışını kontrol ediyormuş gibi yaparak beni yanına çağırdı ve bana ...-Usta bunlar yem olarak yavru balık takıyorlar dedi...neyse aradan 1,5 saat geçtikten sonra bu gurup arabalarına binip gittiler..bu gurubun olta attığı yer,gölün en sığ yeri idi....Gece gölde ağ çekmişler..bununun sonucunda ölen yavru balıklar,gölün bu sığ yerinde,dalgaların etkisiylede,kenara vurmuşlar.tabii bizbu olguyu gece farkedememişiz...!!! Bu sefer bizde ölüyavru balıkları yem olarak kullanmaya başladık..Bu seferde biz gece tutamadığımız balıkları tutmaya başladık ve yeterli balığı tuttuktan sonra,bizde gölü terkettik.KOPYE ÇEKMEKLE GÜNÜ KURTARMIŞ OLDUK SAZAN MACERALARI: 5 Hafta sonları..hep o göle gittiğimizde..devamlı karşılaştığımız ve bizim guruptan bir arkadaşımızın iş yerinden tanıdığı olan bir balıkçı vardı..Tekbaşına Mobiletle gelir,bizim üstümüzde,tek başına olta atardı..gece olunca mobiletin üstüne bir naylon çekip devamlı içtiği şarabın etkisiyle,o naylonun altında sızıp sabaha kadar yatardı...Bizde,sabaha kadar kendi oltalarımıza bakarken..onunda zili çalan her oltasına bakar eğer balık düşmüşse balığı çıkarıp torbasına koyar ve oltasını tekrar yemliyerek atardık...O arkadaş sabahleyin ayılıpta kalktığında torbasına bakar...-Bugece amma balık tutmuşum derdi.....BALIKÇI BALIKÇININ DOSTUDUR-YİĞİDİ ÖLDÜR AMA HAKKINI YEME...Oltalarınız balıksız kalmasın TOM AMCA