sazan makina+kamiş

Konu, 'Kamışlar' kısmında fatih tarafından paylaşıldı.

1. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    elimde şuan 3 kamiş 2 makina var. makinalar ölmüş durumda zaten cok kaliteli değillerdi.ucuz diyene almiştim. kamişlardan 1 tanesi 10 parça300cm çok hafif esnek ama atari 30-60 gram ii de para vermiştim şimdi anliyorumki bu tekneden avlanmak için uygun. neyse bana sazan avinda kullanabileceğim bi makina ve kamiş tavsiye etmenizi istiycem. bi makina buldum çok ii görünüyo.linkini vereyim birde siz bakin http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=1-4120069 .2. de kamiş la ilgili sorucam kisa veya uzun sapli olmasi ne farkkettiriyor.kamişi en az 3 metre almam gerekiyor tahminimce 4.0mt ii olur heralde. peki kaç parça olmali atari 100-250 gram bunu tesbit ettim.

gölde kıyıdan sazan için kullanicam.(yayinda olduğunu duydum gündüzleri gidebildiğim için hiç rastlamadim ama.)50-60 mt uzağa atmam gerekiyor kiyi kismi oldukça siğ bir göl .derinleşen kisimlara bekçi izin vermiyo.:( sanirim alacağim makina +kamiş turna için uygun olmaz.teşekkür ederim.

diğer linkler: http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=4-BLZ-CDI850-RD

http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=1-91260265 [at çek yapmayacağimdan heralde ağirliği problem olmaz.

Son düzenleme: 19 Haziran 2007
  2. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    atari 100-250 gram bunu tesbit ettim.

İyi tesbit edememişsin,sazan için bu atış ağırlığı çok fazla,en çok 100 gr atarlı bir kamış yeterli olur sazan için,aslında sazan avını ne şekilde yapmak istiyorsan ona göre bir kamış seçmelisin,boile ile avlanmak istersen bu av şekline göre olan kamışlar var,iki yada üç parçalı atarı en az 60 en fazla 90 gr olan kamışlar genelde boile ile avlanmak istersen alman gereken kamış olabilir, bu kamışlarda genelde lbs ile belirtilir mesela 2 lbs 60 gr eder 3 lbs 90 gr gibi,şayet şamandıra ile avlanmak istersen o zaman atarı daha düşük olan kamışları seçmelisin,tabiki bir çok av şeklini tek bir kamışlada yapabilirsin tam ideal olmasada idare eder seni örnek olarak 3-3,60 m uzunluğu olan ve 30-60 gr atarı olan bir kamışla iki av şeklinide yapabilirsin,tabiki seninde belirtmiş olduğun 100-250 gr atarlı bir kamışla dip oltası yapıp avlanırsın ama bu kadar yüksek atarı olan kamışa gerek yok sazan için,yapacağın dip oltası için 80 gr kurşun yeterli olacaktır.

3. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:

şamandira ile sazan hiç avlamadim denemedim değil kesinlikle dip oltasi kullanicam. arti dediğim gibi yemi en az 50 mt uzağa atabilecek takima ihtiyacim var .bildiğim kadariyla kurşun ne kadar ağirsa o kadar uzağa gider.
    birde boili kullanmiyorum yemim solucan.

5kg sazan-yayin için neleri tercih edeyim.azda olsa güçlü akintili irmaktada kurbağa ile kullanma ihtimalim var ağirliği onun içinde 100 -150 dedim.
    makina:bilye sayisi? .önden veya arkadan kalama?,060-070-080 misina ?

kamiş :uzunluk? kaç parça ?kisa-uzun sapli?atari ne olmali .

Son düzenleme: 19 Haziran 2007
  4. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    50 metre uzağa atmak için 150 gr kurşun gerekmez bu mesafeye 50 gr kurşunda gider hatta dahada uzağına,makina senin tercihin olmalı en az 50 lik kafa olmalı,şayet hedef 5 kg balık diyorsan 40-80 gr atarlı kamış kafi gelir ama oltaya gelecek olan balığın kilosunu seçme gibi bir özelliğin olmalı yoksa misinan çat diye kopar,ben sana kendimden bir örnek vereyim,kamışım 3,6 metre uzunluğunda 75 gr atarlı,makina 50 lik kafa,misinam 0,31mm köstek 0,28 kanca no 2,bu takımlarla 5-7 kiloluk balık alırsın,fiyatı senin bütcene kalmış ona karışamam.

5. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    teşekkür ederim

6. rasim

rasim

çorlulu Rasim

arkadaşlar daynakx marka makina ve lipton kamış satan bir varmı bilen vormı.