sazan ne zamana kadar avlanır?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında dilenci tarafından paylaşıldı.

1. dilenci

dilenci Orhan Yılmaz

sazanı ne zamana kadar avlayabiliriz? hangi aya kadar? yumurtlama zamanı dışında her zaman avlanır mı? her zaman olurmu?

2. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    tebliğde bölgesel ve iller bazında belirtilmiştir.. orda bulursun tarihleri...

3. dilenci

dilenci Orhan Yılmaz

cevabınızdan buyana bakıyorum vede hala bulamadım

4. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    http://www.kkgm.gov.tr/teblig/2008-49.html

Madde 12 de ki çizelge 6 da yaşadıgın bölgeye bakıver. :))

ayrıca en sonda ekler var orayı tıkla ve tamamen yasak oln sularıda gör.. yanlışlıkla gidersin ceza yersin yazık olur..:(

5. dilenci

dilenci Orhan Yılmaz

yok siz beni yanlış anladınız ben bu verdiğiniz linkteki bilgileri okumuştum başka bir yerde, benim demek istediğim şey bu sazan balığı ne zamana kadar avlanılabilir, yani kışın ortasında balığa gitmek ne derece doğru yada hangi aya kadar oltaya gelir diye özetlesem daha doğru olur heralde. teşekkürler.

6. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    sevgili Orhan yasak zamanı dışında ne zaman istersen tut ..kışın genelde sazan kıt olur..tutanda vardır ama kesattır.. sogukta hayvan dibe çekilir.. uyuklar metabolizmasını yavaşlatır yaz ayları gibi yem ihtiyacı duymaz..vs..:)

7. dilenci

dilenci Orhan Yılmaz

anladım teşekkürler sağolun.

8. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    şu zamandan sonra alabalık sudak turna ya gitmek daha mantıklı sanırım bu aydan sonra yaz gibi bereketli olmaz.tabi bölgeden bölgeye değişir.

9. karateci

karateci MEHMET ÖZTÜRK

Favori Kamış:
    daiwa sensor red surf420-effe accord 360
    Favori Makine:
    okuma marka makina
    En İyi Avı:
    sazan /1,5 kg
    muvaffak abini dediği gibi yumurtlama mevsimi(mart-15,nisan,mayıs,haziran,temmuz-15: başlangıç-bitiş ayı bölgeye göre 1 ay önce veya sonra olabiliyor) dışında her zaman tutulur,yaz ver sonbahar ortalarından sonra oltaya pek vurmaz, şans oranın azdır. şahsen sonbahar sonu veya kışın bi sazan avına gittiğimde bekle bekle tık yok oltayı kıpırdatma yok ama anide bir oltaya sazan vuruş olabiliyor, boş dönebiliyorsun. soğuğa kalısan oda cabası. bilirsindir ama sazan avı için ikindin ve sabah vakitleri verimlidir, gece belli saatlerde verimli diyorlar ama ben geceye kalmadığım için bilmiyorum.
    kışın balık vurmuyor vurmuyor ama arada vuran büyük bir balık insan değişken aralıklı pekştireç yapıyor ve insanı ava çekiyor galiba, kumar gibi sanki ama bu kumar gibi zararlı bir şey değil.ama aşırısı zarar olbilir, aralıklı gitmek iyidir.her tatili avda geçireceksin diye bişey yok.rasgele.

10. dvrzener

dvrzener merve kaya

Balık tutmak bence de kumar oynamaya benzer. Zamanınız paranız kartlarınız ise balık tuttuğunuz yerler. En banko kuponu yatıran balıkların olma olasığı çok olan yerlere gidendir mesela. Bazen ters köşe olunup kaybediledebiliyor tabi oyunu. Sonucunda da verdiğiniz zamanınızı kaybediyorsunuz.