Sazan Oltamı Geri Getirdi!!!!

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında adrenalin tarafından paylaşıldı.

1. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
    Selam arkadaşlar foruma yeni katıldım. Çok eski bir balıkçılık geçmişim yok ama 2006 yazında nerdeyse her boş zamanımda balığa gittim...
    Ve işte yine o günlerden birinde Bursa Keleste (Uludağ) bir sulama göletinde Sazan avına gitmiştik. Ben patronum ve bir arkadaşı (çok bilen cinsten biri)
    Akşam saat 9 sularında oltalarımızı salladık.Ben o gölette her zaman yemleme yapar ve 4 numara mustad sarı iğne kullanarak mısırla avlanırım ( 2 İğne saçaklı).Ve yine öyle yaptım.Diğerleri ise küspe takımıyla avlandılar.
    Gece saat 1 tık yok 2 tık yok 3 tık yok.Tek bir hareket bile yok gölette....Derken ateşin başında sandalyemde uyuya kalmışım. Saat 4 sularında hafif bir çıngırdamayla uyandım gözlerimi araladım ve sesi dinledim tam karşımda duran kamış çok hafif bir şekilde oynuyordu.İnanın uykuu öyle tatlı gelmiş ki küçük bir balık olduğundan neredeyse emindim ve kalkmaya üşendim. Ama biraz ayılınca napıyorsun git bi bak dedi içimden bi ses ve öylede yaptım. Kamışı yavaşça kaldırdım ve hafif bir köstek attım. Attığım en yerinde köstek olduğunu bilmiyordum o sırada. Ve müthiş bir tepki verdi balık tam aksi yönede güçlü bir şekilde yüzmeye başladı. Bir kez daha iyiki avans ayarını icat etmişler dedim ve sakin bir şekilde sarmaya başladım.İnanın sol kolum ağrıdı.Tabi bu arada patronum ve arkadaşı gürültüye uyandılar ve panik bir hava içersinde çek,acele et,çabuuukkk !!! gibi yersiz bir telaş içindeler.
    Derken kafa lambamın aydınlığında yaklaşık 5- 5,5 kiloluk bir sazan belirdi.
    Kepçeyi getirin dedim,getirdiler ama bir türlü açamadılar(katlanan kepçelerden ,değişik bi mekanizması varmış onlar öyle dediler :) ) baktım ki beceremeyecekler oltayı patronumun arkadaşına vermek zorunda kaldım ve kepçeyi açtım... Tabiiki çok bilen beyfendi takımımın 20 lik olduğunu bilmediği için kepçeyi beklemeden kahramanlık yapmaya kalkınca.Zııppp die bir ses ve devamını biliyorsunuz.hüzün :( Balık kaçtı. Misinayı koparmış ne kurşun nede iğneler hiç biri yok ortada. Canınız sağolsun dedim ve yenisine berekt deyip.Oltamı yeniledim ve salladım tekrar. Sabah oldu tık yok öğlen oldu tık yok....... Artık dönüyoruz oltamı topladım ama makarada bir karışıklık olduğunu farkedince yemsiz bir şekilde oltamı tekrar göle salladım. Daha düzgün bi şekilde toplamak için. Aaaaaa derken neredeyse dün gece olanların aynısı müthiş bir ağırlık ve misina bir sağda bir solda. Neler olduğuna bir türlü anlam veremedim ama iğnemde yem olmasada bir balık olduğuna emindim hemde iri bir balık..... Bu sefer gün ışığında çok daha net bir görüntü gece yakaladığım balık büyüklüğünde bir sazan kıyıya kadar getirdim suya girdim bu sefer dizime kadar (geceki kepçe faciasından sonra :) Amaa ne olsa beğenirsiniz elime arasında1 metre kadar fark kalmışken sert bir hareketiyle kurtuldu ve ortadan kayboldu.... ŞAşkınlık hüzün hepsi bir arada bende... Kıyıya çıktım ve vah vah tüh tüh diyerek oltamı sardım sardım daaa.. Şakınlığım 2 katına çıktı bu sefer..
    Ne den mi oltamda 2 değil 4 iğne ve 2 kurşun var... Ve benim takımım arkadaşlar mustad iğne ve fırdöndülü 30 ge kurşunlar. Biraz düşündüm ve olan biteni anladımm. dün gece kaçırdığım balıktı yakaladığım. Ben yemsiz bi şekilde oltamı toplarken O' nun ağzında gezdirdiği düün gece kopardığı saçaklara dolanmıştı oltam ve O nu tekrar çekmiştim :) Evet giderken arkasında bakakaldım ve o an O balığa karşı müthiş bir saygı oluştu kalbimde Zafer onundu çünkü.. Evet gitmişti bir kez daha kaçmıştı hemde....
    AL BUDA DÜN GECE AĞZIMDA UNUTTUĞUN OLTA DERCESİNE..... :)))

Bu hikayemi galip sazanlara ithaf ediyorum ...:)

Avladığına saygın olsun ki saygın bir Avcı ol......

Sevgiler...Rastgele hepinize

2. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Nasipsiz lokma yutulmaz

Olsun usta nasip değilmiş de geç.İnşallah başkaları nasip olur.

3. sillurace

sillurace Ruşen

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2.10
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV30
    En İyi Avı:
    Yayın (8 kg)
  4. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    gerçekten güzel bir anı ayrıca anlatımında gayet heyecanlı

5. kaiser

kaiser

Favori Kamış:
    kasnak,misina,iğne,kurşun
    En İyi Avı:
    mığrı 3kg
    5,5 kiloluk bir balık gün gelir yakalanır ama böyle bir olayı tekrara yaşamak zor sohbetlerinizde bol bol anlatıp tadını çıkarın gerçekten çok ilginç ve güzel bir hikaye.

6. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Harika bir anı olmuş. Paylaşım için teşekkürler :)

7. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Gerçekten unutulması mümkün olmayacak bir av hikayesi :) En azından ileride çocuklarına anlatacak güzel bir hikayen olacak :)

8. afet

afet

:) Necati kardeş güzel bir anı olmuş anlatımın ve paylaşımın için teşekkürler.:) mesaj yazdığın bölümün altında İmzamı (signatürümü ) göster kutucuğunu işaretlersen mesajların altında imzan görünecektir.;)

9. yarali_bey

yarali_bey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg
    çok güzel anın

Çok hoş bir anın var kardeş:)

10. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Güzel bir hikaye gerçekten.Sazan avını bu yüzden çok seviyorum.Bizimle paylaştığın için sağol.