sazan ve turna hakkında bir soru ?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Amateur Hunter tarafından paylaşıldı.

1. Amateur Hunter

Amateur Hunter

Favori Kamış:
    3-5 tane kamış ve 3-5 tane makina , meps , sahteler , çelik teller vs vs
    En İyi Avı:
    en iyi avım çanıllıda 65 cm uzunlukda turna , YeniFoça 450 gr. Mırmır .
    Merhablar Abilerim ve amcalarım ve ablalarım bira uzun oldu :D
    Neyse soruma gelelim ben forumda bu yemlemeye dikkat ettim herkes önce bir iki yemledikden sorna avlamay gidiyo.Benim sorum bu yemleme illa gereklimi yani ben öyle 2-3 gün ayıracak biri dğeilim zaman yok bizim gideceğimiz 1 gün biz yemlemeden balık tutamazmıyız yani gelmezmi balık biraz saçma oldu gelebilir ama
    öyle güzel balıklar avlayamazmıyız bunu sorucam ?

Av Alanım KurtBoğazı .

2. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    kurtboğazında Turnaya atacaksan yemleme diye bir olay olmaz.At çek yada yemli atabilirsin.
    Sazana atacaksan gittiğin gibi yemlersin avlanmaya başlarsın.Balıkta yakalarsın.İçin rahat olsun.

3. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Sazanı kendinize özel bir yeme alıştırmak istiyorsanız bir kaç gün hatta haftalarca yemlersiniz.Ama genelde herkesin kullandığı mısır ve benzeri yemlere alışmış olan sazan avlağını bir kaç saat önce yemelemen yeterlidir. Tabi yemlenecek balık varsa civarda:D

4. carpe chasseur

carpe chasseur ORHAN

çok doğru

sazan için uzun vadeli yemleme demek balığı yeni bi yeme alıştırmak içindir günübirlik avlardada erhan kareşimizin dediği gib o sudaki popülasyonun alışık olduğu yemle av sırasında ara ara yemlemek yeterli olur şahsen hiç yemlemeden dahi balık aldığım oldu yemlenen bi avlaktan ha yeni yeminin kokusuna tadına rengine tam güveniyorsan denemekten zarar gelmez ama oltalarının hepsinide o yeme bağlamamak gerek ki sazan kendiliğinden yemlemeye çıktığında aradığını buluncaya kadar aktif bulduğundaysa sanki orada senelerdir bekleyenmiş izlenimi verir rahatsız olmadığı müddetçe rahatsız olması içinde ya dış faktör yada iç yani daha iri bi sazan

rastgele

5. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    :(
    Olur güzel kardeşim. Niçin olmasın. Eğer yemleme yapamayacaksan, yemleyenleri takip edeceksin. Yani birileeri yemleyecek sen de gidip orada avlanacaksın:p

6. tiptirivsi

tiptirivsi

barışcım sazanda yemleme yapmassanda tabiki balık alırsın ama tek tük ve küçük ( yerine göre değişebilir) sazanlar. o bakımdan yemleme çok önemli. bu arada 2 gün boyunca yemlemene gerek yok ava başlamadan önce yeterince haşlanmış mısırı, hamuru ya da ekmeği avlanacağın yere atarsın atabildiğin kadar uzağa atmanı tavsiye ederim... aradan 2-3saat geçsin bak neler oluyor:D
    bu arada turna için yemlemeye gerek yok tabi:D takarsın oltana sasi, meps ya da kaşık sallarsın oltanı çekersin balığını, hadi rastgele kardeşim...

7. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Bu yemleme olayında su altı gözlemlerimi anlatmak isterim arkadaşlar. Her ne kadar denizde gözlem yapsamda balık balıktır değilmi :) yem atıldığında önce küçük balıklar toplanıyor yemi kapışmaya başlıyorlar (bir tehlike beklemiyolar acemiler işte :)) sonra daha irileri yemin etrafında biraz dolaışıyor sonra çok ufak ve küçük vuruşlarla yokluyor hala bir tehlike sezilmemişse bu sefer küçükleri kovup yemin tümü almaya çalışarak saldırıyorlar.
    yemlemedeki amaç 1 balığı oraya çekmek 2 yemin güvenilir olduğu içgüdüsünü yaratmak ;)
    Özellikle sazan avımda yemleme yapmadan ufak balıklar alıyorum ama yemleme yapma fırsatım varsa yemleme yaptıktan sonra aynı yemle daha iri balıklar gelme oranı hep daha yüksekti.

8. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    sazanda yemlemek mecbur değildir ama çok önemlidir. yemleme ile daha kesin sonuç ve daha büyük balık alırsın. bu yemlemeyi de balığın alışık olduğu yemlerle yapmaya özen göster. gittiğin yeri bilmiyorsan mısır, ekmek gibi şeylerle yemle. sonunda pişman olmazsın :D

9. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    Sazan yemlemeden olmaz ki.Koskoca gölde nasıl bulsun hayvan senin küçücük mısırını :D balığı avlandığın yere alıştırmalısın önce ama kısmetin varsa yemlemeden de yakalarsın şans işi.Mesela bi akşam üstü canımız sıkılmıştı gidelim göle hava kararmadan döneriz dedik.Saat zaten 5ti 8dede hava kararıyodu.Gittik daha oltamı atar atmaz misina birden gerildi kamışın ucu yamuldu daha elimden bırakmamıştım oltayı neyse çektik ve 4.5 kg lık bi sazan geldi.Millet boşuna rastgele demiyo :D

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    valla coşkun kardeş rast gele denir ama böylede rast gelmezki o ne yav oltanı atar atmaz 4.5kg amma bal beeee:eek:
    ben genelde c.tesi öğlen giderim pazar sabaha karşı ancak balık almaya başlarım :eek:

11. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    ben hiç yemleme yapmadim bu güne kadar yemim solucan .ama bundan sonra yemliycem.solucanlari o kadar uzağa sapanla atabilirim heralde:confused:

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    fatih kardeş solucanları robotta çeker iyice ufalarsın çamurla yoğurup top haline getirirsin güneşte bırakırsın yarım saatte bir birini avlandığın bölgeye atarsın:D