Sazan ve Turna için malzeme ???

Konu, 'Takım Çantası' kısmında mcaglar tarafından paylaşıldı.

1. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    Olta, Kaşık, Meps, Rapala
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Selam arkadaşlar. Ben hem sazan hem de turna için kamış ve makina almayı düşünüyorum, bunların ikisini de avlayabileceğim bir kamış ve makina var mı? Biliyorum, balıkların kategorileri biraz farklı ama... :D Tavsiyelerinizi bekliyorum herkese bol şanslar...

2. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Mehmet Sana bir tavsiyede bulunucam beni yanlış anlama Carpangler ile Görüşürsen o sana bu konuda yardımcı olucaktır....!

3. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Son düzenleme: 26 Mayıs 2006
  4. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Samet abi verdiğin bilgiler için çok teşekkürler, ama bu ALBA Star için verdiğin paraya yazık falan diyolar, valla ben de ne yapacağımı şaşırdım :(

5. djemr

djemr

Favori Kamış:
    Olta, Zıpkın
    En İyi Avı:
    Kırmızı Benek alabalık, 5.5 KG
    Selamlar Mcaglar,

Sanırım kaliteli olsun bir kere alacağım nasıl olsa düşüncesindesin. Sana önereceğim markalar shimano, mitchell ve abu garcia(makine için). Fiyatlar biraz yüksek olabilir ama yapacağın pazarlıkla makul fiyatlara bulabilirsin. Dışkapıda bildiğin gibi balık malzemesi cenneti. Aradığın her türden malzemeyi kolaylıkla bulabilirsin. Tabi şöylede bir sorunun oluşabilir. Sazan için daha uzun bir kamış ve daha büyük bir makine tercih edilir genel olarak. Kıyıdan turnaya at çek yapacaksan almış olduğun bu takım seni çabuk yoracaktır. Ayrıca bu tarz bir takımı bot ve tekne üzerinde kullanmakta pek kolay olmayacaktır. Bu nedenle benim sana önerim hepsini bir arada götürebilmen için 2,40cm teleskopik bir kamış, fazla büyük ve ağır olmayan bir makine...

6. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Arkadaşlar, alışveriş sitelerinde makine ararken makinelerin özelliklerinde rulmanlı diye bişey geçiyor. (4 rulmanlı, 7 rulmanlı... gibi) Acaba bunun ne olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi???

7. mcaglar

mcaglar Mehmet ÇAĞLAR

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna, 6 kg
    Tam emin olmamakla birlikte ne olduğunu galiba anladım, bilye sayısı galiba, yoksa yanılıyor muyum???

8. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Mehmet kardeşim uygun fiyat kalite anlamında düşünürsen sana önerdiğim makina ideal... ama istersen http//www.oltatakimi.com/vira/index.jsp adresine bir gözat istersen ....:)

9. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    evet doğru anlamışsın, bu arada sazan için kuvvetli motor arıyorsan banax sx serisi biraz ağır olsada iyidir . kamış olarak dam sumo, bu kamışı yakından inceledim tek kelimeyle harika ama biraz pahalı.:D

10. kykh

kykh

s.a.

VAllaha ben hep fransız malı maikine, alman malı kamış kullanırım sanada av markete gidince bi bak derim ben ce bu admlar bu işi ii yappıyorlar!

11. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    sevgil MÇağlar kardeşim,
    bence sazan ve turna için aynı makina-kamış olmaz.hele hele bot yada tekneden turna avlayacaksan kesinlikle kamış boyu 1.80 den büyük olmamalı.makinan oldukça hafif ve en az 4 bilyeli olmalı.turnada av boyunca yüzlerce atış yaptığını hesap edersen ağırlığın ne kadar önemli olduğunu anlarsın.
    Alba makina hakkında olumsuz fikirlere katılmıyorum,bende 3 tane var 30-40-60
    yıllardır hiç bir problem çıkarmadılar.kamışlarımda mitchell dir.iki parça olanlardan.teleskopik kamış kullanmam.dam,sheaksper gibi pahalı makinalara bence gerek yok.
    fatih-1971

12. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    kamış ve makineler için ayırdığın bütçe nedir kaç adet almayı düşünüyorsun