SAZAN veyaYAYIN Hakkında Güzel Bilgi Verecek Yokmu???:(

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında UBEYDULLAH tarafından paylaşıldı.

1. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Arkadaşlar yasak kalktıktan sonra Yayın ve Sazan gitmek istiyorum.Bana Yem konusundaki öneriniz ne olabilir.Birçok topic var hepsi farklı şeyler söylüyor.Bilgi verecek olan arkadaşlardan ricam eğer kendileri söyleyecekleri yöntem ile tutmuşlarsa bunlarıda yazarsa sevinirim.Yayın için mesela ne yapmam gerek

Ayrıca İznik gölünde İSRAİL SAZANI çoooook fazla bunun bir dezavantajı varmıdır

Herkese teşekkürler

2. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Ayrıca 2 Makinalı oltam var birinde "Küspe" Takılı diğerinde "Sıralı" var.Sıralıdaki mesafe önemlimidir.?

3. Bozüyüklü

Bozüyüklü

Favori Kamış:
    4 metre karbon makaralı
    En İyi Avı:
    2 kg sazan,1 kg alabalık
    Arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin,sazan için küspene mısır,solucan,kuru üzüm,küçük kurtcuklar,hatta sarı boncuk bile takabilirsin,yalnız avlandığın bölgenin balığı hangi yeme alışkın bunu bilmek lazım,mesela boncuk heryerde işe yaramayabilir,işine en çok yarayacak yemler mısır ve solucandır.yayına gelince onada iri solucanlar,sülük,ciğer,balık kafası yada balık parçaları,canlı balıkta olabilir,kurbağa,küçük ölü hayvanlar bile takabilirsin oltana,yalnız yayın harekete daha çok atlar,o yüzden canlı hareket edebilen yemler kullanırsan şanşın dahada artar,şimdiden sana bol şanslar rast gelsin..

4. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    Aramıza hos geldin yayın için sülük banko ayrıca kurbaga da güzel bir yem rastgele

5. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Hakan herşeyi yazmış burada..Bunların içinde ki sazan avında hiç bir şeye değişmem solucan favorim...

6. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, öncelikle aramıza hoş geldiniz. Profilinizden imza ayarlarınızı yaparak isim, yaş, bulunduğunuz şehir ve kan grubu bilgilerinizi yazarsanız, hitapta kusur etmemiş oluruz :)

Sıralı dediğiniz nedir ? Bunu merak ettim açıklarsanız sevinirim. Sazan için forumda pek çok konu var, yemler hakkında herhangi birini tercih edebilirsiniz. Ama benim fikrim, rakıda bekletilmiş mısır kullanılmasıdır. Bunun dışında, solucanın da işe yaradığı sürekli söyleniyor ;)

7. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    anason yağlı mısır başka bilmem

Son düzenleme: 4 Haziran 2007
  8. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sayın ubeydullah kardeşim adın herne ise sazan için en iyi yem anason yağlı mısırdır ama yemleme içinde aynısını kullanırsan yok küspe serpersen büyük sazan hayal zaten sitedeki sazancı arkadaşları takip et hepsi mısır der başka birşey demez ha birde solucan diyenler var sazan solucana bahar aylarında gelir yumurtlamadan önce sebebi ise yumurta dökerken zorlanmamak için vucudundaki yağı eritmesi gerekir mısır ,küspe ve diğer protein yüklü yemleri o yüzden yemez daha hafif ve yağ yapmayan solucan ve ufak balıkları bu mevsimlerde tercih eder yazın ise tam tersi kış için yağ lazım olduğundan protein yüklü ne bulursa yer ama en verimli yem mısırdır mısır rastgele

Son düzenleme: 4 Haziran 2007
  9. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Özür dilerim imza ayarlarını yaptım.Ayrıca alkol içeren yemlerden uzak durmak prensibimdir

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    erkan kardeş espiri olsun demiştik kusurumuza bakma ama senin derdininde çaresi var eczahaneden anason yağı al onu kullan;)
    bu arada şiirlerle siteye renk katarsan seviniriz saygılar kardeş

11. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Peki arkadaşlar Yayın için kaç numara Kanca kullanmalıyım??

sıralı dediğim ise siz belki başka birşey diyorsunuz ama ben kısaca şöyle açıklayayım

Fırdöndüden Ağırlığa kadar olan kısım ortalama 70 cm.Ağırlıktan fırdödüye kadar belirli aralıklarla takılmış kancalar bulunmaktadır.
    Özür diliyorum yanlış biliyor olabilirim

12. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

şiirlerle renk katarım tabiki neden olmasın.Ama yöneticiler birşey derse üzülürüm...Seviyeli arkadaşlar var forumda.Hayatımda böyle güzel bir forum görmedim...Ayrıca kızmadım yanlış anlamayın siz belki rakı olayına girebilirsiniz ama ben tercih etmiyorum.İnancım doğrultusunda.Sigara dahi kullanmıyorum
    yeterlidir galiba
    saygılarımla

13. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    hallettik kardeş seni üzmeyelim;)

14. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

YOK estağfurullah dediğim gibi seviyeli arkadaşlar var şükürler olsun...
    diğer forumlarda öyle değil birkaç forumada üyeyim kesinlile sıradışı

15. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    bu sıralı işi ilgimi çekti biraz daha açabilirmisin bu konuyu kaç iğneli bir takımdır bu ??::eek:
    belirli aralıklar kaç cm kaç adet iğne??
    cevabından sonra gelicek güzel yazılara da hazırlıklı ol:D

16. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

Abicim illada resimmi ekleyeyim.Tamam belki yanlış biliyorum bizim burda sıralı derler.......
    :confused:

17. Erkan senin sıralı dediğin burada barekete olarak anılmakta olup sirkülerde bu yöntem yasaklanmıştır.Bunu diyor arkadaşlar.;)
    Sirküleri incelersen detay bulabilirsin.
    DÜZELTIYORUM:barekete değil bildiğimiz sıradan dip takımı.

Son düzenleme: 5 Haziran 2007
  18. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub

erdal çok acelecisin belki de düşündüğümüz gibi değil:confused:

19. UBEYDULLAH

UBEYDULLAH

buyrun böyle birşey arkadaşlar
    zamanım olmadığından çizim ile uğraşamadım fazla

Harbiden bu yasakmı güzel arkadaşlarım

20. YABAN

YABAN RECEP YABAN

Favori Kamış:
    MAKARA
    Favori Makine:
    okuma salina 3 16000
    En İyi Avı:
    Sinarit 12.290 gr
    Yayin Ve Sazana Birebir....

YAYIN BALIĞI KESİNLİKLE HAREKETE KARŞI DUYARLIDIR BEN BİZZAT NEHİRDE KULLANDIĞIM TAKTİK SÜLÜK KALIN SOLUCAN KURBAĞA VE KÜÇÜK BALIK EĞER SÜLÜK VE KURBAĞA TAKARSAN DENİZ TİPİ OLTANI BAĞLA ÇÜNKÜ SÜLÜK KENDİNİ DİBE GÖMÜYOR.KURBAĞADA.EĞER BALIK TAKACAKSAN SIRTINDAN TAK.SOLUCAN İÇİNDE 1 NUMARA NOVEÇ İĞNE 01 DE OLUR BOLCA KOY İĞNEYE.SAZANA GELİNCE KÜSPE VE HAMUR EN KRAL TEKNİK .KÜSPE ALTINA HAMUR AKILLICA.GÖLDE BARAJDA AVLANACAKSAN TAVSİYEM GÖLE SU İÇMEK İÇİN GELEN HAYVANLARIN (İNEK.DANA KUZU GİBİ.) ONLARI SUYA GİRDİKLERİ YERLERE OLTANI ATMAN ÇÜNKÜ SAZAN İNEK DIŞKISINDAN ÇOK HOŞLANIYOR.HAYVANLAR SUYA GİRİP ÇIKTIKTAN SONRA OLTANI ATKİ SENİN YEMİDE GÖRSÜN .MISIR KÜSPESİ RENK AÇISINDAN ETKİLİ.AYÇİÇEĞİ KÜSPESİDE YAYDIĞI KOKU VE TAT AÇISINDAN BAYAĞI ETKİLİ İKİSİNİDE TAK VE DENE SONUÇ ALACAKSIN EMİNİM...AYRICA EVDEN TOPLADIĞIN BAYAT EKMEKLERDEN GREYFURT BÜYÜKLÜĞÜNDE HAMUR YAPIP OLTANI ATTIĞIN YERE BOMBALAMA TEKNİĞİYLE YEMLEME YAP VE YANINA KESİNLİKLE KEPÇE AL..:cool: