sazan

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında anil20 tarafından paylaşıldı.

1. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    geçen sene arkadaşlarla kararlaştırdık.Denizli de güney ilçesinde bulunan adıgüzel barajına sezonun ilk günüydü ve büyük bir heyecanla tüm hazırlıklarımızı yaparak ve herşeyi gözden geçirdikten sonra saat 18:00 gibi yola çıktık.Av yerine gelince oltaları hazırladık.Oltalarımızı hamur ve mısırla yemledikten sonra attık.Yemeğimizi yedikten sonra saat 21:00 gibi oltaların zilleri çalmaya başladı.ogün gece çok bereketli bir av olmuştu.sabah saat 6:00 civarıydı ben kıyıdan 5 metre önümüzü mısır ve hamurla yemledikten sonra 7 metrelik antenle şamandıralı takım yapıp yemlediğim yere attım.sabah kahvaltımızı hazırlayıp kahvaltı ediyoruz.hepimiz kahvaltı ederken şamandıranın kıpırdadığını gördük ve hepimiz yorgunluktan kıpırdıcak halimiz kalmadığı için hiç birimiz umursamadı.hepimiz kahvaltı ederken şamandıraya bakıyoruz bi ara şamandıra ortadan kayboldu ve olta gitmeye başladı.ama hayla yerimizden kıpırdayan yok aramıza yeni katılan öğretmen arkadaşımızı bi baktık suyun içine atladı beline kadar suya girdi ve oltayı yakaladı. bu onun ilk balığı idi.tam 2.200 kg bir sazan yakalamıştı.:) :) :) :)

2. balikci

balikci

öğretmen arkadaşıda kutluyorum burdan :) demekki olta yerinden gitmese kimsenin bakacağı yoktu :) tebrikler avınız bereketli olsun.