Sazana gittik ama tık yok.Sizlerde durum nasıl.Yardım Lütfen

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında erkan976 tarafından paylaşıldı.

1. erkan976

erkan976 erkan

En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 5.5 Kg.
    Arkadaşlar Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde belki 10 defa Sarıyer,hirfanlı,Bayındır(K:Hamam),Çamlıdere,Kızılırmak,Gümerdin'e sazan avlamaya gittik.Sadece bir sefer 750 gr.sazan oltamıza vurdu.Bütün avladığımız yalnızca çay balığı oldu.Olta ucuna hamur ve küspe taktık sonuç alamıyoruz.Sazanın avlanıldığı yerlerde farklı yemlere geldiğini biliyoruz hani yem konusunda problem yaşadık diyeceğiz fakat suya hiç sazan vurmuyor.Biz hiç göremedik.Acaba bizim bilmediğimiz yada eksik kaldığımız bir şeymi var?.Yemleme dahi yaptık.I-ıh olmuyor sazan yok yok.Lütfen bu hafta sonuda biryerlere gitmeyi düşünüyoruz.Ankradayız.Tavsiye edeceğiniz yerler ve bu sazan konusunda yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden Teşekkürler.RASTGELE.

2. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    tüyoo..

Değerli dostum saydığın yerler bu aralar avlanma bakımından çok vasat...Nedenide havaların kurak geçmesi sanırım....Birazda şans faktörü var tabiki:D BU hafta sonu tuttugumuz sazanların resmini çektim bakmak istersen konu açtım...Sanırım biraz şanslıydık:) :)

3. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Bizlerde de durum pek farklı değil havalar çok sıcak ve kurak gidiyor. hiç sazan alamadık desek yeridir. Bol bol bu sene kepenez tuttum. birde biraz Turna he he he he...

4. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    sevgili erkan kardesim ankaraya sadece gidis icin 180 km uzaklikta konya cihanbeyli dsi sulama göleti var cok güzel sazanlar veriyor eminim kisa bir süre sonra orasida diger yerler gibi sazani kaybedecektir cünkü daha yeni turna birakildi belki gitmek istersin diye yazdim emin ol cok harika sazanlar var sevgiler rastgele.

5. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    ankarada sazan mı.artık yok.çünkü hiç haber fotoğraf vs gelmiyor.nedenini bilemiyorum.gittiğim her yerde sazan için özel olta atıyorum ama yine tık yok.

6. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    Ya değerli dostum eskiden Çeltikçi'de çok güzel sarıbalıkve aynalı sazan alıyorduk:( Son yıllarda tık etmez oldu oltalarımız....En son sene çok sayıda ak balık yavrusu görmüştüm kıyılarda ondan sonraki senelerde sazan balıgının esamesi kalmadı çeltikçide:mad: Eskiden orası balık memmasıydı ya:mad:

7. sümer34

sümer34

Favori Kamış:
    Kamış
    En İyi Avı:
    turna 6,5 kg,aynalı sazan 14 kg
    arkadaşlar sanırım sorun son zamanlarda baraj ve göletlere bakanlık tarafından bırakılan balık çeşitlerinden kaynaklanıyor trakyada bir çok baraj ve göletlere geçen seneden bu yana tatlısu levreği ve gümüş bırakıldığını öğrendim ve bir kaç sezondur sazanın eski tadı kalmadı yumurtaların gümüşler tarafından kurtulanlarında yavruluk döneminde levrekler tarafında yo edildigi sanılıyor ve ayrıca buda çok önemli sazanların havyar dökme döneminde kıyıya yaklaşmaları sonucu zıpkınla avlandıklarını gördüm yirmi kiloluk bir sazanın nekadar havyar bıraktığını tahmin edebilirseniz katliamın boyutları ortaya çıkıyor jandarma tarafından her nekadar kontroller yapılsada kaçak avlanma gene devam ediyor adamlar bir saat içinde dört beş tane on on beş kilo arası sazanı gözümüzün önünde zıpkınla avladılar ben ce bunun insan vurmaktan farkı yok
    havalar kurak gittiği içinde su seviyesinde oluşan farklılıktan dolayı üst üste aynı yerden balık tutulmuyor su azaldıkça balık yatak degiştiriyor herkese rasgele

8. mitser06

mitser06

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5,5 kilo aynalı
    çeltikçi dediğin yerde sanırım kirmir çayının oralardan bahsediyorsun. geçen ay avlandık.balık çok ama oltaya falan az geliyor.mantarlı oltayla tatlısu kefali ve sazan yakaladık.ama çok az.keyif vermiyor desem doğru olur.bu arada o kadar çok yavru balık varki bunlar nerde büyüyor anlamak zor.iri bulmakta zor bu aralar.

9. sedaat55

sedaat55 sedat

Hepiniz Farkli şeyler Söylüyorsunuz Ama Bu Balik Bir Anda Yok Olmadiki.avlandiğin Noktaya 3-5 Hafta Yemleme Yaparak Baliği çekebilirsin.sazan Avinda En önemli Faktör Yemleme.ben Samsunluyum Bizim Devamli Gittiğimiz Bir Sulama Göleti Vardi Tam 2 Sene Gittik Boş Geldik Daha Sonra Başka Bir Arkadaşdan Yemleme Tiyosu Aldik.aman Allahim Bu Balik Yemlenmeyi Bekliyormuş Dedik Baliklar Dehşet Vurmaya Başladi En Ufak 1.5kg En Büyük Aldiğimiz7.70kg Toplamda 50 Kg Civari Aldik Yemlemenin Farki Bu Arkadaşlar Hepinize Rastgele

10. Hakan Kılıçkeser

Hakan Kılıçkeser Hakan Kılıçkeser

En İyi Avı:
    Yengeniz
    Bu yakınlarda hiç gittin mi?