Sazancilar Merhaba

Konu, 'Tatlısudaki Canlılar' kısmında arifkara tarafından paylaşıldı.

1. arifkara

arifkara

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    12,5kg. PULLU SAZAN
    Arkadaşlar Merhaba
    Büyük Balik Tutmak Isteyenlere Öğütler
    1) 0,35 Siyah Renk Misine (mustad)
    2) 01 Numara 530 Mustad (dikkat Sahteleri Var Aldanmayin)
    3) 60 Gr. Armut Kurşun (siyah Renge Boyansa Daha Iyi Olur)
    4) 1 Kariş Yukarsina 1 Adet Köstek
    5) 1 Adet Sapan (yemleme Yapmak Için)
    6) 5 Kg Kuru Misir (iri Taneli)
    7) Banax 300 Motor (önden Avansli)
    Sazan Tutmak Için Gerekli Olan Malzemeler Bunlar
    Şimdi Gelelim Balik Tutmaya ..hava Sisli Ve Poyraz Rüzgari Olmasina Dikkat Edin (lodosta Olta Bile Atmayin Piknik Yapin)
    Sabah Günağarmadan Belirli Bir Bölgeyi Sapanla Yemleri Dağitacaksin Tek Iğneye 1 Adet Kuru Misiri Takacaksin Yemlediğin Bölgenin Dişina Çikmayacak Şekilde Oltani Sallayacaksin Avansini Açmayi Unutmayacaksin Demir Ayakliğa Kamişi Sabitleyeceksin Zilini Takacaksin Sabir Ve Sessizlik Içinde Bekleyeceksin
    100% Garanti Sazan Tutarsin
    (dönüşte Kalan Misirlari Suya Atmayi Unutma Birdahaki Haftaya
    Orasini Hazirlamiş Olursun)

2. turna

turna

Murat arkadaş kullanacağın küspe gittiğin yere bağlı 4 olta atma hakkın var hepsini dene her küspeye 4 iğne takabilirsin iğnelere 2 şer adet mısır tak fakat mısırlar iğne ucunu kapatmasın kapatırsa sazanlarda mısırları alıpalıp giderler.

3. serdar60

serdar60

Merhaba arkadaşlar, bu siteyi yeni farkettim ve hemen avcı dostlarla tanışmak, bilgi alışverişinde bulunmak için Tokat/Turhal'dan siteye üye oldum. Bende sazan avlıyorum. Bizim yörede Almus barajı var ama benim favori gittigim yer Samsun/Vezirköprü Kılıçkaya Barajı.
    Kısaca olta ve yemlerden bahsedersem eger el oltası kullanıyorsam 0,60-0,70 lik Samuray misina kullanmanızı tavsiye ederim. 2 numara mustang iğne. Favori makinam Mıtchell Armada 7000. Herşeyden önemlisi küspe. Mısır küspesi kullanıyorum. Küspe iki türlü misinaya bağlanıyor. Birincisi mekanik aparatlarla, yani vidalama şekli. Ama bu yöntemi fazla tavsiye etmiyorum. Sebebi ise yemin dogallığının kaybolması. Balık bu vidadan huylanıyor. O sebeple ben boğma tabir ettiğimiz misinayla yapılan birkaç hareketten sonra küspeyi takmak, dört iğne yeterli.. Küspenin ucuna mısır konservesi takıyorum. Bu da önemli. Piyasada degişik markalarda konserve mısır var. Ama en iyisi Dardanelin mısır konservesi. Bu yöntemle en küçük tuttuğum balık 2 kilo geliyor. Geçen sezon en büyük balığım 8 kilo geldi.Aranızda Sakarya'dan arkadaşlar varsa çoğu bilir bahsettigim yeri. Çünkü o yöreden birçok balıkçı dostlarla tanıştım gittigim bu barajda. Baraj çok büyük.Bir ucu Vezirköprü'de Kastamolu'yu dolanarak Samsun Bafra'ya kadar uzanıyor.

4. smicher

smicher

Favori Kamış:
    HER TÜRLÜ BALIK OLTASI
    En İyi Avı:
    SAZAN MUBALASIZ 20 KG.
    bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar

5. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    bu konuyu önceden de açmıştınız sanırım :) okumuştum da neyse gene de teşekkürler kolay gelsin

6. b0ris(in çorlu)

b0ris(in çorlu)

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 13 kg.
    sazan yakalamanın poyrazla veya lodosla hiçbir alakası yok.Güneşli ve dalgasız havada sazanlar güneşlenmek için suyun yüzeyine çıkar yanınızda devamlı şamandıralı takım bulundurun.Rüzgarlı havada ise oksijen suya daha fazla karıştığından balıklar daha rahat nefes alır ve daha rahat gezerler bu yüzden de dalgalı havada oltaya vurular.:eek:

7. nedret

nedret

selam arkadaşlar bende bu sitenin yeni üyesiyim çorludan verdiğiniz bilgiler için teşekürler