SAZLIBOSNA barajına nasıl giderim.

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında kemalyaman34 tarafından paylaşıldı.

1. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    selam değerli balık dostları. anadolu yakasında oturuyorum. Sazlıbosna barajına nasıl giderim. kıyıdan veya botla balık (turna) neresinden avlanır. sanıyorum arnavutköy tarafından gidiliyormuş ama bi tarif eden olursa çok sevinirim. (TEM'den Sultançiftliği Habibler sapağından çıkıp Arnavutköye gidişi biliyorum.) şimdiden çok teşekkürler. bu arada hafta sonu terkostan 2 arkadaş 7 turna yakaldık. resimler yakında geliyor..

2. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    bu iyiydi :)

valla bu espirili cevabın için teşekkür ederim. ama inan denedim google earth'ı. bi faydası olmadı. :) yine de sağol.. yok mu tarif edecek olan...?

3. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    harbiden haa, kırkyılda bir ciddi cevap vermişin onu da espri olarak nitelendirmişler. :D yalancı çoban hikayesine dönmüş bu iş :D :D :D

4. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    kemel abi 2 yol var sazlıbosnaya 1.yol arnavutkoyün içine gelince jandarma karakolunun orda tabele var tabelayı takip et sazlıbosnadasın 2.yol arnavutköye gelmeden shell var tam karsısındaki yoldan gir devam et kaleyi andıran bir ev var orada görürsün onun sagından devam et koye ulaşacaksın koyden sonra sazlıbosna barajının asagı kısımlarından cıkarsın gol kenarından saga devam edip mermer ocaklarının oraya turnaya bidebilirsin orayı bayagı övüyorlar(gerci ben oraya gittim bir kere hüsranla döndüm)başka yol bilmiyorum abi buda yeter sanırım

5. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sağolasın.

çok teşekkür ederim erdem kardeşim. Allah razı olsun. aslında ben terkosa gidiyorum ama başka mekanlar da denemekte fayda var. dün bir balıkçı arkadaşla konuştum. onun bir arkadaşı sazlıbosnadan 2 gün önce kıyıdan at-çek le 5 turna almış. meraklandım biraz. o yüzden o tarafa gitmek istiyorum. tekrar çok teşekkür ediyorum. mükemmel avlar dileğiyle ratgele.

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    turna için en uygun yer memer ocaklarının orası büyük mermerleri gordugun yerde kaşıgını at bildigim kadarıylada beyaz şasiyle alıyorlar ben alamadım gerci ama inşallah siz alırsınız

7. palukcu

palukcu

Sazlıbosna barajına

Sazlıbosna barajında 2-3 sene önce çok büyük ve adet olarak da çok turnalar çıkıyordu.Fakat bilinçsiz avlanma sonucu bayağı azaldılar.
    Bi öneri.Oraya Turna'ya gittiğiniz zaman yanınıza solucanda alın.Testere(levrek)sezonuna denk geldiysen çok güzel testere çıkıyor bi hatırlatma.
    İpucu:ufak balık takın oltanıza.mepsede vurabilir.
    Ayrıca yayında çıkıyor.
    Ama bi tavsiye bence sazlıbosna barajına değilde arnavutköy imrahor köyü üzerindeki göllere gidin.Hem değişik bir çok irili ufaklı göl görürsünüz hemde aynı gün içinde değişik göllerde turna avı yapmış olursunuz.
    Yaklaşık 3 senedir gidemiyorum o tarafa ama en son yakaladığım turna balıklarından biri 1 mt civarındaydı.
    kaçırdığımı hiç sormayın.
    Ve bu bölgenin aslında koruma altına alınması gerekir.Göller genelde ağaçlık olduğu için burada acemi avcıların balıkyakalaması çok zordur.
    Ve turnanın büyümesi elverişli yerlerdir.
    Bir an önce buralardan kömür çıkarılmasına son verilmelidir.

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    sazlıbosnada ag olayı cok ben gittigimde en az 30 tane ag vardı ama taya kadında ag atmak gibi bir durum yok cunku su agaclık yayında var sazanda tarifle bulunması zor bir yer ama yanıma misafir edrim diyen olursa ham tanışır hem yari ogrenir hem da işin zevkine varırız cunku orda sazanlar suda zıplıyor

9. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    buluşalım ozaman

arkadaşlar yer tavsieleri çin tşk. ler. aslında bir hafta sonu buluşup gidibiliriz imrahor taraflarına. hem bende bot var. teklif benden. takdir sizlerden. saygılar...

10. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Ben de Sazlıbosna 'ya ilk gidişimde Google earth ten buldum yolumu..Programdan gördüğüm şeyleri orda görmek çok ta eğlenceli:)Basit bir tarif : Paralı yoldan Hadımköy gişelerinden çıkın gişelerden çıktıktan sonra sağa dönün ve yol bitene kadar (yani T şeklini alana kadar)soldan devam edin bittiğinde zaten Hadımköyün içinde olacaksınız sağa dönüp ilerleyin..Ya da en basiti hadımköy belediyesini sorarak bulun onun olduğu caddeyi devam edin..rastgelsin..

11. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    Aslında Namık ustam doğru diyor:D ''Googel Earth" programını kullanarak çok gölet buldım ben:D :D :D