Sazlıdere Barajı'nda sazan, turna (SAZLIBOSNA)

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında mavi_sakal tarafından paylaşıldı.

1. Hectic

Hectic Eren

Favori Kamış:
    2.70 Tolee Kawahagi Vsp 902 10-45gr
    Favori Makine:
    Cormoran Corcast Supermatch 8Pi
    En İyi Avı:
    Levrek
    Ben geçen sene yazın gitmiştim sazlıdere gölüne, Remixon döner kaşıkla çok büyük olmayan ama güzel bir turna yakalamıştım. Gölü bölen yolun kenarından atmıştım. Zaten o gölde tuttuğum ilk ve son balık oydu, ondan sonra nezaman gitsek 1 kere bile balık alamadık :( Orası balık avından,sirkülerden, yasadan, sürdürülebilir avcılıktan anlamayan insanCIKların uğrak yeri olmuş. İnsancık diyorum çünkü 5'er metre aralıklarla göl kenarını tırıvırıyla dolduran, gölün heryerine ağ seren, tırıvırıyla yakaladığı balıkları alıp bide utanmadan livara koyan ve bunuda ufacık çocukların yanında marifetmiş gibi göstere göstere yapanlar bana göre insan olamaz... Bende bu göle gitmeye heves etmiştim ama abilerin raporlarından sonra değişen hiçbişey olmadığını görüyorum. Böyle devam ettikçe balık tutmak için şehir değiştirmek zorunda kalıcaz herhalde :(

2. vıra-vıra

vıra-vıra erol

Favori Kamış:
    Kudos 4.20 lm8 surf carbon. SEAmaster hunter 3:90
    Favori Makine:
    SİLSTAR allisa fd6000 Spro superlong 460s alu. D.A.M qıuck sylt fd380
    bugun ogle saatlerınde sazlıbosnaya gıttım 3 tane yaylı takımıma mısır bagladım attım umutla saat 18.00 ekadar bekledım bır kez olsun tık bıle demedı:(

3. arap58

arap58 Fatih

sazlıbosnayı bitirdiler ag gerenler tırıvırı atanlar ve çok kişi biliyor artık orayı balık kalmadı bence acilen orası korunmaya alınmalı ve av yasaklanmalı.

4. vıra-vıra

vıra-vıra erol

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    sazlı bosna barajı

ewet ag tıtıvı kullanan cok ama av yasagına gerek yok onemlı olan denetım bırde artık her gol ve barajın cevresı duzenlenmelı yuzlerce bınlerce ınsan yaz boyu pıknık alanı olak kullnaıyor bu bolgeyı devlet sahıp cımalı gırısı bır mıktar ucretlı yapabılırler ama karsılıgında su. wc cop konteynır yaparlarsa daha gusel olur dıye dusunuyorum

5. arap58

arap58 Fatih

haklısın oda mantıklı ama inan o kadar çok ki, hele gece inan kuruttular orayı ag tırıvırı bide önüne gelen tüfekle ateş ediyor ses yapıyor ve çok kalabalık adam oltayla tutamıyor bakıyor herkes ag tırıvırı kullanıyor bide ben atayım herkes atıyor zaten deyip atanlarda var çünkü oltaya balık vurmuyor adam saatlerce bekliyor,yani bu sebepten dolayı korunmaya alınmalı diye düşünüyorum bence.

6. vıra-vıra

vıra-vıra erol

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    evet dedıgın gıbı balık vurmuyor oltaya hatta bır keresınde ben yıne yemlı takım attım göle adamın bırı geldı benım oltanın yanına tırıvırı attı 10 dakıka bekledı yarım kılo cıvarında ısarıl sazanını aldı.yanı demek ıstedıgım suu benım olta saatlerce aynı yerde bekledı tık etmedı bazen balıklar bos bos gezıyor sanırım o sırada tırıvırıya carrptı takıldı ısde adam sevındı ben uzuldum .tabı adamda tırıvırıya devam eder.AVADA AVLAMA SANSINI VERMEK BENCE AVCILIKDIR.asla sunnı yemler vs. kullanmam.sımdılerde onumuzdekı sezon ıcın kefal fılan avlamak ıstıyorum oarada bı fıkrının varmı?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Aralık 2010
  7. arap58

arap58 Fatih

valla kardeşim sabır meselesi o kadar saat bekleyip elin boş dönünce bide dediğin gibi adamlar toplayıp götürünce moralin bozuluyor artık oraya gitmiyoruz başka avlaklar bulduk oralara gidiyoruz,yani orada avlanmak istiyorsan baya bi sabırlı olacan ki,geceden gidip onca saat bekleyenler bile boş dönüyor tırıvırı ve ag harici oltayla balık tutan sayısı neredeyse çok az,ve can sıkıcı yinede gideceksen rastgele.

8. av tutkunu

av tutkunu gazi

Favori Kamış:
    daiwa
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    sazan onyedi kilo
    turna sazlı bosnaa bıttı abı

9. kusursuzbuz

kusursuzbuz osman

Favori Kamış:
    dam
    Favori Makine:
    dam
    En İyi Avı:
    Yayın 10kg.
    1 mayıs pazar günü sazlıbosna ya indim saat 16:00 dan sonra bir yandan ızgarayı yakarken at-çek denemeleri yaptım. Akşam suyu olmasına ragmen hatta bir ara yagmur da atıstırdı ama balıktan vazgectim takip bile alamadım. balıgı aglar ile boguyorlar, yazık...!

10. gokhankose

gokhankose Gökhan KÖSE

bız ne yapabılırız pekı kıme bunları anlatabılırız herkesınde bıldıgı gıbı golun koy tarafında adamlar kuvetlerın ıcınde ag ıle tuttuk ları balıkları satıyolar bunların onune nasıl gece bılırız bı fıkrı olan varmı

11. S.CENGİZ

S.CENGİZ SEDAT

Balik Almak Istiyorsaniz Barajin
    Karşi Tarafindan Ala Bilirsiniz

12. efsanay

efsanay Gül

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spirit Surf 3.60
    Favori Makine:
    Okuma Safina Noir FD-SFR 40
    Cumartesi günü Sazlıbosnaya gittik ancak hadi biz bilmiyoruz pek diyelim,hiç kimse tek bir sazan,turna alamadı.Yanımızdaki abi sabah saatlerinde geçen sene 4 kilo bir yayın tutmuş ama o gün onun da 5 oltasında 1 balık yoktu maalesef.

13. Balabanli

Balabanli Halil

atılan ağlardan dolayı balık bırakmadılar gölde malesef..

14. spilefe

spilefe Fatih

Favori Kamış:
    ryobi 6000 serisi makina hammer yarı sörf 3.50 100 250 atarlı bi kamış albastar makina ve kamış 3.30
    En İyi Avı:
    mırmır ve kefal tartı yoktu :)ama baya büyüktü
    Arkadaşlar sazlı bosnada ağlara yakın yerlerde iş yok köyden sağa doğru devam edin epey bir gidin bir burun var gölde o burundan atın yemli solucan mısır olur oradan tutabilirsiniz, ama akşam üstü gece çıkar sazan fakat turnaya hiç raslamadım.bu akşam gecegiyoruz nasipse buradan haber veririm, yerleşim yerlerinden uzak yerlerde avcı adamlar oluyor, köprülere yakın köye yakın yerlerde tırıvırı ile avlanan avcı bozmaları oluyor genelde.:mad: reeling bu akşam gelen olursa burunda sarı honda civic yanında oluruz rasgele.

Son düzenleme: 22 Temmuz 2011
  15. beyazgulum

beyazgulum ömer

Favori Kamış:
    captain 1493 t-rex 100-200 gr atarlı
    Favori Makine:
    remixon elite 40
    En İyi Avı:
    yakında inşallah
    29.07.2011 de sabah 8 gibi sazlıderedeydim öğlene kadar tık yok 12-14 arası iki tane sudak,daha sonra iki saat arayla toplamda 8 sudak,1 sazan olmak üzere toplamda 9 balıkla akşam 19 da toplanıp çıktım ordan,sabaha kadar kalsaydım epey bi balık alırdım tabi fırtınalı bir gündü bu balıkta böyle zamanlarda yeme saldırıyor şunu söyliyim balık orta kısımlarda kıyıda vurmadı hiç yanınızda bolca mısır bulundurun.rastgele.

16. grandpere

grandpere izzet

SAZXLIBOSNA COK BOS BIR YER TAVSIYE ETMEM BUTUN YAZ NERDEYSE BUTUN BALIKCILAR ORAYA TOPLANIR AMA AĞLAR GÖLÜ ÖLDÜRMÜŞ DURUMDA.

17. uur34

uur34 UĞUR

Favori Kamış:
    1942 İSTANBUL
    Favori Makine:
    SHİNA
    sazlıbosna bana biraz yakın gaziosmanpaşa oturuyorum 2 3 kez gittim ilk gitmemde acemiydim 1 tane testere diye bi balık yakaladım 2.gidişimde geceden gittim 2 tane sazan 10 tane felanda kızıl kanat yakaladım bi çoğunuda geri saldım dikkatimi çeken sürekli tüfek sesleri var suyun içine mi atış yapıyo bu elemanların amacı ne ne iş yapar bunlar...

18. fortuna

fortuna fatih

Favori Kamış:
    crivit
    Favori Makine:
    crivit
    En İyi Avı:
    yayin 45 kilo
    turnanin oldugundan eminseniz sabah 7 den itibaren 8.30 kadar at cek ile tutma sansin var o saattlerden sonra denersen sadece kol kasi yaparsin :)bide aksam 6.30 sonra dene
    rastgele

19. ozan84

ozan84 ali ozan malkoc

1 mayıs da sazlıdere barajındaydık koyun ıcınden saga donuyoruz orda koprunun sag tarafındaydık boylu boyunca 20 25 kısı yerlesmıs ınsanlar balık avlıyorlardı sabah 8 den aksam 8 e kadar 5 testere denen ballık 3 de ısraıl sazanı aldık.yanlız sunu belırtmeden gecemıyecegım bu bahsettıgım 20 25 kısının hepsıde tırıvırı denen ılletı kullanıyordu 1 tanede normal atan olmazmı hepsı trıvırı atıyordu ben balıkları solucanla aldım c tesı gene gıtmeyı dusunuyorum

20. macir_ertan

macir_ertan Ertan Çetin

Favori Kamış:
    Trabucco
    Favori Makine:
    Daiwa Emblem-Z
    En İyi Avı:
    Yayın,Sazan,Turna
    Ali Cumartesi balığa daha evden çıkmadan Arnavutköy polis karakolunu arayabilirsin yada bizzat şikayette bulunabilirsin bol şanslar kardeşim rastgele