Seacsub X Fire zıpkın

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında zıpkın tarafından paylaşıldı.

1. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    SEACSUB X FIRE & APNEA(Hold your breath)
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Arkadaşlar uzun arayışlar sonunda Seacsub X Fire zıpkını sonunda buldum.Türkiye distribitörlüğünü Apnea almış.195 Euro diyolar yarın almayı düşünüyorum.Daha önce kullanan, bilen varsa fikirlerinizi almak istiyorum.Fotoğraflarınıda ekliyorum.Tasarımı ve dizaynı çok çekici ve güzel gözüküyor.

2. suat

suat

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    kırlangıc 1 kilo üzeri onuda vuramazdımda hayvan kacmadı 1 karışmesafeye kadar yanaştırdım zıpkını
    gördügüm kadarıyla ilk alan ve kullanan sen olucaksın hayırlı avlar artık eksi ve artılarıyla sen bilgilendirirsin

3. poyrazzz

poyrazzz

Favori Kamış:
    zıpkın olta
    En İyi Avı:
    turna levrek
    valla gördüğüm kadarı ile çok güzel bir zıpkına benziyor hayırlı olsun iyi avlar

4. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    Abi zıpkın çok güzel hayırlı olsun iyi avlar

5. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    Abi ben yarın apnea powerpoint90 zıpkın almak istiyorum sizce nasıldır daha önce hiç apnea kullanmadım ama www.apnea.com.tr/APNEA.htm dan baktığım kadarıyla iyibir zıpkın daha önce bende nemrod 60 lık vardı ama şimdi bunu alıcam sizce zıpkın nasıl

6. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Powerpoint i hiç kullanmadım.Ama carbon modeli vardı bende.Lastikleri biraz problemli üstündeki orjinal siyah lastikleri aynı ebatlarla sarı renk picasso lastiklerle ile değiştirirsen problem yaşıyacacığını sanmam.

7. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    peki abi teşekkürler birşey daha makaralı zıpkınlarda şaşma oranı nedir?

8. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    Çünkü daha önce hiç makaralı zıpkın kullanmadım. bilgilendirirsen iyi olur abi

9. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Makaranın atış sırasında şişin sapmasına etken bir yanı yoktur.Sebebine gelince: Makaralı bir zıpkının şişine önce 4 m civarında kalın misina bağlanır.Bu bütün tüfeklerde standarttır(makaralı olsun olmasın).Tüfek makarasızsa bu 4 m civarındaki misinanın sonuna fırdöndü diye tabir edilen plastik bir ilave parça takılır bu parçada zıpkının kafa kısmındaki makara ipi geçiş yuvasına bağlanır.Bu ilavenin amacı atış yapıldıktan sonra 4 m menzil uzaklığa ulaşan şişin ani bir şekilde geri dönüş yapacağı esnada bu plastik parça uzayarak şişin geri dönme gücünü söndürür.Buda zıpkıncıya zarar vermesine engel olur.Eğer makaralı ise: 4 m sonunda makaradan çıkan ip önce zıpkının ön kafa kısmındaki makara ipi geçiş yuvasından geçirilir ve daha sonra 4 m lik kalın misinaya bağlanır.Yani nihayetinde her iki şekildede ilk atış anında şişi takip eden şişe bağlı olan 4 metrelik kalın misina olacaktır.Buda herangi bir sapmada yaratmaz, eğer yaratırsada piyasadaki bütün tüfekler aynı sistemle kullanıldıkları için hepsinde de yapması gerekir.
    Saygılarımla....

10. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    Çok teşekkürler abi çok yardımcı oldun bu akşam yarın zıpkını alınca hafta sonu deneyecem zaten sana iyi avlar bu arada zıpkını aldınmı çok güzel bişey

11. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Evet aldım eğer bu haftasonu işlerden fısat bulabilirsem deneyeceğim.Sanada hayırlı olsun ve rastgele.

12. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    Abi zıpkını aldım lastiği çok sert 1 e takana kadar canım çıkıyo makarada taktırdım acaba 35 metre ip yetermi makarada apnea.

13. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dostluk
    Lastiği çekmeye alışırsın.Tek bir hamlede çakmen lazım.Yavaş yavaş çekersen olmaz.İp e gelince genelde 50 metre takılır ama 35 metre seni hayli hayli götürür.Yani problem yok 35 metre ip ve makar uygundur.

14. CEM_CEYLAN

CEM_CEYLAN

Favori Kamış:
    Zıpkın
    En İyi Avı:
    930 gram RUS KEFALİ
    beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim iyi avlar

15. zıpkın

zıpkın

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Dostluk
    x fire raporu

Keşke Türkiye ye daha önce girmiş olsaydı da daha önce alsaydım bence tek kelimeyle mükemmel.yaptığım atışlardan 3 ünü kaçırdım ikisini doğru nişan alamamdan, birinide balığı vurmama rağmen sırtını parçalayıp kaçmasından ötürü kaçırdım.Lastiği çok yumuşak çok rahat kuruluyor, nişan almak çok kolay ve en önemlisi doğru nişanla balık kaçırma ihtimaliniz çok düşük.Ben tüfeğimden inanılmaz derece mutluyum ve çok keyif aldım.Niyeti olan tüm arkadşlara ısrarla tavsiye ederim.Verdiğim her kuruşa değdiğine inanıyorum.

16. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Arkadaşım sonunda zıpkınımızı aldık:) 100 lük Picasso Century pasific top aldık. Çift lastikli ve lastikler gerçekten çok yumuşak. daha kullanma şansımız olmadı. Utku heyecenla bekliyor:D Şişin üzerindeki çentikler diğer zıpkınlardan farklı. Şişe diş açmamışlar. Böylece şiş zayıflamamış. Boyu benim kadar:D:D:D

17. drturgut

drturgut

Bende almayı düşünüyorum ... Fikriniz nasıl X Fire hakkında ? Birde Omer Excalibur 100 ile kıyaslanabilirmi, sizce hangisi tercih edilmeli ...:confused:

18. atomik07

atomik07

Favori Kamış:
    Zıpkın, Olta
    En İyi Avı:
    17 kg Akya
    kardeş ben uzun zamandır bu dediğin zıpkını kullanıyorum. bence harika ve mükemmel ötesi diyebilirim. beni bu zamana kadar pişman etmedi. lastikleride bence sorunsuz

19. hakansener

hakansener

Favori Kamış:
    seacsub x-fire 95
    En İyi Avı:
    4 kg levrek
    x-fire 95 liği 1.5 aydır kullanıyorum hasan abinin (zıpkın ) tavsiyesiyle almıştım ;)
    atışı çok dengeli, nişanı, kurması gayet rahat herşeyiyle mükemmel bir zıpkın. tek bir sorunu var o da makara ipinden önce 4 metre naylon monoflament takmama rağmen fırlayan şişin devamlı ipi germesi sonucu delikten geçen monoflamentin hasar görmesi . yapılması gereken elde yedek misina bulundurup her dalıştan sonra monoflamenti 5 cm kısaltıp hasarlı bölgeyi kesmek... bunu şişi kaybedip yenisine 44 euro verince öğrendim :eek:

bu arada sabah 3.5 kg minekop ( bu balığı ilk defa gördüm :rolleyes: ) aldım fotoları koyamıyorum daha aktarmadım bilgisayara yarın inşallah ..

20. cesaperde

cesaperde CAVKAYTAR

Favori Kamış:
    d.a.m.
    En İyi Avı:
    kalkan 5 kg
    slm apnea da picasso sarı lastikler le degişirseniz problem olmaz yazmışşsınız problem olan nedir ögrenebilirmiyim.
    bende pp 90 var bende uygulayayım
    saygılar