seferihisar azmak raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bmutlu tarafından paylaşıldı.

1. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    Sabah saat 8 sularında Ömer abiyle Cihangir abinin beni almasıyla av maceramıza başladık, önce herzamanki yemcimiz Zeynele uğrayarak bir miktar mamun aldık, sonra güzelbahçeden alış verişimizi yaparak dogru seferihisar azmak bölgesinin yolunu tutuk, bölgeye gelince hemen sazların arkdasına saklanarak şanmandıralı kefal talımlarımızı daha ömer abibi sabah erken saatlerde çıkarttığı ince kurtlarla suya yolladık ama vuruşlar, benim şahsi fikrim lodosun etkisiyle çok az sıklıkla ve zayıftı ama yinede birkac kefal aldık öğleden sonra azmağın denize döküldüğü yerden at çek denedim ama birkaç atış sonra Sevgili Cem ile beraber aldıgımız skaspare marka sırtıyı denize hediye ettim hemen arkdasından ömer abinin yakaladığı günün trofesi geldi :) zaten hava da iyice sogumuş ve akşam olmuştu çok keyifli bir gun geçirdim Cihangir abi ve Ömer abiye teşekür ederim :)

Günün Trofesi Ömer abiden

2. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Mutlu abi, manzaralara hayran kaldım. Hele son fotograf mükemmel. Sanki o çalkantıdan her an bir levrek çıkıp gelecekmiş gibi geliyor insana, ama şansınız yanınızda değilmiş.
    Balık az da olsa hep beraber güzel bir gün geçirmişsiniz. Tebrikler.

3. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    emrecim ben oyle umarak levrege at cek yaptım levrek gelicegine sırtı gitti :D kısmet deilmiş uzun suredir kıyıda at cekle bişi gelmiyor ne şans :)

4. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Aman aman aman,bu balıksız sakin günlerde ne güzel oldu bu rapor :)
    Tebrikler Mutlu,Ömer abim ve Cihangir abim...

5. ultrass

ultrass

Favori Kamış:
    6 adet mutelıf kamıs ve makınalar 3 adet takım cantası
    En İyi Avı:
    antalya -side 13 kg kuzu
    cok guzel yaa afıyet bal seker olsun abıler

6. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    balık az olsada harika bir gün geçirmişsiniz ne güzel, malesef biz çalıştığımızdan hafta arasında mümkün değil çıkamıyoruz ama sizin bu maceralarıda gördükce biraz olsun o anları yaşar gibi oluyoruz tebrikler arkadaşlar:) bu hareketsiz günlerde sizler birazda olsa canlılık getirdiniz foruma:)

7. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    O kadar çabaya bazen deniz nankörlük yapıyor.vermiyor o kuzuları :)

Olsun temiz hava almak kar kalmış yanınıza...

8. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    maşallah allah devamınıda erdirsin güzel bi haftasonu geçirmişsiniz balıkda var muıhabbette ellerinize sağlık:)

9. Bilgisayarı açtım biraz evvel,birde ne göreyim inanılmaz sevindiğim bir rapor.
    Babam,Abim,Kardeşim gizli gizli mini org. yapmışlar:) Tamda Fahir Atakoğlu dinleyip yorgunluk atarken ,sizlerin o tatlı yüzlerinizi görmek çok dahada keyiflendirdi beni,harikasınız.
    Allah muhabbetimizi artırsın;)
    (Komutanım ellerinden öpüyorum,sen hep böyle bu şekilde evlatlarının ,neferlerinin yanında ol,seni seviyoruz:) )

10. AKIN74

AKIN74

İşten çıktım, eve doğru yol alıyordum, tam evin önüne gelmiştim ki, bir baktım Ömer Abi'nin arabası yanımdan geçiyor o esnada o da beni görmüş durdu...:)

Arabanın sağ tarafına geçince bir baktım KOMUTANIM, işte o anda çok sevindim...:) :) :)

Ömer Abi ile komutanımı görmek beni çok mutlu etti, yüzlerinde ki o mutluluk ve tebessüm ifadelerini sizlerinde görmenizi çok isterdim diyeceğim ama fotoğraflarda da o kadar net ki ogülen yüzleri görmek...;)

Bir güzel stres atmışlar hafta arası kaçamağı yapmışlar, yakışır abilerime tebrikler üçünüze...:)

11. Vayyyyyyy
    Benim bölgeme izinsiz girmek...
    Hemide bana haber vermeden.
    Benim balık sevdam burda başlamıştı. İlk balığımı burda ellerim ile almıştım. Uzun sazlardan kamış keser ucuna bir mantar sonra misina ve tek bir iğne ile ne lidakiler kefaller alırdık azmakta.

Ömer abi, Cihangin abi ve Mutlu
    Ayrı ayrı tebrik ederim.
    Balıkla başlayan dostluğu sürdürmenizin şerefine...

12. afet

afet

Dostluk adına, binlerce teşekkürler,

13. saç ayağını oluşturmuşsunuz yine .. harika bir üçleme harika bir gün.. hepinizi kutluyorum.. varlığınız yeter.:)

14. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    İlk resimde Cihangir abi askerlik yıllarından fırlayıp çıkmış gibi. Tek fark elinde tüfek değil kamış olması. Hoş o da elinde değil ya:)

Güzel yerdir orası. Ama av baskısı çok fazla üzerinde. Olta balıkçılığıdan bahsetmiyorum. Ne yöntemlerle balık avlıyorlar bir bilseniz. Hala balık olması bile şaşırtıcı zaten.

Ekibe tebrikler. Devamının geleceğine hiç şüphem yok.

15. Evet sevgili kardeşim çok haklısın
    Aslında bu yöntemleri burda açıklamamız gerekli diye düşünüyorum
    Benim bizzat gördüğüm yöntemlerden ilki bitki kökleri kullanarak yapılan ve balığı sersemleterek yakalamak diğeri ise dinamit ile yakalamak.

16. yüce35

yüce35

abiler süpersiniz valla.çok güzel görüntüler.seferihisara okadar giderim ama şu sizin gittiğiniz azmağı bir türlü çıkartamadım yaww:confused: :confused: :confused:

17. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    mutlu abi balıklar manzara heleki son resim cok süper eline sağlık..:D:D

18. kbülent

kbülent

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ıldır levrek 1 kg
    aynen katılıyorum balıksız ve raporsuz gunlerde ilaç oldu bu.

19. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    en az pekmezci-yalcin abi-bulent abi uclusu kadar mukemmel ve kiskandigim bir ekip olmus. serin ama gunesli bir hava, hem tatli hem tuzlu su yanyana, guzel bir sargoz, guzel bir levrek, super muhabbet. tebrikler
    haftasonu allah bana da aynisini nasip etsin insallah. biraz daha fazla balik da fena olmaz tabii:D

20. mcelikkaya

mcelikkaya murat çelikkaya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaki çalılar
    elinize sağlık
    keyfiniz yüzünüze yansımış ne güzel