Seferihisar-Sığacık/Teos/Çeşmealtı Raporu 03/12/2006

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında siyahca tarafından paylaşıldı.

 1. :rolleyes: Hafta içi fabrikadaki arkadaşlara planımızı yaptık.Ve sonunda geldi çattı pazar sabahı.sabaha karşı saat: 04:00 de yola çıktık bornovadan.Saat : 05:00 gibi Seferihisar Sığacık limanındaydık.4 kişiydik.Özenç abi,raşit abi,ümit abi ve ben.:) Aramızdaki çıpra ustası ümit abi attı gene oltasını denizin tee ortasına.Utanmasa balık çiftliğinin içine atıp kıyıdan ordan balık tutcak.Neyse.hava karanlık ve soğuk tabi.

  Hemen ateş yaktık ve her zamanki gibi ilk vuruş ümit abinin oltasındandı.koştu çekti,çekti kıyıa yaklaştı ve tam yakınlaştıki oltadaki ağırlık (muhtemelen çıpra) iğneden kurtulup kaçtı.moral bozukluğuyla tekrar attı oltasını ümit abi.tabi suda 5 tane olta var bizimkilerle beraber ama hiç balık yok.tekrar bir vuruş.bu kez benimkiydi ama tekti.bi daha hiç hareket olmadı.taa ki sabaha karşı ümit abinin oltasının zili çalana kadar.büyük bir hırsla çekti ümit abi vee da daaa orta boy bir yılan balığı.kahvaltımızı sağolsun ümit abi yılan balığını yüzüp mangal yapmasıyla yaptık.hayatımızda ilk defa kahvaltıda ekmek arası yılan balığı yedik ama süperdi.Bu arada özenç abi kıyıdan bi tane küçük ahtopot yakaladı.ama denize geri saldık.

  Sonuç arkadaşlar hiç ama hiç balık yok.bi kaç benim tuttuğum ot ve kaya balığı dışında.Ordan teosa geçtik yine yok.Ordan Çeşmealtına ordada yok.(Çeşmealtında özenç abi yine bi ahtopot yakaladı ama onuda denize geri düşürdü:( )
  balık yoktu anlayacağınız.ki her çeşit yemi kullandığımız halde (mamun,madya,sardalya,boru kurdu).

  öğleden sonra ise yorgun bir şekilde evlerimize dağıldık...

  benim çıkardığım sonuç ise nisan-mayısa kadar avlanmamak lazım izmir kıyılarından.bi ihtimal karaburun kıyıları yapar.

  tekne bence bu mevsimde en mantıklısı.Şimdilik bu kadar haftalık raporlarımı yazmaya devam edicem... Rasgele....
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Aralık 2006
 2. Mehmet PEKMEZCİ

  Mehmet PEKMEZCİ

  Mesajlar:
  736
  Şehir:
  İzmir
  Favori Kamış:
  olta
  Karaburun kıyılarıda zor. Ama geçtiğimiz hafta Ildırda Yılanlı burunda yakaldıkları istihbaratı ulaştı bana. Gece yakalanmış balıklar. Yılanlı burun neresi demeyin bilmiyorum. Ben anlatanların yalancısıyım.

  Fakat birtek körfez (mordoğana gelmeden) yaparsa yapar. Çuprayı bilmem ama mırmır garanti diyebilirim. Akşam orda olacaksın ve kalabildiğin kadar kalacaksın. Zaten bellik bir saatte balık kesecektir...
   
 3. Iskarmoz

  Iskarmoz

  Mesajlar:
  771
  Şehir:
  İzmir
  Favori Kamış:
  Her cins Olta
  En İyi Avı:
  1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
  İkiniz de haklısınız, dediklerinize katılıyorum. Balığın bu mevsimde çoktan derine çekilmiş olması gerekirdi ama havaların bu kış aşırı ılıman gitmesi yüzünden bir süre daha kıyıda oyalandığını düşünüyorum. Bundan sonra mırmır , kefal gibi bazı balıkların haricinde kalanlar için hafta sonunuzu kıyıdan harcamayın derim.. :)
   
 4. Kıyıdan kalamarları unutmayın. Şimdi tam zamanı derim.
   
 5. serkanp

  serkanp

  Yaş:
  48
  Mesajlar:
  130
  Şehir:
  İZMİR
  Favori Kamış:
  OLTA
  kıyıdan balıkavı bitiyorsa eğer tekne ile kışın nasıl açılıyorlar havalar malum kışın güzel gün bulmak zor :)