sevinç ve hüzün

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında KAYIN_CARP tarafından paylaşıldı.

1. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    ================================================================================

2 yıl önce Evciler göletine balığa gittim hava güzel şansa gölette benimle birlikte 6 kişi vardı o gün kendimi çok şanslı hissettim kendi kendime çok şanslıyım diye düşündüm oltalarımı hazırlayıp oltalarımı atıcağım yeri mısırla yemledim ve attım hava o kadar güzeldiki resmen büyülendim o güzelliği arkadaşımız carpanler ın görüntü resmine bakın ve ne kadar doğru olduğu anlarsınız her neyse 1 saat oldu hiç tık yok canım sıkıldı sürekli yanımda kasnak olta bulunur onlarıda gölete attım ben hep makaralı oltalardan cın sesi beklerken kasnaktan zil sesi geldi orayı doğru yöneldim 2 ci zillde kasnak abartısız 2 metre yukarı fırlayıp göletin içine gitti ben arkadan bele kadar suya girdim kasnağı çıkardımöyle kuvettli çekiyordu ki ben çekiyorum o çekiyor yarım saat uğraştıktan sonra balığı kıyıya getirdim kıyıda öylece duruyordu besbelli yorulmuştu yavaş hareketlerle yaklaştım abartısız 7-8 kg çivarında pullu sazandı kepçe ufak nasıl çıkarıcam diye düşünürken suya girip çıkarayım dedim yanına yaklaşıp elimi altına doğru soktum bu arada kızımda kasnağı sıkıca tutuyordu tam tutuğumta kuyruğunu yere çarptırdı ve misineyi koparıp kaçtı o gün akşama kadar aynı yerde kasnağın başından ayrılmadım ama nafile kaçan balık büyük olur gittiiii neyse o gün yine 1 kg çıvarında balık tuttum ama halen gözümün önünden gitmiyor hepinize rasgele inşallah sizleri sıkmamışımdır.hepinize bol şanslar rasgele.

2. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Başından geçen hikayeni bizimle paylaştığın için teşekkürler. Üzülme bu yıl sezonda daha büyüklerini yakalarsın inşallah.... sevgiler rastgele:)

3. kaçan balık büyük olur :) üzülme bir daki sefere iyişallah ;;)

4. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    olsun kayın carp umarım birdaha gittiğinde aynı balık denk gelir ve bu sefer sen kazanırsın işallah:) :) :)

5. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    avuntu

arkadaşım bizde öyle avutuyoruz kendimizi zaten

6. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    hep aynı umut

hep o umutla gidiyoruz ama zor niye dersen bu işi bilende yapıyor bilmeyende
    sinek oltayala parmak büyüklüğünde balık yakalarlarsa biz hep kendimizi kaçırdığımız balıklara avutucaz görüşürüz rast gele