Seyahat çantamda taşıyacağım bir takım önerisine ihtiyacım var.

Konu, 'Takım Çantası' kısmında yavuzreis tarafından paylaşıldı.

1. yavuzreis

yavuzreis

Favori Kamış:
    3x Remixon Carp Carbo 3,60 / 3x Daiwa Emcast ECS6000
    En İyi Avı:
    Sazan 5,5Kg
    Arkadaşlar bu aralar sürekli iş için seyahat ediyorum ve çok güzel dere yada göletlerin yanında birçok kez mola veriyorum. Ama iş için olduğundan dolayı yanımda malzemelerimi taşıyamıyorum.
    Özellikle Mepps atmaktan çok hoşlandığım için 2parçalı 1,80 lik kamışı yanımda taşımamda zor oluyor.
    Bende seyahat çantamda taşıyacağım kapalı uzunluğu 40-45cm arası ve atarı 2-40gr arası teleskopik bir kamış ve 10 luk yada 15 lik bir kafaya sahip, hafif ve çok küçük bir makina almak istiyorum. Şamandralı takım ve mepps için.

Bunlar için önerilere ihtiyacım var.

Benim ilk etapta seçtiklerim.
    KAMIŞ:
    http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=1-92473180
    MAKİNA:
    http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=7-OKUMA-UL-15

Son düzenleme: 26 Mayıs 2007
  2. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Amacınıza uygun olabilir fakat bence bunlar oyuncak gibi birsey..Ayrıca sadece bununla bitmez.Yanına kurşununu,igneni yemini daha bircok malzemeni alacaksın. Bence ya seyahat etmek lazım yada balık tutmak.Ayrıca anladıgım kadarıyla(gol ve derelerin yanında rahatlıkla durabildiginize gore) arabayla seyahat ediyorsunuz.O zaman alın bir kamıs cantası doldurun icini envayi cesit malzemeyle atın bagaja (ben oyle yaptım) istediginiz zaman kullanın.Boylelikle oyuncak gibi malzemelerle bosa vakit gecirmemis olursunuz..(ben pelikan kamıs cantasını oneririm 80 ve 90 cm likleri var fiyatıda uygun.25-30 ytl arası.)

3. yavuzreis

yavuzreis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sazan 5,5Kg
    Değerli arkadaşım yorumların için teşekkürler. Ancak belirttiğin çocuk oyuncağı olarak nitelendirdiğin malzemeler özellikle dere ve aynalarda, at-çek yöntemi ve mepps ile en verim alabileceğin malzemeler (ebat olarak). Kalite olarak eğer çok kalitesiz dersen şunu belirtmeliyim ki; Benim amacım kilolarca balık yakalamk değil bilakis balığı yakalayıp, resmedip geri salmak. Bunun haricinde Zaten Özellikle alabalık için çok güzel takımlarım var ama seyahat esnasında taşımak birhayli güç.
    Ama yanımda 45 cm lik bir kamış ile 10 yada 15 lik bir makina (bu makina dere ve aynalarda at çek için en ideal boyuttur kanımca) çantamın bir köşesine sığabilir. 0 ve 1 numara 2şer yada 3er meppsi ise küçük bir ciklet kutusuna attığımda herşey kırmızı benekliler için ideal konuma gelmiş olmaktadır. Ayrıca şamandralı takım ise her daim zaten cüzdanımda bulunmaktadır ;) Bu arada şamandırayı cüzdana nasıl koydun diyen olabilir izah edeyim.
    kullanmadığım bir banka kartına köşe kısımlarına kartın yapıştırarak misina sardım. 3-5 parçada küçük kıstırma kurşun ve kancayla cüzdanımda çok rahat taşıyorum. Şamandrayı ise gittiğim bölgede herzaman bulabileceğim ağaç kabuklarını çakı ile şekillendirerek yapıyorum :) En azından ah keşke yanımda oltam olsaydı demekten kurtarıyor beni :)

4. gençolta

gençolta

Favori Kamış:
    4 adet remixon3.60 surf kamış remixon king makara2 remixon falcon remixon elite
    En İyi Avı:
    valla geçen yaz elim büyüklüğünde ispari tuttum
    abi bence seçimin çok güzel işini fazlasıyla göreceğini sanıyorum güzel tercih başarılı avlar dileğimle

5. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Kamış olarak CORMORAN EUROCOR PLUS "Super-Jet" MiniSpin e bakmalısınız. Her boyu var, 180cm yerine 240 lığı tercih edin, kapalı 40 cm dir.
    Makineden de memnun kalmayabilirsiniz. Görüp elime almadığım bir makine ve siz de elinize alıp incelemeden alırsanız, böyle küçük makineler 50 gram üstünde balıkta sıkıntı yaratabilir. (benim başıma geldi, böyle bir makine atıl duruyor)

Son düzenleme: 28 Mayıs 2007
  6. yavuzreis

yavuzreis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sazan 5,5Kg
    Sayın yakup bey öneri ve yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Öncelikle Kamış tercihiniz çok yerinde bir seçim. Bende ilk olarak bu kamışa bakmış ancak 1,80 boyu olmadığı için vazgeçmiştim.

Benim için 1,80 mepps atımında ve alabalıkta vazgeçilmez bir boy. Birazda alışkanlık galiba ki 1,80 ile istediğim yere kondurabiliyorum meppsi. Bu nedenle bu Cormorandan kamıştan vazgeçmek durumunda kaldım.

Halen kamış arıyorum ve kafama uygun bir kamış bulamadım :( :(

Makinada ise dediğin gerçekten çok doğru. Bugün herzaman gittiğim bi av bayiinde yine makinalara bakarken bir makina gözüme çarptı. İnceledim ve gerçekten çok hoşuma gitti. Hemen eve gelip araştırdım ve internet ortamında üretici firmasında 29USD olduğunu gördüm makinanın. Sonra tekrar bayiye ve dönüşte artık makina koleksiyonuna 1 makina daha katmıştım :)

Abu Garcia® Cardinal® C100U
    http://www.abugarcia.com/prod.php?k=50154&p=PURC100U

Ben ise neredeyse bu fiyatın yarı bedeline sıkı bi pazarlıkla sahip oldum sonunda.

Şimdi tek kamış kaldı. 5-25 atarlı ve kapalı 40-45 cm arası bi kamış da bulursam herşey hazı olacak :rolleyes:

7. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Yavuz Bey;
    Siz kararınızı vermişsiniz aslında ve öneriye de pek ihtiyacınız yok.

Bahsettiğiniz makineyi 3 yıldır kullanıyorum. Fakat ülkemizde pek çok markada olduğu gibi bunun da sahte yada bizim gibi ülkelerde pazarlanmak üzere hazırlanmış bir seri olduğunu söyleyeyim. Orjinalinden ucuz olması bundandır. En son 18 YTL den satıldı ve bitti sanıyordum demekki hala kalmış.

Hafiflik ve kullanım rahatlığı bakımından uygun olup nikelajı döküldüğünde altından plastik çıkması gözünüzü korkutmasın, bu pek çok markanın aleminyum yada antimuan gövdesinden daha sağlam bir plastiktir.

Dam kamış da bir yıldır elimde var ve abu garcia makineyle alabalıkta meps atışı ve hafif oltayla izmarit avında kullanıyorum (aşağıdaki resim). İsterseniz onu alın. Fakat 50 gramlık balığı sudan kaldırmak için yanınızda kepçe taşımanız gerektiğini unutmayın.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2007
  8. yavuzreis

yavuzreis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sazan 5,5Kg
    Öneriye ihtiyacınız yok demişsiniz ama aslında öneriye çok ihtiyacım var.

Makine tamam. Ama dediğiniz gibi kamışta sorunum var. Sizin yinede aklınızda olsun. Böyle 1,80 lik 5-40 gram arası atarlı bi kamışa raslar ve bi mesaj atarsanız çok sevinirim.

Yorumlarınız için tekrardan teşekkürler..

9. karababa62

karababa62 Murat KARADUMAN

Favori Kamış:
    malzemem yok
    Favori Makine:
    erma panther makine,albastar kamış
    En İyi Avı:
    sazan 800 gr,alabalık 500 gr.
    yavuzreisin bahsettiği okuma makinayı bende çok merak ediyorum,küçük olmasına rağmen güçlü görünüyor,kullanan varsa yorumlasın.

10. sazan58

sazan58 S.Şeref

yavuz kardeş fly takımını denemeni öneririm.tatlı su kefalinde(düzce'de ot balığı diyoruz)çok başarılı oluyor.berrak ve sığ sularda iyi vakit geçirirsin.