seyitgazi yukarısöğüt göleti

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında nertikus1 tarafından paylaşıldı.

1. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Belge zorunluluğu kısmen özgürlüklere engel gibi görülse de, sanırım olması gereken...
    Ama iş yine para kazanma amaçlı olarak yine herhangi bir şart olmadan verilecektir...
    Belki bu belgeyi verirken aynı sürücü belgesi tarzı uygulama yapılabilir bir istisna dışında,5 hatada değil iki-üç hatada iptali karşılığında...
    Sanırım Avrupanın bir çok yerinde çevre bilgisi,malzeme bilgisi ve ilkyardım gibi konularda eğitim ve seminerlerden geçiyorlar...
    Ve bu eğitim de özel kuruluşlar ya da devlet tarafından değil,yıllardır amatör balıkçılık için çalışan dernekler tarafından verilmeli...
    Tüketim ve sahiplik (Metaya) kültürü yok edilmeden de olumsuzlukların önüne geçmek zor bence...
    Ülkenin genel durumuyla ilgili...

2. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    http://www.eskisehirtarim.gov.tr Bu siteye girip Bilgi Edinme biriminden Online Başvuru formu ile Yetkilere konuyla ilgili sorularımızı sorabiliriz. Bir kamuoyu oluşturabiliriz.

Son düzenleme: 1 Eylül 2006
  3. sazan_ustası

sazan_ustası Ulaş

Favori Kamış:
    sazan/yayın takımları
    En İyi Avı:
    sazan,yayın
    hepiniz haklısınız arkadaşlar.sucattinde (yukarısöğüt) köylüler bilerek yapıyorlar.tarladaki bayanlara laf atanlar olmuş diye söylenti vardı..orayada sokmazlarsa şaşmamak lazım.önceki senelerde borcak gece gündüz serbestti..önceki sene bir kaç hayvan yanında bir kaç bayanla aleme gidiyor,borcakta köy ile bitişik giriş yoluda sadece köyün içinden gecen 3 m genişlikte bir yoldur.neyse içip alem yapıyorlar bağrış çağırış falan filan..ondan sonra geceyi köylü yasakladı..gecen sene gelip kaldırdılar bizi..ne kadar uğraşırsan uğraş birileri gelip işi bozuyor.

4. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    Bu kurunun yanında yaşın da yakılması ne derece doğru tartışılır ama nedese göllerin yakınlarındaki köylülerde de bir kıskançlık sözkonusu...
    Yasak olmadığı zamanlarda bile adamın biri elinde değnek geliyor yasak kalkın diye...
    E gitmiyorum tabii ki...
    Anayasal hakkımın kullanılmasını engellemek suç değil mi???
    Varsa öyle terbiyesizler gerekeni gerektiği gibi yapsınlar,bizi engellemekle ya da bunları bahane edip gölde eş-dost ağırlamak ya da gölü ağla temizlemek ne oluyor???
    Hoş ben de balık tutmayı rakı içmek ve geceyarısı canhıraş feryatlarla ulumak sananlardan nefret ediyorum...
    Ama buralarda köylülerin yaptıkları çok farklı bir şey...
    Devlet kendini göstermeyince kuzgun leşe saldırıyor...
    Her iki taraf açısından böyle bu durum...
    Yasal bir dayanağı var ve köy muhtarı tarafından görevlendirilecek bir şahıs gerekirse ücreti cüzi miktarda göle balık tutmaya gelenler tarafından karşılanacak şekilde görevlendirilir...
    Hoş bunu da abartabilirler ya!!!
    neyse...
    Bu görevli yasal uyarı hakkını kullanır gerekirse de jandarma ile ilişki kurarak böyle terbiyesizliklerin önüne geçer...
    Bu gerçek amatör balıkçının da işine yarayacak bir sistemdir,kurallara uygun avlanan ve huzurlu insanlar kalır sadece...
    Ama yapacak zihniyet yok ki...
    Buyrun bir örnek,musaözü...
    Jandarmanın sürekli kontrol ettiği,görevlinin olduğu hem piknik alanı hem balık tutma alanı...
    Orman içi nedeniyle sanırım gece izin vermiyorlar...Amma belirli bir huzur ve düzen var..

5. Abazya

Abazya

Gecmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

6. haberci

haberci

yıllık iznimin birkısmını seyitgazide geçiricem orada balık avlanacak yer varmı

arkadaşlar :) eşim seyitgazili :D yıllık izinlerimin birkısmını orada geçiriyorum bu süredede balık avlamak için nerelere gidip balık avlayabiririm bilgilendirirseniz sevinirim:p

7. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    seyitgazi

sevgili arkadaşım öncelikle imza ayarlarını yaparsan hem seni tanımış oluruz hemde hitap konusunda yanlış yapmamış oluruz.

çatören brj,kunduzlar brj,büyük yayla göleti,yukarı söğüt göleti,sucaattin göleti vb.

8. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Evet sevgili Nertikus1 !!! Sizde imza ayarlarınıza isminizi eklerseniz size hitapta kusur etmemiş oluruz :D Çünkü nickinizin yazılışı bayağı zor :) Sevgiyle kalın :)

9. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Su olayida anlamis degilim hic, kimine yasak kimine degil, madem bir yasak var ise herkes icin olmali o yasak. Biri izin alip tutacak, digeri uzaktan bakip ic gecirecek. Cok sacma.

Sacma olmayan o kadar az sey kalmiski. Garipseyemiyorum bile.

10. nertikus1

nertikus1 Naci ERTİK

Favori Kamış:
    şamandıralı,makaralı
    En İyi Avı:
    9 kg yayın
    baarmayın bacak kadar çocuğa ağlarım susturamazsınız valla:)

11. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Tamam Naci ağlama :D:D

12. pancotim

pancotim

Favori Kamış:
    MANTARLI OLTA
    En İyi Avı:
    3,5 KG SAZAN 5 KG YAYIN
    http://img136.imageshack.us/img136/6484/grnt33dp0.jpg

Sevgili dostum siteyi yeni yeni yakip ediyorum resim eklemeyi de ilk defa deniyorum inşallah resmi görebiliyosan burası yukarı söğüt göleti/seyitgazi şansına kalmış iri balık lar var burada..ufak bi gölet aslında ..ama denk getirebilirsen gününü iyi balık alırsın ..çatören dönüşü bu yaz sanırım ağustos aylarıydı buraya uğradık ..4-5 makaralı attık..umutsuz bi şekilde karagözlerle oynuyorduk ..normalde rüzgarlı olur o gün hiç rüzgar yok işareti koyduğum yerde ki makaralı suya yapıştı zili bile çalmadı sandıkki makaralı düştü..ilerideki acemi bi arkadaşa git onu tekrar yeride dik dedim demez olaydım..aldı makaralıyı sarmaya başladı balık yönünü bize doğru çevirmiş kıyıya doğru yüzüyor arkadaş çekiyor ağırlık hissetmiyo tabiki boş geliyo diye bağırdı bize..sonrasını sorma kıyıya 2-3 mt kala balık suyun üstüne çıktı arkadaşın halini görmek lazım eli aayağına dolaştı bağırmaya başladı ..suyun üstünde 3,5-4 kg sazanı gördüğümde nasıl pişman oldum.tabiki misina sizlere ömür koptu gitti..aynı yere bizim ekip 2 hafta sonra tekrar gitti ben hariç ..2 ad 2,5 kg + 1 ad 3,5 kg ve bir kaç çapak la döndüler..sonra aynı yere bir kaç deneme daha ayrı zamanlarda ama hüsran bişi çıkmmadı ..yakın yer denemeye değer diye düşünüyorum gitmek istersen ama bu saatten sonra çıkacağını sanmıyorum mevsim itibarıyla ..Saygılar

13. bidik

bidik Serdar

Favori Kamış:
    3 metrelik makarali standart misine no 25 mm.
    En İyi Avı:
    Almanyadaki en buyuk avim 9 kiloluk aynali sazan hamur ile
    Almanyadan,Serdar

Merhaba,
    balikci abilerim ve arkadaslarim.Araniza yeni katildim ama sunu gördumki cok sicak bir ortaminiz var.