sezon açılışı önemi alındı**

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında nedret tarafından paylaşıldı.

1. nedret

nedret

arkadaşlar aldığım duyumlara göre sezon bu hafta açılıyomuş.havaların erken ısınmasından dolayı balık havyarını erken atmış diyorlar.bu doğrumudur bilen varmı.yanlış bir iş yapmayalım.

2. simendifer

simendifer Sennur

Sazan sezonu sanırım. Bazı bölgelerde 15 Haziran ya... Daha açıklayıcı bilgi alırsak iyi olur ;)

3. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Sazan Sezonu...

Arkadaşım imzan da Çorlu Yazıyor Tekirdağda yaşıyorsan Sazan için 30 Haziranı bekliyeceksin ...İyi avlar...

4. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    ben de böyle bir duyum aldım ,bugün için geç kaldık ama yarın arayıp sorarız

5. nedret

nedret

sazan avı.doğrumudur bilmiyorum.

6. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    Sazanın hava sıcaklığından ve ani değişimlerden dolayı havyarı erken bırakmasıyla ilgili çok konuşma duyuyorum ama sirkülerde bu şekilde bir düzeltme olmadığına göre 1 temmuz dan itibaren diye biliyorum

7. acemiavcı

acemiavcı

Favori Kamış:
    Acemi işi bir olta takımım var.
    En İyi Avı:
    Henüz kiloluk yakalayamadık kısmet diyoruz.
    Arkadaşlar konuyla pek alakası yok ama bu kene olayı beni epeyce düşündürüyor.Sezonun açılmasını dört gözle beklerken bir yandan da kene korkusu sardı beni.Bu konuyla ilgili düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

8. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Kene hakkinda sorularinizi bu linki acip, inceleyip , konu hakkinda sorularinizi buraya yazarak takip edebilirsiniz.Saygilar

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=1465&highlight=kene

9. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.

arkadaşım önemli olan duyumlar değil sirkülerdir. sirkülerde herhangi bir düzeltme yapılmadığına göre 1 temmuzu bekleyeceğiz.

10. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Nedret abi bence o sazan yakalamaya gitmek isteyenlerin uydurmasıdır aldığın duyumlar...Sirküler ne diyorsa gerçek odur...

11. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    konu ile ilgili koruma ve kontrol genel müdürlüğünden aldığım e-mail
    Sn İlhan

Marmara bölgesinde sazan av sezonu başlangıcının 15 Haziran'a alındığına dair e- postanız incelenmiştir.

Bakanlığımızca yayınlanan, Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 37/1 ve Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen 37/2 Numaralı Sirkülerler ile sazangiller için 1 Nisan - 30 Haziran tarihleri arasında avlanma yasağı getirilmiştir. Bu yasaklamaya ilişkin halihazırda herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

12. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Arkadaşım uzun zamandır Avcılarda ikamet eden birini arıyordum.Ben aslen samsunlu olup misafir olarak kızımın yanında avcılarda stadın orda oturuyorum.Balığa gidemediğim içinde sıkıntıdan patlıyorum.Burdan yürüyerek gidebileceğim veya ulaşımı kolay balık kıyıdan balık tutabileceğim bir yer önerebilirmisin.

13. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Arkadaşlar şimdi koruma ve kontrol genel müdürlüğünü aradım. Akdeniz ve kısmen Güneydoğu anadolu bolgesi 15 Haziran diğer iller 1 Temmuz itabarı ile serbest olduğu söylenildi.ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

14. dionysos

dionysos ilhan

Favori Kamış:
    olta
    deniz için avcılar sahilde şu an bol miktarda kıraça çıkıyor diye duydum daha ileri gidip tekne kiralayıp açıktaki platform yada kumport limanı etrafında da iyi
    sonuç alınıyormuş, tatlı su için ;sazlıbosnaya giden minibüsler var oltanızı ve silikon koleksiyonunuzu alıp oraya gidebilirsiniz.4-5 yıl öncesi arnavutköy tarafındaki bolluca köyüne gitmiştim birkaç defa otobüsle oraya gidebilirmisiniz bilmem, mavi göl ve dahabirçok göl var orada köyden yürüme mesafesinde ama şimdi değişmiş dediler mesire yeri olmuş olabilir . aklıma gelenler bunlar.

15. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Gösterdiğin ilgiden dolayı teşekkür ederim.

16. nedret

nedret

bilgilendirdiğiniz için çok teşekür ederim.sağolun arkadaşlar.30 haziran gece balıktayım.herkeze rastgele...