Shimano Sahara 4000 FB Ameliyatı !!!!!!!!!!

Konu, 'Makineler' kısmında isottevfik tarafından paylaşıldı.

1. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Bana güvenerek, iyi bir doktorum var deme sakın.:confused: Gelen hastalardan, sağlamları bile pert olup gidiyor.:D

Şu an pratisyenim.:confused: Uzmanlığımı vermeye çalışıyorum.:confused: Bu ilk çalışmamdı. Daha önümüzde doçentlik, profluk falanda var. Zor zanaat, vesselam.:D :D

Teşekkürler ederim.

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    '' Arife tarif gerkmez '' misali, anlatmak istediklerinizi fazlasıyla ben anladım. Darısı anlamayan, anlayamayanların başına olsun.:confused: :confused:

Evet dediğiniz gibi, tek sıkıntısı o.:confused: :confused: :thumb:

Aldığınız ve kullandığınız her ne ise, güle güle kullanın.

3. furunotr

furunotr Haluk

Aero Technium'u da bu yüzden koydum zaten; belki Shimano'nun en iyi saran makinalarından; ama fiyatı da bir o kadar yüksek... Eh haliyle fiyatı daha düşük olan makinada bu kadar teknoloji kullanılamayacağı için Sahara da yerinde kullanılır ise makul bir makina benim gözümde; yazmışımdır; hafif yemli için çok daha basit bir modelini kullanıyorum ve gayet yeterli; ama mesela bizim burada yaptığımız at-çek disiplininde kullanmaya kalksam o hafif yemli makinasını bir-iki atışta hem ben hem makina perişan olur; zaten o makinayı elinizde görseler olta bile attırtmazlar orada...

4. furunotr

furunotr Haluk

ARC spool olması çıkış ve ip misinayı ilgilendiriyor; çok düzgün sırım gibi sarıyor demedim; zaten bu fiyatlara böyle birşey beklemek abes kaçar... Düzgün sarım için düzgün bir yapıya sahip olup solucan dişli barındırması gerekiyor o makinanın...

5. furunotr

furunotr Haluk

Niye bizdekine su kaçmıyor da bir tek siz su kaçırtıyorsunuz kalamaya??? Suyun içine mi sokuyorsunuz; aklıma başka türlü birşey gelmiyor; kaçsa bizde kaçar; kaç tane dalga yedi makina... Biz de tepeden tırnağa ıslandık tabii... Su kaçsada hemen o an problem olmaz; yok makinaya bakım yapmıyorsanız bilemem tabii... Şimdiki modelleri zaten daha bir dayanıklı; conta falan koymuşlar; bir eski modeli de öyle; sizdeki ne biçim bir modeldi???

6. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Abi sen kalama kullanıyor musun ki? Su girdiyse farkına bile varamayabilir misin kısaca.

Yaz geliyor, sen gel, birlikte bir kaç kol boyu, adam boyu, 5kg'luk, 10 kg'luk vs. balık tutalım, o zaman daha iyi anlarsın sanıyorum kalamanın dilinden.

7. furunotr

furunotr Haluk

Kalama kullanacak balık yok bizde ama kalamayı ayarlıyorum ben; kah karabatak oltamızdaki balığa dalıyor; ya da atış yaparken dolanıyor karabatak ya da martıya; veya dibe takıyoruz; ya da dipten kalkmış uzunca misina parçasına sarınca başlıyor çalışmaya; çok uzun çalışmasada çalıştığını anlıyoruz en azından...

Hem bizdeki modellerde conta var suya dayanıklı; kolay kolay giremez su; girse idi bakım zamanlarında kontrol ediyorum; pas küf yapar; ben de anlardım en azından...

8. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    afedersiniz kouda sorduğunuz soruyu atlamışım cevabımda yerine aldığım makine shimano biomaster sw4000xg

9. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Eh, 11 yıllık aktif bir süreçten sonra yine bu demişseniz, bunun arkasında çok şey olmalı.:confused: :confused: Kolay değil bu tercih. Sonuçta, 700 - 800 lira veriyorsunuz.:confused: :confused:

Burada ATMAK bayağı revaçtadır. Sakın haaa, sizde kızıp denize falan atmayasınız. :confused: :confused: :D Saharaya talim edersiniz yine.:D :D

Tekrar güle güle kullanın.:thumb: :thumb:

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin hızır şeref gültekin

Favori Kamış:
    sawagear predatör 20 60 300
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw4000xg
    En İyi Avı:
    kilosunu bilmiyorum ufo gibi bişeydi :)
    geçen gün akdeniz sahillerinde çok zevkli avlar yaptım ipin dayanabildiğince kalamayı sıktım 4 gece çok güzel zevkler tattım iyi bakıldığı sürece bana da oğluma da yeteceğini sanıyorum verilen paranın zevkle hiçbir alakası yok bunun adı zevk hoby tadını çıkarın bunlar yetişkin oyuncakları işi ticari düşünenler olabilir aynı merada yanımda 25 liralık setle levrek tutanlarda vardı vede en önemlisi hallerinden memnundular mrsparkle asıl mesele bu

11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bunun arkasında olan gerçek, saharanın iş göremiyor oluşundan başka bir şey değil.

Ve biz en başından beri demiyor muyuz? Bu aletlerin ucuz modelleri yaramaz, onları boş verin diye?

12. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Eh '' 11 yıl iş gördü ve istesem dahada görür '' der kullanan arkadaş.:confused: :confused: İş göremez olsaydı, o 11 yıl ne yapmış öyle ? Soralım o zaman.:confused: :confused: '' 11 yıl ne yaptın, neyi bekledin ? '' diye:confused: :confused:

Sanırım sizin computeriniz, yılı dakika olarak aktarıyor olmalı. Bu nedenle 11 yılı, 11 dakika olarak okumuş olmalısınız. Serveri bir kontrol edin.:confused: :confused:

Burada gerçek kullanan ile, ilgili üründen bihaber olarak sadece kağıt üzerinden değerlendirilme yapılan iki yorum.:confused: :confused:

Daha düne kadar '' Stella, eh oda belki '' diyordunuz. Eee, ne oldu da bu gün Biomastere kadar geldiniz ? Kullanılabilinir görüşünüzle.:confused: :confused:

Bak, burada bayağı bir gelişme kaydettik. Exageyi kurtarmıştık; bu günde biomasteri kurtardık. Tabii bunlar, aşama aşama olacak şeyler. Kolay değil, ÇAMURDAN arındırmak.:confused: :confused:

Ucuz demişsiniz ?????????

Neye göre ucuz?:confused: :confused:

Ha, sizin bütçenize göre ucuz olabilir. Siz, 1500-2000 liralık takımlara bakar, güzel bir kamışlada 3000-4000 liraya takımınızı kombin eder, onlarla haşır neşir olur ve onları kullanır olabilirsiniz. Bu gayet doğaldır.

Ama ne var ki, burada bırak 15-16 yaşında genç kardeşlerimizi, işini gücünü eline almış, 40-45 yaşlarında ki arkadaşlarımızın bile, 40-50 liralık takımları almakta ne kadar zorlandıklarını, bu rakamları, bir 10 lira bile arttıramadıklarını hep beraber gördük. Burada 100-150 liralık makinalar, bu bütçeler dahilinde pek de ucuz ürünler değildir. Hatta bayağı pahalı ürünlerdir. Önemli olan bunları görebilmek.:confused: :confused:

Ben, bu yaşanmışlıkların içerisinde yoğrulduğumdan, varlıklı bir kişi olmadığımdan olsa gerek,:confused: :confused: bu bakış açısını çok iyi bilir ve çok da iyi değerlendirebilirim. Hani derler ya, '' Tok, açın halinden anlamaz '' diye. Sizin bakış açınız ve ürün portföyünüzde ki öneriler, biraz bu hesap oluyor. Gerçi, net bir ürün önerisini de göremedim, bu güne kadar ama:confused: :confused: Biraz aşağılara bakmanızı tavsiye edeceğim. Gerçi tavsiye etmek haddim değil ama, hoş gör artık.:confused: :confused:

Hep deriz ya '' Fark burada '' diye. İşte farklardan birisi de bu.:confused: :confused:

13. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:

Eğer onbir yıl önce olsaydı, bizde zaten çıkıpta bunlar iş görmez demezdik, ama sene olmuş 2013...

Eski camlar bardak oldu. 11 yıl sonra, hala sağlamken, arkadaş değiştirmek ihityacı duyuyor. Neden, çünkü artık teknolojisi yetersiz geliyor. bundan açık ne var?

11 yıl önce olsa, bunu gösterirdik. 20 yıl önce GS9 veya Shekaspare'in bilmem ne modelini. Ama artık bunların devri kapandı. Eğer sen sahara alana yanında bir zaman makinesi hediye etmiyorsan, demekki artık bu makinelerin devri kapanmıştır.

Ve bu eski teknolojiyi bugün 25 TL'lik makinelerde de buluyorsunuz. Ve hep diyorsunuz ya, aman yağına suyuna bakacaksın, bakımını itinasını eksik etmeyeceksin. Böyle yapınca o 25 TL'lik makinelerde gayet güzel 11 sene dayanıyor zaten.

14. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Bak burada yerden göğe haklısın. Doğru söze ne denir ?

Şimdi, 2000 model E 200 veya 200 E ile, 2013 model E 200 arasında ne kadar fark var dersin ?:confused: :confused:

Aynı teknoloji, al birini vur ötekine falan deme sakın.:confused: :confused:

15. Since1453

Since1453 NoYaN

e200'ler 16v..ayrıca daha iyibir motor yönetim sistemi ve gelişmiş enjeksiyon sistemine sahip..

e 200 le 200 e arasındaki en önemli fark motorudur 200ler düz motor e 200 ler çelik beyaz motordur pistonlar daha büyük ve yanmaya karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. e 200 ler 136 bg 190 tork 200e ler ıse 118 bg 171 torktur e200 hastasıyız :D e2 paket olursa makbule gecer :D 1992-1993

16. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Abi bende 123 kasa 280E vardı,inan bu gün üretilen arabalara değişmem o arabamı:) ne arabaydı beee:D

17. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Hımm, demek ki hep aynı yerinde saymamış E 200 :confused: :confused:

Her sene geliştirerek ba:confused: ı yenilikleri adapte ederek çağın ve teknolojinin gerekliliklerine ayak uydurmuşlar diyorsun.:confused: :confused:

Clasicc mi, Elegance mi, Avangarde mi ? :confused: :confused:

Bu da kişilerin cüzdanlarına bağlı. Tamamen duygusal.:D :D

Paket falan değil, git listeni yazdır, A' dan Z' ye, 2 ay bekle ve sizin adınıza üretim yaparak yollasınlar. Taaa ki Jantın delik sayısına, paspasın rengine kadar. Nüfus kaydını bile tutarlar; hangi ülke, kim ve adresi ?:D :D

Eh, hasta olmamak inan elde değil.:D :D hihi

18. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    :D :D :D hihi

280 S leri bilirim. Garantör, fabrikatör arabasıydı.:D :D Kayık gibiydi. Yapışırdı asvalta.:D :D

Kullananlar, sağlıkla kullansınlar.:thumb: :thumb:

19. Since1453

Since1453 NoYaN

kendi isim geregı baya hasır nesırım arabalarla :D

20. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    280SE manda kasa 116 rahmetli eniştemde vardı,aynen dediğin gibi,asfalta yapışırdı araba:D vaybee ne günlerdi o günler...