Shimano & Türkiye Faaliyetine Başladı !!!!!!!!!!!!!

Konu, 'Genel Konular' kısmında isottevfik tarafından paylaşıldı.

1. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    :confused: :confused: :confused:

Anlaşılan o ki Serdar, karşında sadece kendini gördüğün ayna var. TDK örnekleriyle de, o aynada ne görünüyorsa, onu aynen yazıyor ve yansıtıyorsun. Kutlarım sizi. :thumb: Bu da bir beceridir.

Yazarken, konuşurken şöyle bir etrafına bak. Orada gördüklerinden bahset. Bu vesile, sizi daha sağlıklı değerlendirip.....................

Benim sokağa atılacak kadar çok param yok ki Serdar. Ben garip bir emekliyim. :)

Bu arada araştırmış, birşeyler bulmuşsun. Daha doğrusu, bulduğunu sanmışsın; coast vs. falan. :confused: İlgili konuda ki Y.Okul ders kitaplarını azıcık okur da, okuduklarından da bir şeyler anlayabilirsen, orada hasbelkader tarafımdan hazırlanarak ilgili okullarda ders konusu olan çalışmaları bol miktarda görebilirsin. O araştırmalarınla öğrendiklerini sandığın şey, işin sadece % 10 u bile değil. :confused: Birde, diğer yere bir girebilsen. :confused:

Şuda bir gerçek ki, bu tür konularda sizle olan diyaloglar, abesle iştigalden öte değil. :confused: Sizi, gerçek yönünüzle tanımak isterdim. Ama yinede yolunuz düşerse, başımın üstünde yeriniz vardır.

2. korayandroid

korayandroid Koray

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

3. korayandroid

korayandroid Koray

Abi bak ben birşey demiyorum makine sana gerekli cevabı verecek,hala cebirle alakalı sorunlar devam ediyor gibi sanki.Bu makine mühendislikte birçok sınavda alnının akıyla çıkmış ve birçok kişinin yetiştiremediği hesaplamaları yapmamda kolaylık sağlamıştır.

Sizin o bir paragraf yazdığınız şeyi 1 satırda çözme kabiliyetine sahip.

4. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Çoook emek vermişsin Koray. :) Emeğine sağlık. Eh, aradan 40 yıl geçmiş.

Makinan 800 + ( 800 x 0.5 )= hesaplayabilir mi ? :p Bir hesaplasın o akıllı. :) Eğer, 1200 diyorsa sorun yok sanırım. Hocam geçer der.:p Böyle öğretmişlerdi 40 yıl önce.

Cebirle ilgili sıkıntı o dönemdeydi ve yol haritamın uzuuun dönem değişimine bile neden olmuştu. :D Sonra, 2 koltukta 2 karpuz yürüdük, o cebir sayesinde. :p Sağol cebir. Her şey senin sayende, seni bilmemekle oldu. :)

5. korayandroid

korayandroid Koray

Abi matematikte 1 tane doğru vardır. 1973'teki kuralla şimdi ki aynıdır. Bunlar çok karıştırılan şeyler. Sanırım sizde de öyle olmuş.
    Seni mi kıracağım abi buyur :)

6. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    :laughing: :laughing: mrsparkle mrsparkle

aksam aksam gülümsetiniz :)

çin mali mi o casio , japon mali mi :D :D :laughing:

casio'yu ve Serdar abiyi dogrulamak gibi olmasin da bana da çarpma islemi önce gelir diye ögretmislerdi. hatta matematik hocamiz durmadan bir çarparsam derdi, ondan hiç unutmam.

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Sorun sadece cebir olsa kolayda...

Sorunu yazan yazmış zamanında: Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyorsun abi.

8. korayandroid

korayandroid Koray

Çakmasını da kullandık mağlum öğrenciydik, sonra biri yere düşürüp kırdı bunu almıştım.Orjinal casio ne malı bilmem bakmadım.Domestic falandır belki :D
    Çin malı olana ne işkenceler yapmıştım, programlardım eşittire basınca makine kısır döngüye girer pili bitene kadar cebelleşirdi.

9. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Öyle olmuyor o işler. Bu tip darbeye dayanıklı olmayabiliyor makineler, üretilme amaçları betona düşürmek değil. Şaftı eğilmiş 3000 liralık makine de gördüm, Shimano değildi. :) Normalde kalama gücüne dayanmak üzere yapılmıştır bu makinalar, gücünü aşınca zaten kalamayı sağmaya başlar. Darbeyi emmez, ememez. Keskin hatlarla birbirine geçmiş dişlilerden ve rulmanlardan mürekkepler. Hem hafif hem mukavim olmak üzere yükte esneyebilen ama ani darbede dayanması beklenmeyen malzemeden üretilmek durumundalar genelde. Darbeye de aşırı dayanıklı olsa bu sefer ya çok ağır olacak ya da çok aşınacak yumuşaklığından. Dişlileri kurşundan yap duvardan duvara at kırılmaz ama 3 kilo olur makine ve ayda bir dişli değiştirirsin. :) Her şarta dayanan malzeme de yapılabilir ama bu da bu sefer ya paslanır ya da mevcut fiyatın 5 katına alırsın. (rakamlar şifahidir, kafadan atıyorum genel kabule göre)

Yere vur diye yapılmadı bu aletler, düyanın en iyi makinesini getir, yere vur, suyunu bulursa arıza verir. Ani darbe yapma, bu tür makinaların şaftını pense ile eğemezsin, vurursan bir yeri kırılır, gayet doğal, bilmeden konuşmaya gerek yok. Paran varsa alacaksın en güvendiğin makineyi, atacaksın yere bakacaksın. Hazır bakılmış epey makina var çok çeşitli markalardan, biliyoruz da konuşuyoruz... :)

Elmas en sert madde diye bilinir misal insanlarca. Halbuki çizilme direnci Mohs skalasına göre 10/10 dur, çizilme direnci muazzamdır ama darbeye gelmez. Elma ve armut yani. Elmasın satılma amacı ne? yüzüklerde uzun yıllar çizilmeden durması, sanayide de öğütmesi, kesmesi, zımparalaması. Yani çizilme direncine göre işler. Darbe dayanımı nerde? Yok.

100 sene çizilmez parmağına taksan elmas ama istersen bir çekiçle vur üzerine bak bakalım ne oluyor...