sığacık

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında doktor tarafından paylaşıldı.

1. doktor

doktor

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 100 gr
    izmir sığacığı bileniniz varmı? çok temiz bir denizi var fakat olta konusunda epey hüsran yarattı bana zıpkınla dalma konusunda ne dersiniz?:confused:

2. doktor

doktor

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 100 gr
    herhalde sığacığı benden başka bilen yok! ne güzel demekki bakir bir yer...

3. aslında orda oturan arkadaş var ömer ama siteye girmemiş girince kesin bilgi verir

4. ömer uzun yol kaptanı oldu onun için yolda 1 haftaya anca gelir.

5. doktor

doktor

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 100 gr
    ömer'i bekleyeceğim ozaman. sığacık benim acaip hoşuma gitti çok bakir bir yer yakınsanız gidip gezin tavsiye ederim

6. sailor499

sailor499

Favori Kamış:
    Olta,Zıpkın,Baragat
    En İyi Avı:
    14.2 kg lık Kılıç (hiç gelmeyecek sandım)
    herkese selamlarrrr...

merhaba murat bey...mesajınızı bugun görebildim...ahmet ve hamdi abilerin dediği gibi ben seferihisarda oturuyorum...sığacıkda buranın sahilindeki bir marina....dediğiniz gibi buralar daha pek keşfedilmedi...öle çok bi yapılaşma otel vs. yok.o yüzden bakir yerler çok ama balık konusu birazda şans işi...dalış için size tavsiyem akarca ve teos açıklarıdır...bu yerler akkum tepesinin arkasında burda kime sorsanız gösterir...akarcada iki tane ada var...buralar dalış için çok uygun. eskiden koca koca orfozları oltayla bile yakalarlarmış ama şimdi anca zıpkınla tek tük çıkıyo. ayrıca teos önlerinde açıkta bir topuk var denizin ortasında su yüzeyini aşmıyo ama en fazla 1 1.5 metre su yüzeyinden. onun etrafı güzel çipura ve sargoz yapıyo-du.ben en son iki sene önce daldım.şimdi nasıldır bilemiyorum. ahmet abinin dediği gibi uzakyol 3. kaptanıyım dolayısıyla iki senedir ancak bu sene yaz tatili yapabiliyorum.bu senede anca bi kere dalış yaptım o da ölesine işte. zaten uzun süredir şehir dışındaydım ondan pek siteyede girmedim...nese eğer gelirseniz imkan olursa belki beraber dalarız..kısmet olursa...size şimdiden bol avlar bol şanslar...görüşmek üzere...

7. doktor

doktor

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 100 gr
    hocam öneriler için çok teşekkürler! nerdeyse her hafta sonu geliyorum sığacığa (nöbetlerden fırsat buldukça:mad: :mad: ) inşallah bir fırsat olur görüşürüz:)

8. jaymz

jaymz

Dalmak için güzel bir yer kayalık kısmı tercih etmen daha iyi olur.

9. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    akarca da balık

merhaba mesajı bende yeni gördüm
    akarcada oturuyorum
    bundan 2 sene öncesine kadar her türlü malzeme ile çok rahat balık yakalarken 2 yıldan bu yana kopezden başka bir şey çıkmaz olmuştu
    ama bu seneki daha ilk denememde mercan almaya başladım
    akarcanın açığındaki ada etrafı dalmak için uygun ve kuzu levrek var
    bu adaya karadan da yürüyerek gidilebiliyor
    bol şanslar...

10. çeşme468

çeşme468

Favori Kamış:
    dalgıç malzemeleri
    En İyi Avı:
    cıpra 1 kilo
    kardeşim ben bu siteye yeni üye oldum ve senin msj yeni görüyorum.sığacıkda sana bi yer tarif edeyim.şansın varsa hiç boş çıkmazsın.mezarlığın önünden gir ve sağa doğru 2 metre sularda yüz orta suya ve su üstüne bakmaya çalış kefal yada levrek muhakkak görürsün.yalnız su çalkandılıysa su bulanık olabilir.sabah erken gitmeye çalış saygılar.