Şile-Ağva balık durumu

Konu, 'Bölgeler' kısmında sertach tarafından paylaşıldı.

1. Emin Yıldırım

Emin Yıldırım Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Erol bey,o aylarda balık Şilede kalmaz,zaten yavaş yavaş balık boğaza doğru kaymaya başladı.Bu sene extrem bir durum var.Geçen sene bu zamanlarda hiç balık yoktu,sebebini bilmiyorum.Ama geçen hafta tekneler palamut çaparileri ile bol miktarda lüfer ve çingene palamutu yakalamaktaydı.Şu an Şilede deniz kabarık balığa çıkılabileceğini sanmıyorum,kıyıdan olta atılabilse kesinlikle de balık tutulabileceği kanaatindeyim.

2. nesat

nesat neşat

Favori Kamış:
    Shimano Yasei Red Sea Bass 270cm
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FD 4xSSS+1 BB
    En İyi Avı:
    Kofana 43 cm,Barakuda 80 cm
    arkadaşla merhaba,

Hafta sonu 3 gecelik kamp yapmak için ağva bölgesine gelmeyi planlıyorum.Av bölgesi türü vs. öneriniz olabilir mi?:confused:

3. nesat

nesat neşat

Favori Kamış:
    Shimano Yasei Red Sea Bass 270cm
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FD 4xSSS+1 BB
    En İyi Avı:
    Kofana 43 cm,Barakuda 80 cm
    arkadaşlar ağvada kadırga koyuna gitmeyi planlıyordum fakat maps de baktığımda benim kadırga koyu olarak bildiğim yeri pınarlı koyu olarak gösteriyor solda olan koy kadırga koyu olarak görünüyor bu tabi eklenen fotoğraflara göre öyle görünüyor.Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.Neresi kadırga koyu pınarlı koyu olarak görünen yerde iş yapabilir mi:confused:

4. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Meraklısına duyurulur,Şile kumbaba sahillerinde birkaç günüdr lüfer ve türevleri iyi av vermekte,pazartesi akşamı 7 adet sarkanat yakaladım,bizim yaklaşık 700-800 metre ilerimizden hatırı sayılır adette lüfer ve sarıkanat alınmış,balık yanlız iri irtavrite geliyor,kraçaya bakmıyor.
    http://i.hizliresim.com/AgD20X.jpg

5. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Kumbaba sahillerinde 2 gündür gündüzleri kalkan geceleri sarıkanat av vermeye devam ediyor,yanlız sarıkanatlar çok nazlı vuruş vermekteler,bazen üçüncü veya dördüncü yoklamadan sonra yeme asılmakta

6. Hasan Burucu

Hasan Burucu Vlad hasan burucu

bu sabah şileye kalkan lüfer ve levrek denemek istiyorum nereyi önerirsiniz yardımcı olursanız sevinirim.[??

7. uthmani

uthmani Mustafa

Ben geçen Pazar (13/12) Sahilköy'de oltamla ilk avıma çıkmış oldum. Ben spin yapıyordum, 3-5 kişi yem ile deniyordu. 1 kişi kalkan yakaladığını gördüm, duydum ki başka biri de 1 tane yakalamış. Benim suni yemlere vuruş yoktu. Kumsalda denedim, kayalıklarda denedim, nasip olmadı.

Selamlar.

8. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    dün 17,30 dan gece 01,30 a kadar Şile Kumbaba sahilinde ısrarla yemli lüfer denemelerimize karşılık maalesef tek bir vuruş dahi alınamamıştır,

Dramalı bunu beğendi.
  9. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    2 gündür akşam 17,00 dan gece yarısına kadar kumsalda deneme yapmama rağmen maalesef hala vuruş bile yok,geçtiğimiz yıllarda ağustos ayında kıyılara gelen yapraklar daha yeni gelmeye başladılar,herhalde bu sene lüfer kasım ayında kıyıya yanlayacak

10. hknbln

hknbln Hakan

Favori Kamış:
    Gamakatsu Akilas, Shimano Biomaster, Daiwa Ballistic-X
    Favori Makine:
    Shimano Stradic CI4+,Penn Affınıty. Shımano Solstage, Daiwa Revros
    Emin Kardesim,
    Durumlar nasil, Balik varmi. Kismetse yarin istanbula geliyorum, olta yanimda, sahteler cepte.

11. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Şile en kısır yıllarından birini yaşıyor,hiç birşey yok

12. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    21 eylül tarihinde Kabakoz köyünde kayalıklar üzerinden yaptığımız yemli Lüfer denemelerimizde,bir tane aşağıda resimdeki 28 cm boyunda yakışıklı alındı,bir taneside kayalıklar üstünde düşürüldü ve oradanda zıplayarak kendi doğal yaşam alanına döndü,kumsallarda şimdilik pek hareket yok 2 gece saat 24 ,00 a kadar yemli denemeleri yaptık ama sadece tek tük çinekoplar saldırdı yeme,artık şu kestane karasından sonra kumsallarda denemelere devam edeceğiz,belki bu fırtınadan sonra balık geceleri kumsala iner

Ekli Dosyalar: