şiledeki göller (istanbul)

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında hamit569 tarafından paylaşıldı.

1. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    arkadaşlar şilede toplam beş tane göl var ve okadarda akarsu ama buralardan tatlısuda balıklarla alakalı bilgi bulamadım bilen arkadaşların bilgilerini bekliyorum bu göllerde ne tür balıklar çıkar en iyi av şilede nerede olur şileli yada oralarda ki göllerde av yapmış bilgi sahibi arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum

2. Emin Yıldırım

Emin Yıldırım Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Sevgili Hamit bir Şileli olarak sana tavsiyem Şileye girişte büyük bir dere var adı pot deresi orası ve onun 200 metre kadar ilerisinde bulunan yeniköy dereleri iri sazan avlamak için ideal yerler.Özellikle Şileye doğru çıkarken yeniköy deresinin sol tarafında bol sazlıklı alanlarda çok güzel ve iri sazan avlayabilirsin.Eğer dereyi denize doğru takip edersen Kumbaba taraflarında avlanmak için daha açık alanlar bulabilirsin oralarıda güzel sazan,kızılkanat ve çapak avı yapıyor.Dere ağzı kısmına yaklaşırsan da kefal yakalama şansın var.Yaz aylarında da denizden dereye rus kefalleri sürüler halinde giriyorlar ama oltaya geldiklerine hiç şahit olmadım.Ayrıca pot deresi dediğim yerde yılan balığıda yakalanabiliyor.Tercih ve sabır senin.Göl olarakta Darlık barajında sazandan başka birşey yakalama şansın yok gibi birşey ayrıca Kervansaray köyünde bulunan su bendide sazan avı veren yerlerden sayılabilir

3. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    Selam Bende şilede potta avlanıyorum ama darlıkta valnamadım sazanların boyutları nasıl orda? birde kervansaray dedıgınız köy pot deresini kara yönune dogru takıp ederek ulasılan köymü tesekürler

4. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Kervansaray köyü Ömerliyi geçtikten sonra rapmaların sonunda sol tarafta gözlemeciler, karşısındada doğa dinlenme tesisleri var o tesislerin önündeki yan yoldan orman köylerine gidiliyor ilk köy Kömürlük köyü ondan sonraki köyde Kervansaray.Köyün çıkışında mezarlığın tam karşısından ormana doğru yol giriyor.Kervansaray kaynak sularının olduğu yere doğru yaklaşık 1 km kadar içeri girdiğinde sulama amaçlı yapılan su bendini görürsün ana yolu devam edersen darlık barajının üst tarafındaki yoldan geçmiş olursun.Şile tarafındada Pot deresinin üstündeki köprüyü geçtikten sonra 200 metre kadar ileride ikinci bir köprü daha var onun altındaki dere sırf sazlık köprünün kenarından sola doğru tarlaya girersen orada dere kenarında küçük açıklıklar var derinlik enfazla 1 metre oraları birgün önceden yemle ertesi günü de gidip rızkını topla en ufağı 2-3 kg lık sazanlar

5. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    çok saol kardeş ya benim için bulunmaz nimetsin sen:) senlerdir avlanırım ben potta kabakozda..ama yeniköye hiç bakmadım.bu yeni köy pota göre cok küçük bi dere degilmi? oraya göre dahamı iyi balık yapıyo acaba?

6. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Normalde potun yan kolu ama fazla uzun değil köprünün sağına doğru en fazla 50 metre daha ilerleyip orada kalıyor ve çok sazlık fakat pot deresinden ayrıldığı ağız kısmından köprüye kadarki yaklaşık 100-150 metrelik kısım sazanın rahatça yemleneceği(derenin üzerini ağaçlar perdelediği için ağaçlardan düşen kurt,böcek gibi canlı çok oluyor) ve korunacağı bir bitki örtüsüne sahip,mayıs ayı sonlarına doğru derenin kıyısında dolaşırsan üreme dönemleri olduğu için sanki karaya çıkmışlar gibi görüntü sergiliyorlar.Biz eskiden sazların arasında hışırtılar geldiği zaman yılanlar dolaşıyor diye korkardık ama sonradan gördük ki dolaşanlar iri iri sazanlar,bazıları uyanmış olaya yazın başlarında çizmelerle suya girip ellerinde kendi yaptıkları ilkel zıpkınlarla balıkları tektek avlıyorlar

7. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    buralarda çıkan sazanın cinsi nedir??israilmi digerlerindenmi israil degilse taaa sazlıbosnaya gidene kadar oraya giderim

8. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Sevgili Erdem soruna cevap vermeden önce birkaç sitede israil sazanı dediğiniz balık resimlerine baktımda bizim orada yakaldıklarımız o resimlerdeki sazanlara benzemiyorlar

9. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi israil en fazla bildigim kadarıyla 1 kiloya kadar çıkıyor 750 gr benim hanım yakaladı sazlıbosnada normal sazanlarda pullu,kara,sarı vs olarak var şiledeki nasıl

10. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Bizim oradakilerin altları sarıya kaçıyor ve yüzgeçleri kırmızımsı büyüklükleride valla parmak kadarıda var 3-4 kg olanlarıda.Küçüklüğümden beri sazan balığının etine ısınamadığım için pek yakalamaya uğraşmadım ama yakalayan arkadaşlarda gördüklerim ve derede sığ yerlerde yemlenmek için yüzerlerken gördüklerim hiçte birkaç kilonun altındaymış gibi durmuyorlardı

11. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi bu dediğin yerin tam koordinatlarını özelden atarmısın ümraniyeden nasıl geliriz şimdiden etüt çalışmalarına başlayalım

12. Emin Yıldırım

Favori Kamış:
    Olta ve tesbih
    En İyi Avı:
    3,5 Kg Kefal
    Sevgili Erdem şu anda işyerindeyim birazdan çıkacağım ancak akşam evden istediğin bilgileri sana ulaştırmaya çalışacağım

13. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    abi sabırsızlıkla bekliyorum

14. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    teşekkürler sevgili kardeşim inşallah yazın ilk fırsatta gidecem dediğin yere kışın olmaz heralde balık