silikonla kefal avlanırmı????

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında orjinallaz tarafından paylaşıldı.

1. orjinallaz

orjinallaz

bugun evde otururken beyaz sılıkon gozume carptı sılıkona boru kurdu seklı verdım:) ama rengi beyaz arkadaslar buna kefal vururmu sonucta ekmek içi rengide beyaz hemde kurda benzıyo ıkısı bır arada fıkrı olan varmı bu konuda simdiden tessekurler :D

2. wagabonds

wagabonds

Favori Kamış:
    olta
    arkadasım straforu kancaya takıp kefal alanları duydum senin düşüncende aslında mantıklı bence büyük ihtimalle elin bos dönmessin diye düsünüyorum

3. orjinallaz

orjinallaz

saol dostum bakıp zamanla gorecez banada mantıklı geldı :D ben balık olsaydım kesın vururdum..........bunu daha once deneyen varmı varss cavaplarını beklıyorum sımdıden tessekur edıyorum:)

4. mors

mors

Favori Kamış:
    Artık bir çok olta malzemesi demeliyim...
    En İyi Avı:
    İSTAVRİT 10 KİLO CİVARI (1985 YILINDA)
    Silikon malık maketiyle avlanana bizzat şahit oldum. Eğer silikonu balık formuna uydurabilirseniz şansınız yüksek olur diye düşünüyorum.

5. orjinallaz

orjinallaz

sansımıza bakacaz artık ben daha cok boru kurduna benzetmeye calıstım :D
    bakalım ne olcak eger balık yaklarsam sıze bılgı verırım ama daha cok vr kefal mevsimine 2 ay sonra anca deneme fırsatım olur:(

6. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Merhaba, foruma hoşgeldiniz...:)

Sizden bir iki işlem yapmanızı rica edeceğiz..

Öncelikle imza ayarlarınızı yapmalısınız,imza ayarlarınıza isminizi,doğum yılınızı,bulunduğunuz şehir ve kan grubunuzu yazmanız gerekiyor.
    Daha sonra "tanışalım" bölümünde yeni bir konu açarak bizlere merhaba demeli ve kısa bir anlatımla kendinizi tanıtmalısınız...

İmza ayarlarınızı aşağıdaki linki kullanarak yapabilirsiniz :

http://www.balikavi.net/forum/profile.php?do=editsignature

7. orjinallaz

orjinallaz

tüm ayarları yaptık

silikon kurudu ama bi işe yaracagını zannetmiyorum kuruyunca hosuma gıtmedı bıraz esnek ama iş yapmaz gibi geliyo bana bunun yerine gercek kurtları saydam silikonla kaplıcam o daha mantıklı hem gercekçi hemde kurtlar bozulmaz hava almadıgı için:D

8. KaKaMaNia

KaKaMaNia

Favori Kamış:
    Kamışım ve makinam ha bide misinam ve iğnem :)
    En İyi Avı:
    Elle tutulur bişey yok :)
    Adem abi buyuk ihtimalle kefal bu yeme teoki gosterir strafor ve yapay yeme gosterdigine gore sende sonuc alabilirsin denemende fayda var.Sonuclarida paylasirsan sevinirim.

9. maksat kurtları korumakmı kefal almakmı

ilahi.kurtların dogal kokusunu ve tadını bozacaksın böylelikle. bence bir silikonlu bir kurtlu igne yap ikisini dene bakalım ne olcak.

10. Olay budur.:D :D

11. orjinallaz

orjinallaz

herkese tessekkurler

:) maksadım kurtları korumak deil ama ben bu olayı mıdyede mezgıt avlarken denemıstım bu silikonlama olayı onda baya işe yaradı zaten mezgıte boylelıkle mıdyenınkotu kokusundan kurtuldum.ama baya buyuk midyelerın kalbinde bu olayı deneyın mezgite eskiden su bakkallarda satılan jelıbonlardan goturuyodum onlada baya alıyodum mezgıtte simdide sıra kefallere geldi:D onlarıda şu silikon yöntemıyle bı yakalarsam bi kere yeme para verir 3,4 sene kullanırız..;) deneyınce haber verıcem ama biraz sabırlı olmamız lazım daha kefal mevsimine var baya:D

12. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Yayın 23.4 Kg Aynalı Sazan18.4 Kg Sabut 37 Kg
    Selam..Kefalmi?Silikonla ha?Strafor denemeye ne dersin.
    Deniz dibi yemli ise beyaz eşya ambalaşında kullanılan köpüklerden tek tanecik kancaya takarsan iş yapar..Dene ve gör!(Mercimek tanesi kadar)

13. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    öncelikle iyi akşamlar dilerim.....
    arkadaşlarımızın fikirlerine saygı duyuyorum.....
    ben uzun zamandır kefal avlıyorum,tatlı su kefalinin dışında diger kefallerde işe yaramaz .....
    nedenine gelince tatlı su kefali diger kefallerden ayıran avcı olmasıdır yaşadıgı ortamda kurbag yavruları olmak üzere yiye bilecegi herşeyi avlar......
    deniz kefalleri mavraki,sarı kulak,ceryan,topan bunlaravcı degildir buldukları yumuşak çalarla,yosunlarla,vb gıdalarla beslenirler:)

14. ben annamazım

ama kro avlanıyor. bkz birgitte nielsen
    silivrili stallone.

15. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Ben iş göreceğini pek zanetmiyorum, ancak denemeden de kesin bir şey söylenemez. Kefal gerçekten zor balıktır. Dönem dönem avlanma tekniği farklı olur. Volkan hemşerimin de söylediği gibi Samsunda bu sıralar köpüğe hatta boş kancaya vurmakta. Fakat Ağustos -Eylülde ekmeğe vurur. Bazen dip oltasına vururken, bazen dip sarmaya, bazende yüzey sarmaya vurur.
    Geçende bizim buarada Muşta dediğimiz bir bölge var orda küçük bir kanalda kefal avlıyorlardı. Yem olarak gübre solucanı kullanıyorlardı. Toprak solucanına vurmuyormuş. Yani kefale akıl sır ermez. Saygılarımla

16. poseidon911

poseidon911 Umit

Favori Kamış:
    Daiwa r'nessa RN 802 MHFSAF --- Shimano AX27MH --- Shimano beastmaster AX240MH
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinal
    En İyi Avı:
    levrek 7.00gr
    Adem sen bir mumya gorsen korkup kacmazmisin:D.Birde baliklari dusun.O baliklari o guzel yemin renginden kokusundan hareketliliginden mahrum birakicaksin.Silikonlarsan bence ise yaramaz.

17. jack1988

jack1988

Favori Kamış:
    Olta,zipkin
    En İyi Avı:
    Vatoz 5kg .Nefret ederim vatozfdan ama en buyugu bu :D
    walla kefaller cok kurnaz baliklar.Yiyecegini sanmiyorum , en kral ekmektir yaw ugrasma :D

18. burman

burman BURAK YILDIRIM

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter 10-30gr &Yozuri crystal minow C5.Quantum 3-8gr extralite
    En İyi Avı:
    En iyi avım ,en iyi avımdan daha büyük olacak.
    kefallerın bronz ıgneye vurduklarını bılıyorum.Sahsen kendımde gördüm.denızle derenın bırleştığı yerde gübre solcanını bronz ıgneye takıp samandırayla 20cm sallandırıyosun balıı alıyosun ama yem yoksa sadece ıgneyı sallandırıyosun kefal onuda bır yokluyor.O tıklatınca sende asılıp alıyosun.

19. babalord

babalord

Favori Kamış:
    zıpkın,kamış,el oltası,sırtı
    En İyi Avı:
    6 kg lüfer,2 kg çipura
    Sevgili Adem kardeşim
    Arkadaşlar silikon işine pek sıcak bakmıyorlar ama,Biz Milas'ta kefal ve levrek için zaman zaman silikonlu yem hazırlarız.Hazırlanan bu yeme özellikle kefaller ve levrekler vuruyor.Bu tür yemler kefallerin yemeye alıştığı palet yemlerden yapılıyor.Balıkların yetiştirildiği üretim bölgelerinde çok işe yarar.Genellikle bu bölgelerde balığa gittiğimizde önce palet yemle (suni yemle) yemleme yaparız.Bu arada palet yem takılmış,tada palet ve silikondan yapılmış yemli oltalarımızı da hemen alta bırakırız.Balık aşağıya inen palet yem ve palet yemden hazırlanmış hamuralrı dağıtırken oltayıda alır genellikle.Değişik kulaçlarda vurabilir.Genellikle deneme yanılma yöntemiyle vurduğu derinliği tespit eder ve oltaları o derinliğe salarız.
    Gelelim yemin yapılışına ;
    Palet yemler iyice ezilip un haline getirildikten sonra bildiğimiz şeffaf silikonla karıştırılarak hamur yapılır.Silikon tabancasının ucuna da değişik incelikte tenekeden yaptığımız aparatlarla sıkarak ince bir şekide silikonla karışık hamuru çıkarırız.(Bu işi hızlı yapmamız lazım).Yemi istediğimiz büyüklüklerde ayarlayarak keseriz ve palet yem şeklinde silikon yemler hazırlanmış olur.
    Ancak söylediğim gibi bu tür yemleri ya üretim havuzları üzerinden,ya da tekneyle atmak lazım.
    Sana bol bol kefaller.Rast gele

20. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    tatlı su kefalleri kaşar e de vurur . bunu yanında çekirge , kurbağa ama kaşara dayanamaz