silikonlu boru kurdu

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında GÜNKO35 tarafından paylaşıldı.

1. GÜNKO35

GÜNKO35

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 400 gr
    Selam arkadaşlar belki daha önce bu konudan bahsedilmiştir ama ben göremedim forumda ve sizle paylaşmak istedim geçtiğimiz hafta sonu çeşme mersin koyunda avlandık giderken güzelbahçe taraflarında bir yemciye uğradık genelde taze boru kurdu ve yengeç ile avlanırım fakat oarada dikkatimi çeken bir şey vardı silikonlu boru kudu ,boru kurdunu tazeyken şeffaf silikonla sikonlamışlar,ve çok şefaff ve dayanıklı bişi olmuş satıcının dediğine göre 6 ay dayanabiliyormuş merak ettim ve 2 paket aldım ,gerçekten cok dayanıklıydı cünki kolay kolay kopmadığı için balık iğnenin ucunda yemi parçalayamıyor iş yapma konusuna gelirsen tazesiyle değişilmez elbette ama 2 adet cupura geldi.

2. Günay Merhaba peki silikon kokmuyormu ? koku olayı nasıl onlarda?

3. GÜNKO35

GÜNKO35

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 400 gr
    çok hafif bir koku var tabiki ,benimde endişelnidiğim konu buydu zaten çünki boru kurdunun doğal kokusu yok bu yemde fakat fosforluğunu koroyor,birde çok elastik oluyor elle koparması biraz zor bıçak yardı ile kesebiliyorsun anca

4. Bizlerin bilgilenmesi açısından bu yemin çeşitli açılardan çekilmiş resmini eklemem mümkün mü? Şimdiden teşekkürler

5. GÜNKO35

GÜNKO35

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    mırmır 400 gr
    ben şu an karşıyakadayım bizim buralarda hiç görmedim sanırım yeni bir buluş bu ilk fırsatta bulup yollamaya çalışırım fotoyu, görünüş olarak normalinden pek bir farkı yok boru kurudunu soyduktan sonra tazeyken üzerine biraz silikon sürüp poşetlere koymuşlar fiyatıda 1,5 ytl.

6. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sanırım gördüm bu yemi. İş bankasının karşısındaki yemciden aldıysanız tabiki. Açıkcası tereddüt etmiştim ama iki çuprayı duyunca düşüncelerimin değiştiğini söylemeliyim. Özellikle gündüz avlarında oltaya saran ufaklıklar için kesin çözüm olabilir:) .

Ne zamandır aklımızda birşey var Hasan'la. Balık çiftliklerinde kullanılan palet yemleri dövüp toz haline getirdikten sonra silikonla karıştırıp şeritler halinde kesip kullanmayı düşünüyorduk. Ama koku önemli bir engeldi bizim için. Belki zamanla koku azalıyor yada kayboluyordur. Denemenin zamanı gelmiş demekki.

Son düzenleme: 29 Ağustos 2006