Silivri gumusleri 18.3.2007

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında 3182 tarafından paylaşıldı.

1. 3182

3182

Cumartesi gunu saat 10-11 gibi dip oltasi midye ile yaptigim denemeler sonuc vermeyince (Bir tek vurus bile olmadi). Gumus yakalamak icin ugrasanlarin yanina gittigimde gordugum manzara beni sasirtti, boylesine buyuk gumus ilk defa goruyodum nerdeyse sardalya kadar. Albastar dan aldigim beyaz igne beyaz tuylu capari ile bi miktar yakaladim. Pazar gunu ise cumartesi gunune oranla cok daha fazla balik olmasina karsin capari ye gelmekte cok daha nazliydi gumusler. Sonucta lodos ta deniz havasi almis oldum aylardan sonra. Bu arada gumus surulerinin icinde zarganalar freestyle yuzme dersi veriyodu kardes kardes gumuslere.

2. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    kadem abicim paylaşımın için teşekkürler evet gümüşler gerçekten bayağı iri bizde bugün sarayburnunda idik ve oradada iri gümüşler vardı en kötü ona atanlar kovasına balık koyabildi :eek: :)

3. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    Gümüş yenir mi? Yem için değil mi?

4. forsakenx

forsakenx

Favori Kamış:
    3.60m balzer saphire+ryobi 4000 makine
    En İyi Avı:
    hala avdayım:)
    bende haftasonu maltepe iskelesinden biraz tuttum.gerçekten çok iriler,ama sonra tuttuğuma pişman oldum,hepsi havyarlı,demekki hayvanın yumurta dökme zamanı.:(

5. istanbulteam

istanbulteam Alparslan Altan

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm oltalar
    En İyi Avı:
    96 adet istavrit
    mustfa abi sarayburnundakilerdaha iriydi

6. FİAMMA

FİAMMA

En İyi Avı:
    1,5kg sazan
    bu gümüşle ne turna çekilir :D

7. Spider

Spider Mert Eren

Deşme yaramızı şimdi :D :D
    Askerlik gibi oldu zaten
    şafak bir türlü sökmediGel 1 Nisan Geeeel

şiş güzel olur.. :D

8. simendifer

simendifer Sennur

Sevgili Kadem, paylaşımın için teşekkürler öncelikle. Gümüş avlayabilirsin elbette tercih meselesi. 5 kg.a kadar yasağı falan yok ama, bana sorarsan elindeki gümüş biraz küçük gibi geldi. 18 cm'e kadar büyüyebiliyor bu balık, en küçük boyu da 8 cm civarıdır. Elindeki de 10-11 cm gibi görünüyor. Gerçekten çok iri gümüşler var Adalar, Maltepe ve Sarayburnu taraflarında. Zarganalar oynaşırken keşke gümüşe takılmasaydın derim. Kaldı ki Silivri, İstanbul merkeze göre balık açısından daha bereketlidir. En kötü ihtimalle mırmıra çalışsan iyi balık alırdın gibi geliyor. Ama yine de, dediğim gibi tercih meselesi. Sadece alternatifleri de göstermek istedim, yanlış anlaşılmasın ;)

9. 3182

3182

NAMIK : tuzlayip lakerda yapabilitesi var :)
    ayrica mart ayinin en iyi avina talibim :):D :D

baligin boyu 14 cm olctum cetvelle. Yav ben gecen sene sorduydum bu gumusler nasil tutulur diye meragimdan tuttum. Paylasayim dedim .
    Hos aylardir baliga gittigimiz yok gittik paylastik fena mi yaptik.

Bu arada forum da bisi dikkatimi cekti her bisiye kulp takiliyo. Keske herkez bizim kadar duyarli olsa. Kumkapi halinde 10 cm lik yapraklari tonlarca satiyolar satilmayanlari cope dokuyolar bi allahin kulu kilini kipirdatmiyo.

10. 3182

3182

zaten takimi taklavati topluycam baliga ara vericem sadece turna takimlari kalacak. Baliklar artik havyarli yazik gunah.

Namik yok yav genel diyom kuka makara devam

11. reancarne

reancarne

Favori Kamış:
    olta / zıpkın
    En İyi Avı:
    lüfer 4.5 kg.
    çanakkale de iken yumurtalı yapıyorlardı . yumurta balığa bence yakışmıyo ama tadı çok güzel.. çıtır çıtır..

12. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    Gerçekten mi? Valla ilk kez duydum ben de yerim o zaman:D

Tadı nasıl acaba, ben balığı biraz sardalyaya benzetiyorum ama tadıda öyleyse süper olur.

13. Bu arada olta attığınız iskele mevkiinde gümüş ve kıraça alırsınız, fenere doğru olan taraf ispari ve kaya balığı yapar. İlkbaharda liman kıraca dolar. Bol bol trakonya bulunur...
    Mırmıra gelince oradan mırmır çekmeniz bu mevsimde mümkün değildir. Mırmır için sırtınızı balık haline verip kıyıdan yğrğmeye devam, köprüyü geçtikten sonra halk plajına doğru kumluk alan mırmır yapar. Oltanızı ilk sığılığa kadar olan alana atarsanız en fazla 15 cmlik mırmır alırsınız. (dere ağzı aynı zamanda iyi kefal yapar). Eğer yeminiz midye ise (cikcik olacak, kum midyesi ya ni) kefal de bu yeme gelir. Köstekleri sağlam tutmakta fayda var yani ;)
    İlk sığlığı gecerse oltanız bu defa balıklar 20 cme ulaşır... Daha da sıkı atarsanız, gelecek balığın türü belli olmaz ;)
    Limanın ucu eylülde iyi lüfer yapar. Ama kayalara dikkat ;)
    Bu arada levrekleri de meşhurdur. Balıkçıların oradan kayalığa doğru yürüseydiniz bu mevsimde bile levrek alabilirdiniz... (Sen hiç aldın mı diye sormayın ben oralarda olta atmıyorum arada sırada dalıyorum :) )
    Rast gele...

14. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Hemde nasıl.... Unlu /yumurtalı tavada kızartırsan bak ne lezzeti olur...:)

15. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Cevahir kardeş un içinde az yumurta ve hatta bira ile yapılan karışımlar da bugün İstanbul un her yerinde hamsi+sardalya+midye+ vs kızartma balık yapan yerler var yüzlerce .irili ufaklı ve bir o kadar da ragbet görür ve bence de gayet lezetli olur....:) afiyet olsun..

16. 3182

3182

ULAŞ verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.
    Bütün enerjimi mırmır için harcıyacam işallah tutarım.

17. sevgili arkadaşım.. görünüyorki bir yayın maceran var.. fena da sayılmaz nasıl gelmiştir şimdi oda direne direne.. ne zevklidir onu çekmesi..
    birde neredeyse sardalya kadar olmuş gümüşleri düşün.. kurşun ağırlığından hissetmezsin bile..
    bir miktar kadar yakalasan bile o zevki vermez.. kimse kimseye kulp takmıyor.. özgürce fikirlerimizi söylüyoruz.. tercih senin saygı duyarız tabikide..:)

18. 3182

3182

Bulsep kesinlikle haklısın. Yayın yakaladıktan sonra bebek akıntı burnuna gitdik. İnsanlar istavrit yakalıyodu ama beni hiç ilgilendirmiyodu çünkü koca yayını yakalamıştık içimden istavrit yakalayanlara ne yapıyolar bu insanlar diyordum.

19. 3182

3182

Benim favorim palamut
    Sonra turna
    sonra zargana
    Sonra kefal
    Sonra izmarit
    Sonra Çinekop