Sirkülerle yapılan dayatmalara tepki

Konu, 'Tebliğler' kısmında Pasha tarafından paylaşıldı.

1. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum o kadar çok ki
    Sevgili Arkadaşlarım

37-2 sirküleriyle birlikte yürürlüğe giren tamamen yasaklanan sular içinde kalan kapulukaya baraj gölünde balık avlanması yasaklanmıştır.
    Kapulukaya yasak denince Kırıkkale il sınırları içine giren bölge Köprüköy ve Sulubük te yasak kararları içindedir.Bu durumda Ankara yakınlarında avlanmaya açık sadece Kesikköprü baraj gölü kalmaktadır.Bu amatörler açısından kabul edilebilir olmaktan öteye şu ana kadar sirkülere tamamen uyan arkadaşlarımız içinde sıkıntı yaratmıştır bu gibi uygulanabilir olmayan kararlar yasa dışı avcılığa yönlendirmekten başka sonuç vermemektedir.

Bu konunun görüşülerek yaratacağı sorunların ortadan kaldırılması için yukarıdaki metni yada benzerini lütfen

KKGM - Akay Cad. No:3 Bakanlıklar/ANKARA Tel: (009)-0312-4174176 adresine dilekçe halinde gönderelim ve haklarımızı koruma yönünde bir adım atalım.

Not: Bu konu çok önemli gereken hassasiyetle yaklaşalım çünkü şikayet dilekçeleri konunun incelemeye alınmasını ve çözülmesini sağlıyor.

2. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    selam atilla abi,
    yazalım yazmasına ama bu saatten sonra bir düzeltme yapılacağına inanmıyorum.3 gün sonra uygulanmaya başlayacak.

3. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Yeniden düzenlenir

Fatih Merhaba

Ben boşuna yazmam bu konularda önce konuştum talep olursa yeniden düzenleme için çalışılacağı sözünden sonra yazdım.
    Yani umutsuz olmayalım biz elimizden gelen kamuoyu baskısını oluşturalım.

4. Sevgili Atilla Beşiroğlu

Çok doğru bir noktaya değinmişsin Ankarılar adına En azında yasak avlanmayı ve zor durumda kalan arkadaşlarımız dilekçelerimizle umarım olum lu sonuç alırız .
    Atilla Abim bu verdiğin telefon fax mı ?

5. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Telefon

Sevgili Ümit

Verdiğim tlf no KKGM nin santral telefonudur istediğin yere bağlatabilirsin yada dahiliyi biliyorsan çevirirsin.

6. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Atila Ağabey, peki bahsettiğiniz yerlerin ya da yerin neden yasaklandığı konusunda bir bilginiz var mı? Herhangi bir katılımdan önce bunu da öğrenmek isterim. Saygılarımla.

7. Pasha

Pasha

Favori Kamış:
    Sadece olta
    En İyi Avı:
    Evet kabaca var kapulukaya barajı daha sonraki yıllarda içme suyu kullanımı için rezerv olarak kırıkkale belediyesi tarafından yasaklanması istenmiş.Fakat anılan bölge kırkkale sınırları içinde kızılırmak üzerinde tahminen 20 km uzunluktan büyük bir bölgedir.

8. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Anladım, teşekkür ederim bilgi için...

9. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    öneri

istanbuldan da bir dilekçe çikmak üzere
    ben de arkadaşlara katılıyorum itiraz edelim bugun onlara yarın bize
    yalnız önerim herkes dılekçe yazmasını bılmıyor acaba forum üyelerinden birisi örnek bir dilekçe yazsa herkes bu dilekçeye benzer bir şeyler yazıp gonderse bu numaraya nasıl olur

10. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bir dilekçede benden selam olsun ankaralı dostlara

11. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Kırklareli'nden de dilekçeler gelecek,fakat sabri'nin dediği gibi örnek bir dilekçe olursa eğer katılım sayısı daha da artacaktır.
    Saygılarımla

12. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Aşağıda sizler için bir dilkeçe örneği verdim arkadaşlar, dileyenler faydalanabilir. Sevgiler,

Tarih​

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı
    Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü'ne ANKARA

37-2 sirküleriyle birlikte yürürlüğe giren tamamen yasaklanan sular içinde kalan kapulukaya baraj gölünde balık avlanması yasaklanmıştır.
    Kapulukaya yasak denince Kırıkkale il sınırları içine giren bölge Köprüköy ve Sulubük te yasak kararları içindedir.Bu durumda Ankara yakınlarında avlanmaya açık sadece Kesikköprü baraj gölü kalmaktadır.Bu amatörler açısından kabul edilebilir olmaktan öteye şu ana kadar sirkülere tamamen uyan arkadaşlarımız içinde sıkıntı yaratmıştır bu gibi uygulanabilir olmayan kararlar yasa dışı avcılığa yönlendirmekten başka sonuç vermemektedir.

Yukarıda bahsedilen konunun tekrar gözden geçirilmesi ve mağduriyetin giderilmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim.

İmza​

Son düzenleme: 28 Ağustos 2006
  13. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    sevil hanım elınıze sağlık bu sekılde fakslar coğalır gıbıme gelıyor

14. Volkan_06

Volkan_06

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan, 12 Kg.
    Su ürünleri hizmetleri daire başkanlığı direk Fax numarası

Arkadaşlar bu konuyla Su ürünleri hizmetleri daire başkanlığı ilgileniyormuş. Bana bir fax numarası verdiler. KKGM den buraya aktarıyorlar. Aktarmakla uğraşmak istemeyen arkadaşlar 0312 419 83 19 nolu faxa direk dilekçeleri faxlayabilirler.

Desteklerinizi bekliyoruz.

Saygılar...

15. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Bir fax da benden :)

16. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    Tamam Fax Kolay Oldu.

17. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    bir saatlik bir uğraştan sonra ankaralı arkadaşlara bir destek faksı da benden

Son düzenleme: 29 Ağustos 2006
  18. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Abiler Fax bir işe yaramaz ben bu adamların içindeyim. Gelin örgütlenelim ve hep beraber gidelim Koruma Kontrol Genel Müdürünü yanına konuşalım. Randevüyü ben alırım. Baktık daha olmadı. Benim tanıdığım bir çok miletvekili var. Onlarla görüşelim buna öncülük yapsınlar. Yoksa bize verecekleri faks numarası muhtemelen hiç kullanılmayan bir ofisindir.

Birde örgütlenelim derken öyle ahım şahım bir insana gerek yok 3 - 4 kişi gitsek derdimizi çok iyi anlatırız. :)

Son düzenleme: 29 Ağustos 2006
  19. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Ulaşmak için bende 2.5 saat bekledim :) Yanıt yoklarla karşılaştım :) Akıbetini bilmesemde göndermeyi başardım :)

20. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Bilmiyorum ama yapılacak en pratik çözüm neyse onu uygulamak daha sonuç verici olur herhalde.Numan arkadaşımızın dediği doğruysa o zaman boşa çekilecek bir fax'ın da pek bir amaca hizmet etmeyeceği söylenebilir.
    Sevgili Numan bu işi daha kesin olarak öğrenip bizi bilgilendirebilir misin acaba?
    Yani ilk aşamada dediğin gibi 3-4 kişi yeter diyorsan öyle yapılır yok yetmez sonucu çıkarsa bu kez de topyekün bir saldırı başlatırız.
    Çünkü ülkemizde kesin sonuç almak için nokta atışı yapmak gerekiyor da!