sırti ile barraküda avı

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında çeşmeli tarafından paylaşıldı.

 1. çeşmeli

  çeşmeli Süleyman

  Yaş:
  53
  Mesajlar:
  91
  Şehir:
  izmir
  Favori Kamış:
  dip oltası,sırti
  En İyi Avı:
  sinarit 11 kg,akya 32 kg
  degerli dostlarım,yıllardır sırti ile barraküda avına çıkarım.tecrübelerimi ve av tekniğimi sizlerle paylaşmak beni oldukça mutlu edecek.ben bu avcılıgı çeşme,karaburun,karareis,ıldırı ve bir çok bölgede denedim.avcılıkta kullandıgım misina 0,50.yapay balıklar ise 6-12 cm boylarında başı kırmızı gövdesi süt beyaz balık ve sardalya,zargana,kolyoz desenlerinde parlak balıklar.avın en önemli bölümü ise avlanma saati ve ayın durumu.ava sadece dolunay olan gecelerde,saat 12 veya 01 gibi,ay tam tepedeyken çıkılır,avcılık sabah güneş doğana kadar devam eder.sirti takımına kurşun takılmaz,sadece gam yapmasını önlemek için yapay balığın 5-6 kulaç önüne fırdöndü takılır,bu nedenle yapay balıkların 1-3 mt dalanlarından seçmelisiniz.tekne hızı agır yol olmalıdır(3-4 mil).daha çok kıyı şeridini takip ederseniz ve su derinligini 2-10mt aralıgında tutarsanız daha iyi sonuç alırsınız.hepinize rastgele dostlar.:)
   
 2. simendifer

  simendifer Sennur

  Mesajlar:
  9.177
  Şehir:
  İstanbul
  Teşekkürler Süleyman bey :) Sanırım bundan faydalanmak isteyecek çok arkadaşımız olacaktır... Adrasan'da Gökhan arkadaşımız da bir barakuda yakalamıştı, afiyetle yemiştik. Biz palamuta sırtı çekiyorduk gerçi ama, şansımıza bir de barakuda geldi. Hakikaten çok lezzetliydi, ilk defa o zaman tadına baktım. Tadı hala damağımda... :)
   
 3. Iskarmoz

  Iskarmoz

  Mesajlar:
  771
  Şehir:
  İzmir
  Favori Kamış:
  Her cins Olta
  En İyi Avı:
  1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
  Süleyman değerli paylaşımın için çok teşekkürler. Ben de o bölgelerde avlanmış birisi olarak anlattıklarına tamamen katılıyorum. Ancak gece çıkamayacak arkadaşlar için Haziran- Ağustos aylarında baraküdanın gündüz de sabah veya akşam üzeri av verdiğini söylemek isterim. Tabii senin yazdığın saatler arasında olduğu kadar verimli değil ama yine de çoğu kez boş döndürmez insanı..:)
   
 4. barkan09

  barkan09

  Mesajlar:
  1
  mart nisan ayında sırtıda hangi balık olur
   
 5. tatlisoy

  tatlisoy

  Mesajlar:
  519
  Şehir:
  ANTALYA
  Favori Kamış:
  Olta, Kamış, Rapala
  En İyi Avı:
  4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
  Arkadaş soruyu yazıp kaçmış.:D :rolleyes: Nerde olduğu, kim olduğu, ne yaptığı belli değil. Kanımca öylesine bi sorayım dedi.
   
 6. specials

  specials

  Mesajlar:
  146
  Şehir:
  Antalya
  Favori Kamış:
  Kamış, Misina, Olta, Yem ve BEN
  En İyi Avı:
  Kalkan 5,5 Kg
  Mart Nisan Ayında iyi balık olur hatta bu balıklar süper olur :D ama hangi denizde olur nerede olur kim tutar bilmek gerek :D sen nerde olduğunu yazarsan bizde sana kıymetli bilgilerimizden veririz... :rolleyes: