sırtı türü

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında çeşmeli tarafından paylaşıldı.

1. ilkerjim

ilkerjim iLKeR

Favori Kamış:
    Okuma VS ystem Spin.
    Favori Makine:
    Daiwa
    En İyi Avı:
    2,1 Kg Çipura
    teşekkürler yaşar kaptan denemek için can atıyorum : )

2. çeşmeli

çeşmeli Süleyman

Favori Kamış:
    dip oltası,sırti
    En İyi Avı:
    sinarit 11 kg,akya 32 kg
    Sevgili kardeşim,bu aralar(yaklaşık 4 ay oldu) işlerimin yoğunluğu nedeni ile denize çıkamadım.İlk fırsatta size bu takımın fotoğraflarını ve özellikle takımın avında yakalanmış balıkları takım balığın ağzında iken görüntüleyeceğim.Yorumlarda okuduğum kadarı ile takım çoğunlukla derin sularda kullanılmış,takımın en avcı olduğu dip yapısı kayalık,kırmalık alanlar ve burun uçlarıdır,su derinliği ise 1m ile 10metre arası en idealidir.
    Tur yapan yatçı arkadaşların dediği gibi derin sularda palamut,tombik, torik gibi balıklar çok atlar.
    Sığ sularda ise levrek ve melanurun en avcı takımlarından biridir.

3. ilkerjim

ilkerjim iLKeR

Favori Kamış:
    Okuma VS ystem Spin.
    Favori Makine:
    Daiwa
    En İyi Avı:
    2,1 Kg Çipura
    peki bunu karada at çekte kullanamazmıyız gezerli bir ufak kurşun taksak uzağa atmabilmek için sizce olurmu?

4. baracüda33

baracüda33 ÖZGÜR

Favori Kamış:
    carbon albastar 320 camiron 7+1
    En İyi Avı:
    kalamar 2700---baracüda3200kğ
    evet at çekte de işe yarıyor yalnız 40 cm öne kurşun takmak gerekli birde tükenmez kalem de aynı işi görüyor kısaca anlatayım takım çantamda değişik olarak 20 nin üzerinde rapalalarım var hem bayağı pahalı olanlardan ancak bir gün liman mendireğinden 30 kişi atçek ile baracüda avlamaya çalışıyoruz ama tık yok sinirlendim çünkü takip ediyor burnu ile dürtüyor yakalanmıyor hemen cebimden üstü kırmızı diger yeri beyaz olan kalemi ortadan kırıp içinden misinayı geçirdim arkasına 3lü iğne içine de küçük kıstırma kurşunlar dizdim ve ilk atış o kadar kişi içinden basit olan bu rapala ile 3 tane baracüda aldım tabii malzeme satıcıları duymuş ki tepki koydular ya yapıyon madem kimseye gösterme ekmeğimizi kesiyon gibi latifeler ilginçtir aynı kalemle gelincik tabir edilen lagoz türlerinden öylesine çok yakaladım ki her atışta iki tane çantamın baş köşesinde hala durur..

5. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    bu düzeneğin çok iş yapmasının nedeni ister su üstünden ister altından gelsin pipet veya lolipopun borusunun içinden su köpürcük çıkarıyor bu en büyük etken çok melanur yakalatıyor ama ağırlık takın daha iyi :) Konuyuda hatırlamış olduk .