site olarak her ile bi tekne

Konu, 'Genel Konular' kısmında Mehmet Demirörs tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    Hatırlamıyorum öyle çok ki
    ank.istb.ve izmire birer tekne alalım ..giden arkadaşlarda başka illerde dahi bu tekneyi kullanabilsinler ne dersiniz.ayrıntıları tartışalım...

2. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    saygideger hocam her ne kadar yurt disinda yasasamda bu is bana uymaz senede bir kez tatile gidiyorum ya görürüm ya göremem,ya binerim ya binemem deyip düsüncelerinize uzak kalmak benim icin biraz abes olur.Diger arkadaslarinda fikrini alalim cikan kararda sonuna kadar varim hatta gercekten bu ise katkida bulunmak isteyipte maddi durumu elvermeyen bir arkadasimizin yükünüde seve seve alirim.rastgele.

3. Sayın hocam çok güzel fikir.
    Sizin dediğiniz üzre tartışmaya açık bir konu...
    Öncelikle teknin kullanımı, her türlü bakımı, gerekli yasal ehliyetler, liman sorunu gibi konular üzerinde durmak gerekli olsa gerek.
    İzmir İstanbul gibi büyük şehirlerde teknemizin nerede duracağını, kimlerin kullanabileceğini, teknemizin muhafaza edilmesi ve bir sıra dahinde hafta sonları kimler gelecek kiminle çıkılacak gibi konularda affınıza sığınarak endişeler yaşamaktayım.
    Şayet diğer arkdaş ve kardeşlerim ile bu sorunları burda tartışıp gerekli önlemleri alırsak neden olmasın.
    Saygılar....

4. ergen

ergen

Önce Ankaradan basliyalim

Sayin Mehmet Demirörs,

gercekten güzel ve verimli bir konuya deginmissiniz. Simdiye kadar böyle bir düsüncenin veya teklifin gelmemesi sasilacak bir sey dogrusu. Ama önemi yok siz farkina varmissiniz. Benim teklifim söyle olacak. Önce siz Ankarada 8-10 kisilik bir Tekne edinin. Organizasyon konumunda bir kac sene tecrübe sahibi olun ve akabinde bizlere bu isleri nasil basarabilecegimize dair bilgi verirsiniz.

Saygilar Selamlar

5. Sevgili EFE
    duyarlığın için teşekkürler....
    Aynı şeyi inanıyorum senin ve benim için ailemizin diğer üyeleride yapacaktır.
    Sevgi ile kal.....

6. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    tartışmaya açık konu

arkadaşlar fikirlerinizi lütfen yazın. meblağ bence astronomik olmayacak hatta aydan aya bile olabilir.

7. fsekerci

fsekerci

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    turna 4 kg
    bana uyar,ancak ankarada henüz bir organizasyon yapıp tanışamadık bile,nasıl ,kiminle tekne alıp toplanacağız,
    ankara daki siz büyüklerimiz den ricam öncelikle bizleri bir araya toplayacak,en azından yılda bir gün belirlenip,her yıl geleneksel olarak bir araya gelinecek bir tanışma ve av gün düzenlenmesi..saygılar

8. fikir olumlu

Fikrin oluşması böyle bir ortak görüşlerde nasıl bir yol cizileceği konusunda durum ortada sanırım ..Ben bu işe seve seve gönül verebilirim ..

Yanlız Söyle bir durum var bunları göz ardı edemeyiz.

Tekne veya kayık izmir istanbul ankara antalyada alındı diyelim.

1. ruhsat plaka ve liman içi işlemleri nasıl kim yürütecek ? bu vakti kim bulacak?

2. Kaptanlık belgesi kimler alacak bir kiş ilile kaptanlık belgesi olmaz ?

3. Liman içi ve barınak düzeni bakımı vs konularda ? Neler yapılacak..

4. Yapılacak olan her türlü sigorta işlemlri vergi durumları kim takip edecek.

5. bu durumlar karşısında cıkacak aksaklıkların ve en önemlisi tekne kullanımındaki deneyimsizlik ? gibi bir durum var ?

Ve aklıma gelemye nbir sürü soru işareti..

Bence burda en eönemlisi istanbul izmir Antalya için söylüorum ..Zaten elimizin altında olan teknecilerinn cokluğudur ? ...kiralama daha mantıklı gelmetedir..

9. Suatreis

Suatreis

Hocam, fikir güzel, güzel demeye bile gerek yok.kendini gösteriyor.

Bende şöyle düşündüm,

Tekne kiralayan gerçek yada tüzel kişiler ile yapılacak bir görüşmede öncelikle ücretlendirme konusununu menfaatlerimizi gözeterek ayrıcalıklı bir tarife oluşturulması ve anlaşmayı yapan üyenin bunu site içerisinde sabit bir konuda yer, tarife vb koşullar ile ilan etmesi. Anlaşmayı yapan üyenin ise yapılacak organizasyondan haberdar edilerek tekne tedarikçisinden değişebilecek muhtemel şartlar için kısaca okey alması. Ve hatta bu noktaların ileriki dönemde "kolay harita" mız üzerinde işaretlenmesi. En önemlisi ise üye nin mod lar tarafından gerek görülmesede, rastlantısal olsada denetlenebilmesi bununla beraber bu işe girecek üyenin bunu peşinen kabul etmesi.

Bakım, onarım maliyeti, liman kayıtları gibi resmi işlerden arınılması ve ileride çıkabilecek anlaşmazlıkların önlenmesi gibi bu gerçekçi fikirle gelebilecek yan zaafların bertaraf edilmesi için faydalı olacağına inanıyorum.

Ben yazana kadar Ümit bey el atmış bile :)

10. zarganax

zarganax

Favori Kamış:
    D.a.m. Kamış Banax Motor
    En İyi Avı:
    2 Kg Kırlangıç
    Hocam Gerçekten Çok Güzel Bir Fikir ;
    Ama ben de Ahmet abiye katılmadan edemeyeceğim. Ankarayı bilmiyorum ama Ahmet Abinin dediği gibi İstanbul ve İzmir de nasıl olur bilemiyorum. Tekne nerede duracak, nerelere balığa çıkacağız, yasal yükümlülüklerimiz neler olacak, kimler hangi sırayla ne zaman çıkacak, 1-2 tekne bunca üyeye yetecek mi, sıra bize senede kaç kere gelecek vs. vs.
    Çoğumuz çalışan insanlarız ancak hafta sonları müsait olabiliyoruz ki balık yılın 365 günü yapılmıyor. O da böyle bir aktivitede kalabalık bir üye grubu kıstlı günlerde ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum :confused:
    Sanki 3 erli 5 erli gruplarda saati 5-10 Ytl ye tekne kiralamak bana İstanbul'da daha mantıklı geliyor. Ama gene de sizin düşünceniz de güzel ! Ankara'da ve diğer illerde küçük gruplar halinde bu işe girilse faydalı olur kanaatindeyim :)

11. lustral

lustral osman karatepe

Favori Kamış:
    klasik 3'lü takım
    En İyi Avı:
    sazan 7.250gr
    benim fikrimi soracak olursanız tekneyi satın alıp bakımıydı ruhsatıydı diye uğraşmaktansa sitedeki arkadaşlarımızla üçerli beşerli gurup oluşturup kiralamak daha mantıklı bence şahsen ben burada memurum yani bugün varım yarın yokum ama fikir çok güzel şayet burada kalıcı olsam kesinlikle kabul eder ve teknenin bakımını üstlenirdim

12. SarıFırtına

SarıFırtına Erkan ARSLAN

Favori Kamış:
    Kamış: S Cruve Makina: Okuma Blue Hawk
    En İyi Avı:
    2,5 Kg Sazan & 750 Gr. İskorpit
    Site olarak her ile bir tekne

Sayın Efe arkadaşım düşüncelerin için teşekkür ederim.

13. zaga

zaga

Favori Kamış:
    OLTA ÇAPARI ŞİMDİLİK
    En İyi Avı:
    ALABALIK 1.500 GR
    Evet Olabilir Tabiki Emege Saygi.

14. ercanguven

ercanguven Ercan

Favori Kamış:
    Spin kamış & fly
    En İyi Avı:
    Balık
    fatih Ankaradan en eski kimse o bir gün belirleyip akşam biryerde toplanıp çay yada kahve içip tanışabiliriz sen ne dersin.
    ayrıca ben pazar sabahı köprüköy e saat 4-5 civarında gideceğim bilgine sunulur:)

15. Mehmet Demirörs

Mehmet Demirörs Mehmet

Favori Kamış:
    Oltanın her türü
    En İyi Avı:
    buluşabiliriz

tekne almasakta ortak kiralarız.ortak araba minübüs tutabiliriz.hep aynı yönlerde olmasada ayrı ayrı yönlere eş zamanlarda gidebiliriz.örn.cumartesi sabah diyelim bir minübüs kesik köprüye bir minübüs çanıllıya bir minübüs kızılırmağa vs. gidebiliriz .gidecek arkadaşlar bir gün önceden internete yazar veya almak isteyen arkadaş arabası ile ben 3 kişi alırım der vs.bunları tartışalım derim.

16. bende ümite katılıyorum sadece para verip almakla olmuyor sonrası önemli !

17. hocam zaten o yöntemi biz yapıyoruz bireyere gidince kimde araba var ise o alacagı kadar insanı alıyor organizasyonlarımız güzel oluyor herkes elinden geldiğince yardım ediyor.

18. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    zaga

İmza ayarlarını yapıver Zaga!??
    Bizimkiler gibi.
    Tanışmak ve anlaşmak kolay olur.:)

19. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    namıık abi ne oldu sana böyle yaaa. fırtınadan önceki sessizlik gibi bir hal aldın:D

20. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    Değerli Mehmet beyin önerisini saygıyla karşılıyorum...Yalnız aramızda deniz avcılıgı kadar tatlısu balık avcılıgı yapan arkadaşlarda var, lütfen unutmayalım....İkincisi yok satın almak yok kiralamak olaylarıyla bir yere varamıyacağımız kesin, alması bir dert bakması başka bir dert ....Evrak ,ruhsat,liman kirası..vs.. konulara girmiyorum bile...
    Sayın Mehmet beyin önerisinden yola çıkarak ben başka bir öneri sunsam sizlere değerli balıkavı.net dostları.. Diyelimki her ile ilin nufusuna göre, 2-3 yada daha fazla balıkavı net sorumluları atansın.... Ve bu değerli, sorumlu arkadaşlar müsait oldukları zamanlarda sırayla il il faliyet göstersinlerki bizlerde kendilerini sık sık ziyaret edelim:D :D(eger deniz etkinliğinde tekne kiralalanacaksa onlar ayarlasın ücreti beraber ödeyelim) Hatta ben, diyelimki Düzce'den kalkıp Samsun ALTINKAYA barajına gidecem samsun daki en müsait arkadaş bana yardımcı olsun..gelemeyecek olsa bile örnek. Hatta bu organizasyonu daha da genişletip bir clup kurabiliriz illerde sorumluları olan...Böylelikle daha rahat örgütlenebiliriz..... Bunlar benim acizhane düşüncelerim.Saygılar....