site olarak her ile bi tekne

Konu, 'Genel Konular' kısmında Mehmet Demirörs tarafından paylaşıldı.

1. yasin haklısın tekne konusunda.
    organize konusunda zaten bir yere giden arkadaşımız olunca siteden haber veriyor mesajlaşıp telefonla irtibat kuruluyor ve ellerinden geleni yapıyorlar .

örnek: ben izmire gittim orda arkadaşlarla buluşup çok güzel organizasyon yaptık,antalyada arkadaşlarla tanışma fırsatım oldu,hollandadan ethem abi geldi burda buluşup sarosa gittik. istanbulda defalarca buluştuk.

bunları yazmamın sebebi yeterki arkadaşlar girişimci olalım ve böyle birliktelikler için adım atalım.

ve ben kendi şahsıma istanbula gelecek her arkadaşıma yardımcı olmak isterim.
    çünkü artık biz bir aile olduk.

2. Bence fikir ilk bakışta güzel geliyor ama bazı yazılardada olduğu üzere handikapları var,tekne almaktan sonraki bakım ve sorumluluk gibi..ama arkadaşımız paylaşım adına gerçekten güzel bir forum başlatmış,yine bazı arkadaşlarda kiralama yöntemi ile ilgili fikirlerini belirtmişki bu çok daha akla yakın geliyor..bende kendi adıma düzenli bir programdan yanayım..yapacağımız aktiviteler beraber olup gurup miktarı kadar ve bunu kaldırabilecek bir tekne kiralamakla daha verimli olabileceği inancındayım.mesela ben bu cumartesi kimlerle nereye giderim hesapları yapıyorum ve elimden geldiğince forumları okumaya çalışıyorum,zaten geçmiştede böyle düşünceler aktarılmış..ama tabiki sonuca bakmak gerekir.toplu halde bir karar alınıp uygulanırsa hatta sadece bu konu için bir anket gibi bir şey yapılırsa daha iyi olacağı inancındayım..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Eylül 2006
  3. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    çok güzel bir fikir sonuna kadar elimden geldigince desteklerim fakat çekindigim konu hafta sonu kim kullanacak gibi sorunlar cıkabilir benim için sorun degil ömrümde kaç kere tekneyle balıga çıktımki ben tekneyle avlanmasamda bu konuya manevi elimden geldigincede maddi yardımcı olur ve desteklerim

4. sayın erdemyılmaz zaten kiralanacak teknede bir kaptan muhakkak oluyor,zaten başka şartlada kiralanmıyor..bence artısıyla eksisiyle denemekte fayda var..kalabalık olunca kira bedelide o oranda düşer..tekne avcılığında deniz daha cömert davranıyor bu arada.

5. aynalı81

aynalı81

Favori Kamış:
    Rastgele......
    En İyi Avı:
    Sazan 4x4. yayın 3kg 20gr..
    Hamdi ben bunların oldugunu biliyorum ve diyorumki bu olayı daha bir organize etsek mesela(bu iş site yöneticilerine düşüyor) illerin harf sırasına göre arkadaşların adını yazıp yanlarına hiç değilse mail adreslerini yazalım...mesela ben Eşkişehire gidecem bakayım Eşkişehirden kim var kim yok...:D :D
    Bunun için ayrı bir bölüm hazırlanabilir...Saygılar...

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    hüseyin abicim sanırım yanlış yazdım yada anlaşıldım tekneyi illaki işin erbabı biri yani kaptan kullanacak kiralama işine gelince bunun için bu kadar yazmaya gerek yok zaten sitedeki herkes 3-5 kişilik gruplar halinde ava cıkıyor isteyen istedigi zaman bir tekne kiralayabilir ben teknenin satın alınma durumu için yazmıştım ya ben konutyu yanlış anladım yada siz beni

7. tabi sizin dediğiniz gibi bir şeyde düşünülebilir.
    ama şu anda isterseniz konu açarak orda olan kişilerden yardım isteye bilirsiniz..

8. konular üstüste binebiliyor haklısın..

9. ETAYLAN

ETAYLAN Erhan TAYLAN

Favori Kamış:
    SHIMANO COMPRE SPINNING
    Favori Makine:
    Pflueger President Spinning
    En İyi Avı:
    turna
    arkadaşlar ben kızılayda bir kafede çalışıyorum bir akşam benim misafirim olun hem tanışalım,hemde ankara olarak neler yapabiliriz konuşalım.bana msn den ulaşabilir veya özel mesaj atabilirsiniz.saygılar

10. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
    Bencede Mürsel Amca'nın dediği en mantıklısı...

Olanın zaten teknesi var. Onlarla bir organizasyon ankara olacaksada oluyor. Bu teklifi sunan kişilerin öncesinde kendileri bir Ar-ge çalışması yapması daha güzel olur.

Saygılarımla.

Son düzenleme: 22 Eylül 2006
  11. ozan

ozan Ozan

Arkadaşlar tekne işi iyimser bir şekilde düşünülmüş bir fikir. FAkat ben size kendi teknemi alışımda bahsetmek istiyorum. 3 ortak aldık tekneyi 3. gün birinci ortak ayrıldı tekneden. 6 ay sonrada diğeri. Tek başıma bir tekneyle kalakaldım ardından Liman kayıtları süreci bir yıl fatura arattılar bana en sonunda yok belgeler dedim şu belgeyi muhtara onaylattır tamam dediler. 1 günlük iş için bir yıl yazı yazdım şirkete fatura bilgilri için. teknenin bakımı zor bir iş birinin iyi niyeti sonunda görevi oluyor Türkiyede. Bence eğer uygun görülürse durumu uygun olan arkadaşlar 1er tekne alsın. ( aman dikkat ekibiniz sağlam değilse evin önünde yada limanda öğlece kalakalıyor tekne). diğer arkadaşlarda teknenin diğer masraflarıyla ilgilensinler her ekibin bi teknesi olmuş olur böylece. misafir gelenleride ağırlarız ayrı bi tekneye ihtiyaçları olmaz. son söz diyeceğim gerçekten zor bi iş tekne sorumluluğunu almak ve grup olursa kimse almak istemiyo bu sorumluluğu.

12. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Ozan selam, öncelikle hoşgeldin sefalar getirdin.
    Tekne konusuna gelince; özellikle Antalya'da tekne barındırmak zor iş , kolay gelsin demeden de geçemiyeceğim. Denizde bırakabilecek o kadar az yer var ki koca memlekette, bir de çalşan biriysen sürekli de ilgilenemiyorsun. Evin önüne çeksen , çoğumuz apartmanda oturuyoruz , park edecek yer bile yok doğru dürüst , o da ayrı bir dert oluyor. Kiralamak Antalya için en iyi çözüm gibi görünüyor. Ama bir teknen varsa da satınca pişman olur insan, bir daha almak istesen yine bir sürü prosedürle uğraşırsın . Bitmez yani :)

13. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Dostlar

Mehmet Hocam herkesin her yerde bir teknesi olsun düşüncesiyle bir teklif getirmiş, kendisine teşekkür ederim.
    Olumlu veya olumsuz fikir beyan eden dostlara da teşekkür ederim.
    Ben sandalı olan bir arkadaşınız olarak, İstanbul'da en önemli problem yer bulmak derim.
    Tekneye yer bulmak gerçekten çok zor , bakımı vs de insanı yıldırıyor.
    Her zaman olmasa da teknesi olan dostların şartlar uygun olduğunda diğer şehirlerden gelen arkadaşlara her türlü desteği vereceğine inanıyorum.
    Tıpkı Mehmet Hocamın yaptığı gibi:)
    Herkese rastgele, dostluklar daim ola.

14. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Bizler ankara ekibi olarak 2 adet 3.05 cm akülü 2 adet bot aldık.;) ;) ;)