Sizlere bir soru ben çözemedim?

Konu, 'Genel Konular' kısmında adrenalin tarafından paylaşıldı.

1. adrenalin

adrenalin

Favori Kamış:
    genelde olta bazen zıpkın
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kilo-Turna 4 Kilo
    Sevgili abilerim ve arkadaşlarım. Bursa da içme suyunun sağlandığı Doğancı Barajında balık tutmak yasak denilmekte. Ancak araştırdım 37/2 nolu sirkülerde Avlanması tamamen yasaklanan yerler çizelgesinde Bursa da sadece Gölbaşı(Kuşkonmaz Göleti) yer almakta. Dedim acaba içme suyu kaynaklarının sağlandığı barajları bu çizelgeye yazma gereği duymuyorlar mı ? Onuda araştırdım örneğin İzmirde Tahtalı barajı bu çizelgede bulunmakta ve Tahtalı barajıda içme suyunun sağlandığı bir baraj. İşte bu noktada kafam karıştı. Sirkülerde Tahtalı barajı yer alıyorken Doğancı Barajı neden yer almıyor?Kaldı ki her ikiside içme suyu kaynakları. Aklıma şöyle bir şey geldi acaba eski sirkülerde 34/2 yada 33/2 bu sirkülerde Doğancı Barajı yer alıyormuydu ve alışılagelmiş yasak uygulaması halen devam mı ediyor? Bu konuda bilgilerinizi yada önerilerinizi paylaşırsanız memnun olacağım.Şimdiden teşekkürler.Saygılar

2. a.özcan16

a.özcan16

Favori Kamış:
    makaralı olta
    En İyi Avı:
    antenli mercan 2.150 gr
    doğanca barajındaki bir bekçiye sormuştum.burada avlanmak yasak değil dedi.tehlikeli olduğu için jandarma izin vermiyo dedi yoksa serbetmiş yani.sanırım aşağı inişler çok dik ve yüksek yerden iniliyo ondan tehilikeli.