Sok oldum desem yeri var :(

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında ZANDER tarafından paylaşıldı.

1. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Gecen yazmistim, pazartesi baliga gidicem baska bir bölgeye diye.Evet bugün gittimde LIECHTENSTEIN i duymussunuzdur. Kücük bir krallik.Orda dagin zirvesinde müthis bir dogal alabalik cenneti diyebilecegim bir yer buldum internetten. Ve hazirligimi yapip yola ciktim. Yolda avlanma kartida satin aldim zira cikicagam yer 1500 metre yükseklikte ve oldukca serin, Inanin bir iki km ilerideki karlar daha eriyememis.Resimleri cektim en kisa zamanda koyucam siteye.Evet dönelim balik macerama. Sonunda varacagim yere köpegimle birlikte vardim. Isin tuhafi etrafta sadece bir balikci var yani tenha :) bu dahada hosuma gitmisti. Ve avlanma yerimi sectim, her seyi hazirladim. Tam aticam yanima bir görevli geldi. Ve ignenize bakabilirmiyim dedi.Tabii dedim normal alabalik ignesiydi ve silikon kurt takiliydi. Böyle avlanamazsiniz dedi, ben aynen sok tabiki. Neden dedim? Baliga kurtulma sansi tanimiyormus ve yaralanmasina neden oldugu icin yasaklamislar.Meger zaten avlanma kartinin arkasindada yaziyormus, igneler düz olmaliymis, bildigimiz ignelerden tek farki hani o ic kisimdaki baligin kurtulmasini engelleyeci kisim varya iste o olmayacakmis. Yanimdada o tarz igne olmadigindan ,tüm hayallerim bir anda yikildi, ve karsi kiyidaki adamida koca bir kirmizi benekliyi cekerken gördükten sonra icim iyice eridi :( adamdan gidip ödünc ignede istenmezki, bende topladim esyalari düstüm yollara söylene söylene. Ve o ignelerden satan bir yer buldum ama kapaliydi yarin sabah erkenden alip, cikicam daga bakalim bu kez beni kim durdurucak :) bekleyin fotolar geliyor, üstelik alti tane tutmama izin var :)
    Günes vuran kisimda hala karlar duruyor :)

evet fotolardan bir kacini yükledim yarin burdayim yine...Ama bu kez baliklarla birlikte gelicem :)

Son düzenleme: 11 Temmuz 2006
  2. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    İşte denetim dediğin böyle olur.
    Adam dağın başında tepende bitiyor ve soruyor,ayrıca konusunu da biliyor.
    Ben bir ara belediye zabıta müdürü ile konuşmuştum,balıkçıların denetimi konusunda, mesela kolyozu uskumru diye satıyor,böylece halkı aldatıyorlar demiştim.
    O da bana -zabıta memuru da kolyozu uskumruyu ayıramaz ki demişti.
    Bu kafayla belki de denetim yapılmaması daha mantıklı çünkü denetim adına insanlara eziyet de edebilirler.
    Ne alaka şimdi, Ercan'ın derdi ne, Reis'in aklına gelen ne?:)
    Her neyse, bende o iğnelerin siyah olanından var. Ben de bunlar ne işe yarar acaba deyip duruyordum, nereden elime geçmişse.Demek gelen balık kaçsın diyeymiş;)
    İnşallah yarın 6 tane tutarsın.
    Rastgele.

3. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Haklisin Reis , ama bazen bu kadar denetim boguyor bizide. Ayrica o ignelerin neden öyle oldugunuda söyle izah etti bana.Bazen oltaya ufaklari takiliyormus(normalde ufakta olsa almak mecburiyetindeyiz) iste bazi acik gözeler etrafta kimse yokken o ufak baliklari geri saliyormus. Bizim kullandigimiz tür igneler baligi agir yaralayabildigi icin bu tür igne kullandiriliyormus. Mantikli tabiki. Ne kadar kontrol olursa olsun birileri baligi ufak bulup geri saliyor iste. Keske o sendeki igneler bende olaydi bugün :) 40 Frankim bosa gitti. :( unutmadan not düseyim , bu suda alabaliktan baska hic bir balik yasamiyor ayrica su buzzzzzzzzzzz gibiydi ...

Son düzenleme: 11 Temmuz 2006
  4. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Helal olsun işte bizim ülkemizde de bunun çeyreği olsa belki de balıkların çoğu küçükken yakalanmaz. Bunu yetkililere de bir anlatabilsek.

5. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Sagolasin Reis senin insallahin tuttu, alti degilde cok iyi bes tane kirmizi benekli alabalik yakaldim, ama fena haldede kizardim, simdi resimleri kopyaliyorum hazir olunca yüklerim.