solucan solucan solucan

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında ahmet58 tarafından paylaşıldı.

1. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    1138 POTENZA SHAKSEPEARE KAMIŞ 360CM 2500 7000 SHAKESPEARE MAKİNE
    En İyi Avı:
    1kg AYNALI SAZAN +şansa bir PALAMUT 800GR
    Arkadaşlar dün ömelideydim aslında tam ömerli sayılmaz belki bilenler vardır kurtdoşmuş köyü yani ömerli barajının sonu özellikle hamur karışımlarını denedim yani hertürlü atma yem stilini denedim yay,dip, mısır ,hamur vs.ama bende solucan yoktu yanıdaki arkadaşdan aldım sadece oda giderken 1 tane kalmıştı onunla ilk atışda geldi buradaki sazanlar mısıra hiçmi hiç gelmiyor alıştırmışlar solucana şimdi solucan ara dur arkadaşlar solucan bulmamın kolay yolu yokmu bizim buralar, çok kurak ama

2. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Ahmet bahsettiğin köyde ahırların gübre dökülen yerlerinde bulabilirsin.

3. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Erhan abi evet gübre tepeleri beni bekliyor saol

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ahmet kardeş o sazan dediğin balıklar israil sazanı zaten solucandan başka birşeye gelmez bizler mısırı aynalı ve pullu sazan yakalamakta kullanırız israil yakalamak istiyorsan yaya hamur sık iğnelere solucanı tak birsürü yakalarsın yemleme yapmak içinde civciv yemi serp gece kalmanada gerek yok sabaha karşı git yakalarsın

5. deePblue

deePblue na

sazan avında solucan yemi mısır,civciv yemi ve ya küspeye göre daha çabuk cevap veren bi yem bence..
    aynı şeyi bende cok yaşadım.solucanla nerdeyse at-çek yapmak mümkün olabiliyor;ancak mısırda saatlerce bekledikten sonra sonuç aldığımı bilirim.
    bulma konusunda abilerimiz gerekli tavsiyeleerde bulunmuş.bunlara ilave olarak cok ufak akarsu kenarlarında bile rahatlıkla bulabilirsiniz,ağaç köklerinin dipleri yaşam alanlarıdır..sadece toprağı biraz deşmeniz yeterli olacaktır ;)

6. Oztemiz80

Oztemiz80

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    1 kg sudak 1,5 kg kadife
    Kardeş Balık tuttuğun yeri bilmiyorum ama göl varsa sazlıkta vardır diye düşündüğümden sazlıkların kenarında iki parmak kadar suyun içinde Varsa geçen yıldan kalma otların çürüdüğü yerlerde bol bol buluyoruz biz buralarda ayrıca bizim bulararın sazanları özellikle bu tip solucanlara geliyor bahçe veya gübre solucanını pek kullananda yok

7. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ahmet kardeş senin bahsettiğin avlakta dediğin doğru olabilir ama konumuz ömerli barajı oltayı atınca suya değer değmez minicik israil sazanları oltaya çullanıyor bazen takım dibe inmeden israil sazanı yakalanmış oluyor başında yüzlerce israil sazanı olan bir oltaya hangi aynalı bakar sana sorarım bu durumda ömerlide aynalı yakalamak istiyorsan mısır kullanmak şart oluyor bazen mısıra bile israil geldiği oluyor ama geldimi çok büyükleri geliyor

8. deePblue

deePblue na

haklısın aytekin abi.israil sazanı pek yoktu benim avlandığım yerde..bu sebeple belki aynalıya fırsat kalıyordu solucan için :D ama bu seferde kadifeler rahat bırakmazdı :eek:
    benımde anlatmak sitediğim nokta sizle aynı.mısırla yakalanan sazanlar mutlaka daha iri olacaktır.bunda hemfikiriz ;)

9. düzceli

düzceli

Favori Kamış:
    kamış,360cm dam banax makine
    En İyi Avı:
    11.120kgturna,16.100kg yayın
    aytekin bendeönce sen söyledin çok yaşayasın,israil sazanı çok farklı balık,ahmet kardeşim mısıra gelmeyen sazan tanımam ömerlidekilrde dahil zaten ten sazan yemlenmeden biraz zor tuttarsın mısırı tak ve bekle sazan sabır ister sazan ustalık ister sazan beceri ister benim sana tavsiyem50 tane israil tut 1 tanede sazan tut arasındaki farkı gör bende diyorumki mısır mısır ve yine mısır.saygılar

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    zaten 50 tane israil tuttuktan sonra birtane sazan tutarsa israillerin hepsini geri salar ve oltaya birdaha solucan takmaz ama merak etmeyin bu arkadaşlarımız bizim aramızda pişecekler ve bilinçli bireyler olarak bizden sonra bu bilinci devam ettirecekler herkese kolay gelsin diyorum saygılarımla

11. beyazkartal

beyazkartal selim

Favori Kamış:
    hertürlü malzm
    En İyi Avı:
    kofana eşkina yayın herhalde 1kg yakın
    arkadaş yanlış anlama ama ben bu israil sazanlarını bu ömerli barajına salanların.......balıktan başka her şeye benziyolar:mad:

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    malesef okumuş olmak belli kurumların makam koltuklarına oturmakla bazı kararlar doğru verilemiyor bu balıkları iski ve su ürünleri attı hatta iü. su ürünleri fakültesi yıllarca bu balıkları ömerlide inceledi yaşamını yediğni içtiğini yumurtlama dönemlerini yani anlayacağınız bu balığın ne olduğunu bilmeden attılar güzelim baraja ve balık sonunda gölü ele geçirdi hatta 2002 yılında balık okadar çoğalmıştıki gölün yüzeyinde çok büyük sürüler halinde yüzüyorlardıki imdada :p bilinçli istanbul balıkçısı :p yetişti ne var ne yoksa kanunsuz yöntemlerle yakaladılar ve sayısını bayağı azalttılar ama malesef bizim yerli türlerimiz bu balık yüzünden hızla yok oluyor ne yapıla bilir bunu bende bilemiyorum bir bilen varsa lütfen anlatsın

13. ahmet58

ahmet58

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    valla o zaman durum çok vahim ,
    biz gerçek sazanı istanbulda tutamayacakmıyız.balığın adında hayır yok zaten bari alman olsaydı:eek: :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Temmuz 2007
  14. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    malesef ahmet kardeş artık istanbulda sazan tutmak gerçekten çok zor öncelikle çok sessiz bir yer bulacaksın sessiz yer araç ulaşımının olmadığı yerlerdir arabanı bırakacan ağaçların altında gerekirse sürünerek ilerliyecen bu araştırmaları pazar günleri yapacan sabah erken çünki bu sayede c.tesi gece kalanları görürsün kimsenin olmadığı yerde şansın daha fazla olur bir yere gittin balık tutamadın ümidini kırma bir hafta sonra yine git aynı yere tabi o gölde balık olduğunu biliyorsan eninde sonunda balık senin olta attığın yere alışacaktır
    ve birgün mutlaka yakalarsın o yakışıklıdan umudunu kırma ömerlide yer araştırmalarına devam et kurtdoğmuş köyünden ilerilere git bir sürü koy var onların ağızları balık yapabilir en kısa zamanda allah sana bir sazan nasib etsin kardeşim bol avlar dilerim

15. karakedi

karakedi

Favori Kamış:
    mantarlı
    En İyi Avı:
    yayın 60kg (sakarya)
    ankarada çankırı caddesinde 50 adedi 2 ytl :D

16. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    kargo ile gönderirlermi

17. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Solucan genelde ıslak ve nemli yerlerde hem iri olur hemde bol olur ıslak bölgelerde taş altlarına,ağaç diplerine ve çimenlerin altlarına bak mutlaka bulursun bizim buralarda ganimet gibi ama işe yaramıyor.

18. osman0606

osman0606

Favori Kamış:
    dip oltası
    En İyi Avı:
    8,50 kg
    merhaba bende solucan cok aradım bulamadım en sonun da aklıma seracılar geldı yanı çiçekçiler oraya gıttım rıca ettım bayağı bır solucan buldum orda sen de git tavsiye ederım .. ok ıyı aksamlar

19. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    İtina ile solucan yakalanır ve gönderilir taleplilere duyurulur.:D :D :D