sonbirşans faktörü

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında teomanturker tarafından paylaşıldı.

1. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    Öncelikle,tüm site dostlarımın..geçmiş..kurban bayramlarını kutlar,2007 yılının hepinize uğurlu,sağlıklı,bol kazançlı ve bol avlı,mutlu bir yıl olmasını tanrıdan dilerim ( yazımı okuyunca,neden geç kaldığımı anlıyacak ve bana hak vereceksiniz) anlatacağım bu yepyeni yaşanmış hikaye,bir balık av hikayesi değildir..ama 30 senelik bir amatör balıkcılık hayatından edinilen tecrübelerin,av dışındaki hayatımızda ki yaşantımızda bizlere sağladığı yararlar açısından,bir yaşam ve hayat hikayesi olup,amatör balıkcılıkla,doğada yaşamanın sayesinde,edinilen tecrübelerin..bizzat yaşadığım bu yaşam ve hayat hikayesinde,nekadar önemli olduğunu bütün dostlarımın anlaması için yazıyorum.eski site dostlarım veya benim YAYIN av hikayelerimi okuyan dostlarım,balık avlarımda bu SONBİRŞANS FAKTÖRÜ'nü nasıl kullandığımı bilirler...evet sevgili dostlarım,geçen ARALIK ayının 21-Perşembe günü,bu SONBİRŞANS FAKTÖRÜNÜ,birkere daha kullandım.yalnız bu sefer,balık avlamak için değil,hayatta kalabilmek ve yaşamak için..21-ARALIK-Perşembe sabahı AMASYA'ya karın ilkyağdığı sabah saat 07,10 da..işe gitmek için evden çıktım ve servisin bizi alacağı..mahallemizdeki cami bahçesinin 8 m.yukarısındaki,asfalt yolun kaldırmındaki durakta iki arkadaşla beraber servisi beklemeye başladık..5 dakika sonra,servis otobüsü karşımızdaki yokuştan inmeye başladı..servis yokuş bitiminde sola dönüp,önümüzde durarak bizi alacak,iki arkadaş önden binecekleri için,biraz ileriye doğru yürüdüler,bense arkadan bineceğim için yerimde sabit kaldım.servis sürücüsü,yokuşun bitimine gelince,dönebilmek için hem hızını kesti hemde hafif fren yaptı..servisin burun kısmı durur gibi olduysada,yol zeminin don ve 1,2 sm.kar olmasından,servisin kuyruk kısmı tam 180 derece kayıp,dönerek,benim beklediğim kaldırm üzerinden bana doğru gelmeye başladı..ben hemen kaldırımın arkasındakı yarım metreik duvar yükseltisinin üzerine çiktım.fakat bu hareketimde beni kurtarmıyacaktı çünkü kuyruk bu sefer üzerine çıktığım yarım metrelik duvarıda altına almış ve aramızda 1 metrelik bir mesafe kalmış olup, kaçma fırsatınıda kaçırmıştım ve olacak olan bu beklenmeyen elim kazadan artık kurtuluşum yoktu ve birden olacaklar gözümde canlanmaya başladı..servis bana vurduğunda..ya 8 m. aşağıdakı cami bahçesine darbe almış bir şekilde tepe taklak düşecektim yada beni yine darbe almış bir şekilde,asfalt yolun üstüne yapıştıracaktı ve bütün bu olanlar 8 saniyelik çok kısa bir zaman dilimi içerisinde olmuştu ve kaza elzemdi..işte o son anda SONBİRŞANS FAKTÖRÜNÜ kullanarak,üzerinde durduğum duvardan 8m.aşağıdaki cami bahçesine atlama kararını verdim ve servis bana vurmadan hemen atladım.!!!! malesef o 8 m.lik yükseltide ne yaptığımı hiç hatırlıyamıyorum.kendime geldiğimde sğ böğrüm ve sağ kolumun üzerinde bahçede yatar bir vaziyette olup arkadaşlarım baş ucumdaydı,burnumdan ve ağzımdan kan geliyor ve sırtmda acılar hissediyordum ve nefes almakta zorlanıyordum,arkadaşlar beni kaldırmak istemiyor fakat ben kalmak istiyordum nefes alamadığım için...lakin benim kalkmaktaki israrım üzere bilinçli olduğumu farkedip ayağa kaldırdılar ve rahat bir nefes almaya başladım neyse bu arada ambulans geldi.ikinci defa gözlerimi açtığımda hastanedeydim...sonradan öğrendiğime göre atlama yönümdeki selvi ağacını sıyırarak zemindeki çimlerin üstüne sağ yanımın üzerine düşmüşüm.başımn sağ kısmında bir deri yırtılması,sğ gözümde darbeden dolayı kanlama,ağzımda var olan hepsi dört adet sğlam dişlerim sallanmış,sağ kaburga kemiklerim kırılmış ve sğ omuz köprücük kemiği yerinden oynamış....öncelikle Tanrımın yardımı ve deneyimli bir amatör balıçının SONBİRŞANS FAKTÖRÜ'le..bir hafta hastanede yatıp tekrar ayağa kaltım...doktorlar başta olmak üzere..birçok arkadaşım büyük bir mucize olarak gördüler...aslında bu olayda benim ,vucudumun göstermiş olduğu direnç ve kendini en kısa zamanda yenileme başarısını..zamanında yapmış olduğum spor aktifeleri,bir amatör balıkçının doğada yaşama alışkanlıkları ve hayatta gereksiz yere ilaç kullanmamanın faydaları sayesinde,vucudum kısa zamanda kendini toplama başarısını göstermişti,Allahıma çok şükürler olsun şu anda dipdiri yine ayaktaym.evet sevgili dostlarım SONBİRŞANS FAKTÖRÜ'nü bu sefer yaşamım için kullanmış ve yine başarılı olup,çok vahim sonuçlar verebilecek bir kazayı çok hafif bir şekilde atlatmiş oldum.evet hayyatta kullamasını bilebilirseniz daima son bir şans olduğunu unutmayalım ve bu sitedeki dostlarm açısından amacımız sadece balık avlamak değil..doğada ve hayattada yaşamanın öğrenilmesinin gereklilerini bilmemiz gerektiğinide düşünmemiz gerekir.evet sevgili dostlarm TOM AMCA'nızın bir macerası daha son bulurken..hepinize kazasız ve belasız bol avlar dilerim..TOM AMCA AMASYA-58-0 RH +

2. Arz-ul Umman

Arz-ul Umman

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    0,750 gr iskorpit, geri salındı
    büyük geçmiş olsun tom amca...

3. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    teşekkürler ARZU oltan balısız kalmasın TOM AMCAN

4. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    Büyük geçimiş olsun. Böyle durumlarda insan genelde birşey düşünemez. Allah bir daha karşılaştırmasın.

5. AKIN74

AKIN74

Geçmiş olsun Tom Amca...:)

6. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    çok teşekkürler KEREM ,işte AKARSU NEHİR balıkcılığının,doğasında olan değişik arazi yapısında ,aldığımız riskler karşısında edindiğimiz tecrübelerden dolayı bu gibi olaylar karşısinda düşünme yetneklerini edindik.oltan balısız kalmasın TOM AMCAN

7. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    çok teşekkürler AKIN oltan balıksız kalmasın TOM AMCAN

8. TRT2DEKİ RESSAM

TRT2DEKİ RESSAM

Favori Kamış:
    ..............
    En İyi Avı:
    ................
    Geçmiş Olsun Tom Amca

9. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    teoman amca büyük geçmiş olsun. Allah korumuş yine çok daha elim sonuçlar doğarabilirdi. tekrar aramızda olmana inan çok sevindim

10. excalibur

excalibur

Favori Kamış:
    olta
    Geçmiş olsun Teoman abi.
    Okuyunca gözümde canlandı bütün olay.
    Gerçekten çok kötü sonuçlar doğurabilirdi.
    Allah beterinden saklasın.

11. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    çok teşekkürler İBRAHİM derslerinde başarılar diler oltan balıksız kalmasın TOM AMCAN

12. geçmiş olsun...

13. sarpa

sarpa

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    600 gr kurbaga balıgı , 400 gr domuz (çütre)
    Geçmiş olsun

Teoman kardeş geçmiş olsun, bende vakti zamanında benzer bir kazayı (çok şükür ) hasarsız atlatmıştım , onun için neler düşündüğünü az veya çok anlayabiliyorum.Allah balıkları sensiz bırakmayacak anlaşılan. Sevgiyle kal.

14. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Çok büyük geçmiş olsun Tom Amca. Çok üzüldüm. Allah kazalardan, belalardan korusun.

15. yüce35

yüce35

Tom amca büyük geçmiş olsun.ne derler verilmiş sadakan varmış.

16. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Geçmiş olsun.Allah hepimizi böyle kazalardan esirgesin.Gerçekten verilmiş sadakanız varmış.

17. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    sevgili dostlarm: siyahca,sarpa,hasretim03,yüce35,hatayi33 hepinize çok teşekkür ederim.oltalarınız balıksız kalmasın TOM AMCANIZ

18. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    büyük geçmiş olsun

19. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Öyle uzun zamandır yoktunuz ki, geçmiş olsun Teoman amca...

20. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Çok büyük geçmiş olsun ALLAH sizi çoluğunuza çocuğunuza bağışlamış sevdiklerinizle kazasız belasız günlere inşallah...