sonunda surf takımımı yaptım

Konu, 'Takım Çantası' kısmında cutloose tarafından paylaşıldı.

 1. cutloose

  cutloose

  Yaş:
  42
  Mesajlar:
  114
  Şehir:
  izmir
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  levrek 2 kilo
  herkeze iyi akşamlar. uzun zamandır düşündüğüm surf takımımı bu haftasonu hazırladım. öncelikle surf tekniğinde yeni olduğum için çok kaliteli malzemeler yönelmedim. captain 4,20 strong cast surf kamış. aldım. elimde 4 yıldır bulunan ve kullanma fırsatı bulamadığım dayımın alba star ss70 makinesini kullanacağım. misina olarak ta 0.35 DAM aldım. shock leader izmir de bulamadığım için alamadım (yardımlarınız bekliyorum). E bay den bait elastic (yem ipi) aldım henüz gelmedi (sübye veya mamunu sabitlemek için). boru kurdunu iğneye geçirmek için kendi yaptığım tel aparatı mevcut ama biraz kısa oldu zira küçük radyo anteninden yaptım orjinalini balık marketlerde bulamadım.100 gr kurşunlarım mevcut. kamış için ayak ta edindim. kösteklerimi hazırladım. şimdi geldi hafta içi havanın güzel olduğunu tahmin ettiğim salı günü takımımı denemeye. sahil yapısı olarak çeşme ılıca sahilde da siftah yapmak istiyorum. balık yaparmı orası hiçbir bilgim de yok. surf cast ustalarının zevkle av yapılabilecek yer tavsiyelerine de ihtiyacım var eğer esirgemezseniz.tüm bunlar hakkında görüşlerinizi bekliyorum.bol balıklı ve sohbetli günler dilerim)))
   
 2. deePblue

  deePblue na

  Mesajlar:
  1.573
  Şehir:
  aa
  hayırlı olsun yeni takım :) bol balıklı avlara inşallah diyelim.
  ayrıca bu yem iğnesinin satışı neden yaygınlaşmaz bende anlamış değilim.Bende çöpten bulduğum bi telden yaptım bir şeyler kendime göre ama deneme fırsatı bulamadım şu ana kadar. DAM ın bu şekilde bir ürünü varmış fakat raflarda yok.
   
 3. modena

  modena

  Mesajlar:
  1.911
  hayırlı olsun bol balıklar olsun...bu arada raporda olsun ki okuyalım...:)
   
 4. fish founder

  fish founder Özgür

  Yaş:
  47
  Mesajlar:
  1.875
  Şehir:
  istanbul
  herşey tamam gözüküyor,
  geriye sadece güzel bir av ve dolayısı ile detaylı bir av raporu kalıyor,
  şimdiden rastgele,
   
 5. cutloose

  cutloose

  Yaş:
  42
  Mesajlar:
  114
  Şehir:
  izmir
  Favori Kamış:
  olta
  En İyi Avı:
  levrek 2 kilo
  çok sağolun.gelelim rapora. izmir çeşme Ildırı ve Alaçatıdan gerçekleştimiş olduğum avda sadece 1 adet orta boy karagöz ve aynı boy melanur yakalamak nasip oldu. son 1 aydır izmir kıyılarındaçeşitli mevkilerde bolca av macerası yaşadım ve inanın çoğunda tık yoktu ve bahara kadar da sanırım kıyı ve surf avcılığına ara vereceğim. arada sırada surf atış talimleri için bikaç yere giderim ama balık tutma niyetiyle değil. 420 kamış ve 100 gr kurşunla 55-60 metrelere anca atabiliyorum ki çok düşük bir mesafe kanımca. 100 metreler için çalışmalarım sürecek))
   
 6. fish founder

  fish founder Özgür

  Yaş:
  47
  Mesajlar:
  1.875
  Şehir:
  istanbul
  keşke her gittiğimizde balıkla buluşabilsek,
  ciddi sabır ve sürekli yeni mera arayışı bu hobinin en temel taşları kanımca,

  ayrıca atışlarının kısa düşme sebebi sadece senin pratik eksikliğinden de kaynaklanmayabilir,
  kamış atarı/kurşu/misina/makina vs... uyumları ve bunlara bağlı birçok parametre atışın mesafesini arttırıcı unsurlar,
  peki nedir tüm bu parametreler diyecek olur isen,ilk olarak forumda bu konu üzerine yazılmış tüm konuları okumanı,daha sonrada maksimum sayıda ava giderek kullandığın malzemeleri yakından tanıman ve bu senkronu kendi deneyimlerinle oluşturman,
  emin ol belirli bir deneyimden sonra ne tür bir kamışa ne tür bir makina ve nasıl bir misina sorusunu sormadan cevaplarını bilebiliyor oluyorsun,
  rastgele