sorumsuzluk

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında abir tarafından paylaşıldı.

1. abir

abir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8
    Bölgemizde tatlı su avcılığı turna ve alabalık haricinde 15 nisan 15 temmuz arasında yasaklanıyor. bizde bu tarihlere güvenerek balık avına gidiyoruz. dün arkadaşlarla gittik, güzel bir av olduğu kanatindeydik eve dönüp balıkları temizleyene kadar. 8 parça balık getirdim eve ve tamamında havyar çıktı. kime kızacağını şaşırıyor insan. kendime kızıyorum ilk tutulan balığı kontrol etmedim diye, ama esas olarak bu tarihleri ayarlamakla sorumlu insanlara. artık kendi tarihlerimi kendim belirleyeceğim.

2. serhatcenk

serhatcenk

Duyarlılığın ve bizi bu konuda uyardığın için sağol hasan... Burada koskoca bir aileyiz ve kanundaki yanlışlıkları düzeltmek için elimizden geleni yapmalıyız-yapacağız...

3. afet

afet

Hasan kardeşim, karşılaştığın durum neticesinde dile getirdiğin konu oldukça hassas ve hepimizi yakından ilgilendiriyor, Tepkini anlıyorum ancak, Ekolojik açıdan fazla bilgim olmamasına rağmen şu konuya dikkat çekmek isterim, Genelde Nisan başında yaşamamız gerekirken, Ocak ayı ortalarında erik ağacı, şubat ortasında kayısı, Mart başında ise bahçedeki bütün meyve ağaçları çiçek atıp meyveye döndü, sanırım burada farklı bir boyutta konuyu değerlendirmeliyiz, Hassasiyetin için teşekkürler,

4. abir

abir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 8

evet iklimlerde gözle görülür bir değişiklik var ve bu konudan sorumlu kimseler yıllar önce yapılan incelemelere göre yasakları belirliyorlarsa, söyleyecek hiç bir söz yok. bu yasaklarında bir değeri olmuyor o zaman. biz kurallara ceza korkusuyla değil, gerekli olduklarına inandığımız için uyuyoruz. sizce de öyle değil mi?

5. afet

afet

Her zaman dediğim gibi tabi'ki önce vicdan, yasaklar tartışılabilir,

6. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    evet,çok önemli bir konu.Aslında nu av dönemlerinin süresi belki de her yıl için ayrı ayrı belirlenmeli,küresel ısınma,bilinçsiz avlanma v.s gibi nedenlerle ekolojik dengede değişimler oluyor tabiki bu da hayvaların yaşam biçimlerinde değişiklikler yaratabiliyor.Devamlı takip edilmesi gereken bir değişim bu.
    Şahsen havyarlı bir balık gördüğümde sanki kendimi hamile bir canlıyı katlediyomuşum gibi geliyor.Çok yazık...

7. Uyarın ve duyarlılığın için teşekkürler Hasan.

Bu ülkede kanunlar masa başında oturan kişiler tarafından çıkartıldıkça, bu ve bunun gibi örnekler çok olacaktır. Balıklar bu sene sıcak giden havalar nedeniyle biraz daha erken havyara başladı. Yasaklarıda bu durumlara uydurmakta fayda var.