Spin takım tavsiye

Konu, 'Makineler' kısmında kabasakal22 tarafından paylaşıldı.

1. kabasakal22

kabasakal22 Arif

2. bearing

bearing erdal demir

okuma 55 olanı listeden ele.

liman gibi kayalık olan bölgelerde avlanacaksan 210 catanayı da listeden çıkar.

sonora ve sienna bunların iç aksam parçaları birebir aynı. rulman farkı var sadece birinde bir adet fazla. bir rulman için o kadar fark vermeye gerek yok. sienna yeni modelini çıkardı sanırım, sonora dan ucuz ise onu al.

crossfire 240 ile sonora veya sienna 4000 olur yalnız sıklıkla kayalık ve nispeten yüksek yerlerden avlanacaksan kamışı en az 270-300 civarı almanı tavsiye ederim.

kabasakal22 bunu beğendi.
  3. baraküda007

baraküda007 fatih

Daiwa crossfire MH 10-40gr atarlı güzel kamış bende var 4 senedir kullanıyorum atış erimi çok iyi yalnız kayalık yerlerden avlanacaksanız 2.70 yada 3 mt olanını alın Makine ise Okuma RTX 40 alırsanız o kamışla güzel olur, ben o kamışla Okuma raw II 40 kullanıyorum çok güçlü makina eğer RTX 40 bütçenizi aşarsa Okuma Ceyamar 40 ta iyi makina ve okuma makinalarının en büyük avantajı herhangi bir arıza durumunda ücretsiz tamir ve yedek parça garantisi var hiç başınız ağrımaz. Misina ise size Trabucco Super Soft öneririm çok sağlam gam yapmayan çok sağlam düpüm tutan misina

kabasakal22 bunu beğendi.
  4. kabasakal22

kabasakal22 Arif

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
    Daiwa crossfire 240 ile shimano sonara 4000FB aldım.
    Fakat misina hangi tür ve kaçlık olmalı ?
    İdeal uzaklığa atabilmem için kaç gramlık yem kullanmalıyım?

Son düzenleme: 26 Mart 2017
    baraküda007 bunu beğendi.
  5. baraküda007

baraküda007 fatih

Hayırlı olsun bol balıklı avlarda kullanın misina ilk başta naylon misina kullanın spine alışana kadar ip misina kullanmasanız daha iyi olur naylon misinadada Trabucco Super Soft çok iyi çok sağlam gam yapmaz iyi düğüm tutar ben kaç senedir kullanıyorum çok memnunum 0.25 mm spin için idealdir