Spin Takım?

Konu, 'Takım Çantası' kısmında pitbull tarafından paylaşıldı.

1. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Daha önce bir konu daha açmıştım, takım sormuştum; ancak ilk başta nasıl bir takım istediğimi kendim de tam bilemediğimden konu ilk başlarda nasıl bir takım kuracağım ile meşgul olmuştu. Neyse o konuyu toparlama gibi bir şansım olmadığından yeni bir konu açma gereksinimi duydum.

Benim -en geç- 10 temmuza kadar spin takımı kurmam gerekiyor. Daha 1 ay var demeyin çünkü LYS sınavlarım var ve 18 haziranda başlayıp 25 haziranda son bulacak sınavlar. Ya o tarihe kadar hemen halledeceğim ya da 25 hazirandan sonra kuracağım takımı.

Spin takım için bütçem 300 TL olarak gözüküyor. Yalnız bu 300 TL içinde makine, kamış, misina, sahteler filan da olacak, sadece makine ve kamış için değil yani..

Hem denizde hem de -daha çok- tatlısuda kullanabileceğim bir takım olsun istiyorum.

1) Makinede önceki konuda shimano ile okuma arasında çok gidip geldim, hala da ikisi arasındayım. Acaba hangi marka ve modelini seçmeliyim? Fazla pahalı olsun istemiyorum (100 tl civarı maksimum olursa...)

2) Kullanışlı, trofe balıkları rahatça çekebileceğim ve mümkünse parçalı olan bir kamış istiyorum. Hangi marka model önerirsiniz? Fiyatı yine abartılı olmayacak şekilde olursa..

3) Misina marka ve model önerileriniz? Ya da nasıl bir misina olmalı?

4) Çelik tel kullanmalı mıyım?

5) Ankara'da söyleyeceğiniz malzemeleri alabileceğim bir yer var mı? Yoksa internetten alacağım ama görerek almak daha mantıklı geliyor..

Şuan aklıma gelen sorular bunlar. Bir çok arkadaşın da sormak istediği veya soracağı sorulardır eminim. Eğer sormak istedikleri veya eklemek istedikleri varsa ekleme yapabilirler..

Üşenmeden yazacak olanlara şimdiden teşekkürler..

2. lemodella

lemodella Ümit TALU

Favori Kamış:
    okuma salina--Okuma v-system 3.00 20-80 gr
    Favori Makine:
    shimano nexave 6000---shimano sienna 4000
    okuma parçalı spin kamış bütçene göre shimano sienna 4000 kullanıyorum onuda tavsiye ederim. ortalama 150 tl gibi tutarı olur. şimdiden hayırlı olsun

3. Eran

Eran Erhan Arı

Favori Kamış:
    Shimano nexave 5-20 gr 210-240 cm
    En İyi Avı:
    47 cm levrek
    1- makinen mutlaka ama mutlaka shimano olsun. okuma falan hikaye bu markanın yanında belki daiwa olabilir ama bu markanın makinaları da eş fiyatlarda shimanoyla dolayısıyla shimano. Bu süreçte ebaydan getirtirsen çok çok fazla kar edersin. Shimano exage, sienna yada sedonanın, 3000lik yada max 4000 lik makinaları çok güzel işler çıkaran makinalar. Çok düşük meblalara -türkiyeye göre- bu makinelerden birine sahip olabilirsin.
    2- bulabilirsen sana uygun kamış okuma alumina olabilir. Memnun kalırsın hafif ve kullanışlı bir kamış, ha biraz bütçemi zorlarım dersen shimano catanalara bak derim.
    3- turna varsa hedef balıklarının listesinde çelik tel çok mantıklı ve elzem olur diye düşünüyorum. Tatlı su avcıları çok daha iyi fikir verebilirler.
    4- Ankarada durumları bilmiyorum açıkçası, ama haklısın kamışları görerek almak çok daha iyi. İnsanın içine siniyor herşeyden evvel.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir, oluşturacağın takım şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.
    Rastgele!!

4. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Teşekkürler..

Teşekkürler..

Bu Ebay tam olarak nasıl işliyor sahibinden.com gibi mi? Biraz önce baktım sahibinden.com gibi sanki, 2. el mi satış yapılıyor? Ben daha önceden internetten alışveriş yapmadığım için pek bilmiyorum nasıl işliyor, hele ki yabancı sitelere hiç bakmadım :).

Fiyatları bana da uygunmuş gibi geldi, ama güvenilir bir site mi acaba? Yüzü astarını geçmesin sonra :)

5. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Biraz Ebay'dan alışveriş yapanların yorumlarını okudum üye olduğum başka bir forumda. Genelde olumlu sayılır mesajlar ancak ürünlerin çok geç gelme durumları olabiliyor. En az 1 hafta sürüyor, normal sayılır bizim kargolar 2 günde zor getiriyorlar ancak haftalarca sürenler var.

Daha da kötü olan bir yanı ise ürün gönderilse bile büyük ihtimal bizim gümrükçülerin veya postacıların ürünleri cebe atması.. Elektronik cihazların çoğu gönderildiği halde alıcıların eline geçmiyormuş, içine başka şeyler koyanlar oluyormuş. Bence bizim gümrüktekiler veya postacılar pahalı gördükleri şeyleri cebe atıyorlar. O kadar para verdikten ve ürün gönderildikten sonra bizimkiler cebe atarsa uğraş dur.

6. 29519

29519

Kamış okuma seaspin 2.40 15 - 40 atarlısı
    Makine Shimano exage 2500
    Misina Powerline spider 0.24
    Sahte olarak pelican veya strike pro nun muhtelif sahteleri işini görür.
    Bide okuma nın rapala klipsini al 4 no olsun
    hepsini 300 e rahat toplarsın.

Son düzenleme: 6 Haziran 2011
  7. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Teşekkürler.. Ebay'dan alışveriş yaparsam daha da ucuza gelecek, iyice araştırayım bakalım.

8. Eran

Eran Erhan Arı

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    47 cm levrek
    ebayda paypal hgesabı üzerinden, top seller lardan alışveriş yaparsan hiçbir sorunla karşılaşmassın. Paypal sisteminde ekipman eline ulaştıktan sonra ödeme yapılır, sen ürünün sorunsuz olduğunu chech edersin para o zaman satıcının hesabına geçer. Bu sebepten dolayı ben madur olanı pek duymadım. Ama dediğin gibi burası Türkiye her şey olabilir. Yandaki kutucuklardan new ibaresini seçersen kullanılmamış sıfır makinalar çıkar karşına bu sayede kolayca ayıklamışta olursun kullanılmış olanlardan.

9. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Teşekkürler..

Bizde sanal kart var ama paypal daha farklı galiba... Tam olarak ürünlere karar vereyim alışveriş kısmını bir şekilde halledeceğiz artık.

10. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Ebay'dan almayacağım arkadaşlar.. Hem o kadar bekleyemem (malum sınavlar filan) hem de garanti değil gelip gelmeyeceği.

Ankara'da malzeme alacağım yer bulamazsam internetten alacağım.

Exageler Türkiye'den alınca çok pahalıya geliyor ama ebayı gözden çıkarttım. Eğer üniversite filan tutarsa yaz sonu Ebay'dan alışveriş yapabilirim.

100 TL'lik bir makine alsam, yanına da yine aynı fiyatlarda bir kamış alsam olur mu?

Shimano Catana 4000 2+1 bilyalı olanlar nasıl sizce alsam olur mu?

11. Eran

Eran Erhan Arı

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    47 cm levrek
    Sen bilirsin Furkancım, bak en üstteki sana ilk yorumu yapan Ümit abin ebaydan aldı makinasını, sorunsuz da ulaştı eline ben garantör değilim tabi bilinmez ama en yakın örnek olarak geçen ay 1 tane sahtem amerikadan kutusu bile ezilmeden 12 gün içinde geldi. 2 yoruma bakarak karar verme, silip atma tüm siteyi. Ha keza catana da çok iyi makinadır. Benim şahsi görüşüme göre, aynı fiyattaki bir shimano aynı fiyattaki bir okumadan kat kat üstün. Kaç bilye fark olduğunun bi önemi yok. ;)

12. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Tevfik Abi de Ebayı önerdi. Bu yaz için ve arasıra kullanmak için Catana alacağım, yaz sonu da Ebay'dan exage alayım diyorum.

LYS sınavına çok az kaldığı için ha geldi ha gelecek diye meşgul olmak istemiyorum, bu olta konusu oldukça zamanımı çalıyor keza :).

En kısa zamanda Catana siparişini vereceğim. Peki ya kamış? :).

Cengiz balıkçılıkta Okuma Alumina spin kamış var ama hiç bir özelliği yazmıyor, fiyatı bile! Alsam mı acaba?

13. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Erhan kardesim,
    Ozelden sormustu Furkan kardesim. Bende bunu onermistim.

http://global.ebay.com/SHIMANO-EXAGE-4000-RCDH-GR405511025260M/110613591546/item

14. Eran

Eran Erhan Arı

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    47 cm levrek
    Furkancım ben prensip olarak denemediğim ekipmanı önermiyorum kimseye. Neden dersen herkesin ödediği para sonuçta, kimseye kulaktan dolma boş bir yorumla kötü alışveriş yaptırmak istemem. Okuma aluminayı denedim, benim sevdiğim bir kamış türü, ince-hafif ayrıca çok güzel bir kırbaç hareketi var. Bu harekete çok önem veririm malum sahteye atış momentini kazandıran hareket bu. Ayrıca güzel ele oturan bir kamış, kamış ucu aksiyonlarına hoş cevaplar veriyor buda direkt olarak sahteye aynsıyor. Ha elbetteki denediğim en güzel kamış değil ama 50-75 tl aralığında önerebileceğim güzel bir kamış. Kendince haklı sebeplerin var, saygı duyarım yöntemine. Makine konusundaki tercihin güzel bir tercih. İyi bir bakımla yıllarca kullanırsın. Altta stoğu olmamasına rağmen bilgileri tam veren link var buradan yararlanabilirsin.
    http://www.avmarketi.com/asp/product/14281/OKUMA-ALUMINA-SPIN-KAMIS-240cm-5-25GR

Tevfik abicim, sizin önerinizin üzerine tavsiyede bulunmak bana düşmez bence. Ne tecrübenizle nede güncel bilginizle yarışabilir birikimim. Kaldı ki öneriniz gayet yerinde bir öneri, çok güzel makineler exage lar. Hele ki yedek kafası da varsa kullanışlılığına kimse bişi söyleyemez. Belki belki önden kalamalı modeli daha cazip olabilir, o da çok fazla mühim değil. :)

15. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Tevfik abicim, sizin önerinizin üzerine tavsiyede bulunmak bana düşmez bence. Ne tecrübenizle nede güncel bilginizle yarışabilir birikimim. Kaldı ki öneriniz gayet yerinde bir öneri, çok güzel makineler exage lar. Hele ki yedek kafası da varsa kullanışlılığına kimse bişi söyleyemez. Belki belki önden kalamalı modeli daha cazip olabilir, o da çok fazla mühim değil.

Estagfurullah Erhan'cıgım İltifatlarınız icin tesekkur ederim. Ama bu sekilde ki yazılarınızla gercekten mahcup oluyor ve eziklik hissediyorum. Bizimkisi '' Bir elin nesi var, 3-5 elin daha cok sesi var '' mantıgıdır.
    Gozlerinden operim. Tevfik.

16. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Çok teşekkürler öneriler için.. Exageler gerçekten çok güzel makineler ancak ilk defa alışveriş yaptığım için pek güvenemedim. Tabi ki zaman sorunu da var. Bu yazı Catana ile geçirmeye karar verdim hatta;

Shimano Catana'yı sepete ekledim bile :).

http://www.avmarketi.com/asp/product/9384/SHIMANO-CATANA-4000-RB-2-1-BB

Cengiz balıkçılığa üye olamadım, error veriyor. Kamışı ne yapsam acaba?

17. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Aynı kamıs av marketimde yokmu ?

18. pitbull

pitbull Furkan Güner

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Turna-52cm
    Shimano Alivio BX var ancak atarı 10-30 gr..

Okuma Alumina avmarketinde yok.

İkisi arasında pek fark yok derseniz Shimano'yu alayım.

19. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Furkancıgım, gerekli linkleri yapıstırırsanız, urunlere saglıklı olarak ulasabiliriz.
    Bekliyorum.

20. dentex cem

dentex cem cem uludinç

OKUMA V-SYSTEM 2.40 10-30 kamışı bir incele derim...