spin takımı acil :D

Konu, 'Kamışlar' kısmında Seydihan tarafından paylaşıldı.

1. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    Hayırlı olsun. Nereden alabilirim diye sormuşsun yetişemedim :) 270 kamışta MH aksiyonlu almanı tavsiye edecektim sanırım öyle yapmışsın.

Rastgelsin.

2. OMMG

OMMG OKAN

3. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    lineaeffe extreme siyah 4.30
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    tsk ederim :) insallah bol av yaparım :) fiyatida uygun dimi arastırdım biraz normal fiyati 175e glio kargomda ucretsiz :)

4. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Fiyata kargo dahilse iyi denilebilir. Nakit 150 liraya alabilirdin. 240 boyuna 130 istediler geçen gün. Dövizdeki son artışlar hemen fiyatlara yansıtıldı malzemeciler tarafından. Eski kurdan aldıklarını yeni kurdan satıyorlar. Aradaki fark kadar pazarlık payınız var her zaman.

Öyle ya da böyle kamış o fiyatı hakeden bir kamış için rahat olsun. Makinan geldi mi?

5. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    makinami almanyada yasıyan babama kakaladim o avusturyadan alcak... 2-3 gune gelir sonrada bi akrabayla 3 eylulde elimde olcak :) sabırsızca bklıorum

6. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Sezona süper bir takımla başlaycaaksın o zaman :)

7. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    arkadaslar olta geldi yemler geldi powerline 0.16 misina hazır kaldı bır tek makınam... oda 3 eylulde elımde olcak allah kısmet ederse :)

8. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    arkadaslar ben shimano catana cx 2.7 15 40 atarlı kamısı aldım ama benım sahtelerım maxımum 13gr :D degıstırmek ıstıyorum aynı markanın 10 30 gr atarıyla... mantıklı degılmı?? atıslarda sorun yasamazmıyım 15 40gr atarlıyla??

9. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    arkadaslar yardım ltfn !!!

10. OMMG

OMMG OKAN

Eğer 10-30 gr atarlı ile değiştirirsen iyi olur,hatta kullanacağın en ağır sahte 13-15 gr gibiyse aşağıdaki gibi 5-20 gr atarlı yada 5-25 gr atarlı bir kamış daha iyi olur.Kullandığın sahtelerin ağırlığıyla kamışın uyumlu olursa atış mesafen ciddi anlamda artıyor,yoksa yüksek atarlı bir kamış tepkisiz ve sert kalıyor ve istediğin mesafelere atış yapamıyorsun...

http://www.avmarketi.com/asp/product/13810/SHIMANO-CATANA-BX-SPINNING-270ML-5-20-GR

Son düzenleme: 29 Ağustos 2011
  11. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    sımdı konustum shımano catana cx 2.7m 7-21 atarlı ıle degıstrcm :) tskler okan abi

12. sayitusta

sayitusta MEHMET

Favori Kamış:
    Ryobi 2.65 spin 40-120 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic CI4+ 4000FA - Shımano Sahara 4000 FD
    En İyi Avı:
    levrek 4 kg
    STRADİC CI 4 gibi bir makinaya catana model kamış bence olmaz yakışmaz ...Bir kere izmirde bir kerede manavgatta ucu kırılmış şekilde arızalı satmaya çalıştı av bayii arkadaşım ...Sen tamir edersin diye asLında tamirde ederdim..Lakin kamış çok basit..................Sakın bu modeli almayın hedefiniz küçük balıklar değilse....Ben ise size 2 kamış öneriyorum.....Birini iskele üstü ve kıyıdan kışın baba levrekler ve lüferle uğraşırken kulllanabileceğiz...Fiatı gayet iyi ağırlığıda çok uygun atarı ise 40 - 120 olan ryobi kamış...TAŞ gibi bir o kadar da zarif kamış..Atarı sizi yanıltmasın kıyıdan toplu ve büyük rapala kullanırken çok faydası olur birde dal vb şeyler takıldığında sizi yolda bırakmaz.....

http://www.avmarketi.com/asp/product/6544/Ryobi-Fuji-Karbon-kamis-2-65mt

Bende de 3 shımano makina var ama kamış olarak bunu kullanırım...Catanaya 10 basar hep kalitede hemde sağlamlıkta....

Birde hafif atarlı şu kamış yakışır

http://www.avmarketi.com/asp/product/13516/OKUMA-V-SYSTEM-SPIN-KAMIS-270cm-20-60GR

Fiatları geyet cazip......

13. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    arkadaslar shimano catana cx super sensitive nasıl peki?? cokmu hassas olur sizce 7-28 gr atarlı??

14. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    arkadaslar yardım lutfen...

15. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    arkadaslar bende belirttiğim gibi shimano catana cx spinning 2.7 14-42 atarlı kamıs var ama sahtelerım genellikle 8gr ile 20gr arasında degişio... bu kamısı degıstırmek ıstıorum ve http://www.mcavmarketi.com/urun_detay.asp?pid=5306

bu urunu almak ıstıorum... pekı bunda super sensıtıve yazıo ve acaba cokmu hassas olur diye bılemıorum... lutfen yardımcı olun sımdıden tskler...

16. sayitusta

sayitusta MEHMET

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    levrek 4 kg
    Tabiki çok hassas 20 gr maximum atarı var neredeyse bi rapala kadar ben sizi anlamıyorum levrek kışın olur bu kadar hasas bir kamışla dalgalı hırçın deniz kıyısında nasıl bir av yapacaksınız ben çözemedim sanırım küçücük bir dal parçasını 2kg balık gibi çekersiniz...Ya 2 kg gerçek bi levreği bu tip suda ALLAH yardımcınız olsın....

Bakın anlatmak istediğim şu videoda da net bi şekilde gözüküyor.....

http://www.dailymotion.com/video/xb12aq_katil-rapala-ile-levrek-avy-tayyar_lifestyle

Son düzenleme: 1 Eylül 2011
  17. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    tamam da benim sahtelerimın cogu sadece 8-9 gr 1-2 tane 10gr ustunde... 15-40 atarlı bı kamısla nasıl atılcak bu sahteler ve randıman almam cok zor degılmı... ne tavsıye edersınız??

18. sayitusta

sayitusta MEHMET

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    levrek 4 kg
    Toplu silikon atarsan nasıl olacak...2,65 lik 40-120 ryobi senin en küçük sahteni en küçük atarlı kamışın attığı kadar eksik atmaz oralara takılma......Gerektiğinde büyük sahtelerde kullanacaksın toplu silikonda avlağa göre ....

19. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    sezon başlamadan ben orta yollu 3mt spin kamış sıpariş vereceğim,yani bu gün:D
    havalar patlayınca ekseri yüksekden atçek yapıyorum,sahte kıyıya yaklaştığında ani hareket ile yukarı çekmem lazım,2 2.5mt yüksek yerler var,3mt altı kısa geliyor,sahilden dalgala havalarda boyu uzun spin kamış daha avantajlı mantıken düşünüldüğünde,
    ayrıca bu kamışla toplu silikon ragot da çekmeyi hedefliyorum,zaten alma sebebimin başlıca sebebi buydu:D

alacağım kamış bu:) spot balıkçılıkda 2.40tl daha ucuz:)

http://www.avmarketi.com/asp/product/132766/ProCatch-Carbospin-Pro-300-20-40gr-Spin-Kamis#

20. Seydihan

Seydihan seydihan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    okuma bluehawk 765
    sımdı ben bnm mevcut olan sahtelerımle shımano catana cx 14*42 atarlı kamısı kullanamıcam cunku sahtelerımın agırlıgı maxımum 16gr!!! peki o sahteler ıcın onerebılecegınız kamış varmı arkadaslar??